Cesur Renkleri ile Göz Kamaştıran Banyolar

Banyo dekorasyonu denince ilk akla gelen renklerin başında şüphesiz mavi ve tonları geliyor, en popüler banyo renkleri arasında yer alan mavi tonları banyoda ferah ve sakin bir hava yaratıyor. Riske girmeden rahat ve sakin bir banyo için mavi vurgular tercih edebilirsiniz ancak bugün yazımızda yer verdiğimiz banyolar daha cesur ve iddialı renkleri ile adeta göz kamaştıran bir etkiye sahipler. Banyoda tercih edilen popüler renkler dışında sıradanlıktan uzaklaşıp, farklılık yaratacak fikirler arıyorsanız tamda aradığınız tarzda banyo dekorasyon fikirleri ve renkli banyo dekorasyonu modelleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Renkli Banyo Dekorasyonu

Renkli Banyo Dekorasyon Örnekleri
Renkli Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyolar dekorasyon ve görsellik anlamında oldukça ilham edilen yaşam alanları olarak bilinirler, ancak son yıllarda yapılan banyo iç tasarımlarını incelediğimizde oldukça kapsamlı şekilde tüm detayların düşünüldüğü ve görselliğin ön plana çıkarıldığını görebiliyoruz. Sıradanlıktan uzaklaşarak farklılık yaratmak istiyorsanız renkli banyo tasarımlarına göz atmalısınız. Cesur renklerin ön plana çıkarıldığı banyo dekorasyonları daha enerji veren,  eğlenceli ve  sıra dışı görünümlere sahipler. Tabi ki her şeyden önce banyonuzu dekore ederken tarzını yansıtan ve en önemlisi sizi iyi hissettirecek renk tonları seçmelisiniz. Bu canlı renkleri tercih ettiğinizde dilerseniz tek bir renk üzerinden banyo dekorasyonu yapabilir veya birden fazla rengi bir arada kullanarak rengarenk bir banyo dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Banyonuzda kullanacağınız bu renkleri seçerken dikkat etmemiz gereken husus ise renklerin birbiri ile olan uyumu olacaktır. İşte renklerine göre renkli banyo dekorasyon modelleri

Sarı Banyo Dekorasyonu

Banyoda hem kendinizi iyi hissettirecek hemde her mevsim enerjisini rahatça yansıtabilecek bir renk arıyorsanız sarı ve tonları kesinlikle banyoda denemeniz gereken bir renk. Sarı banyo dekorasyon örnekleri neşeli ve enerjik stilleri ile oldukça dikkat çekicidir. Banyoda sarı detaylara yer vermenin bir çok farklı yolu var, duvarları odak noktası haline getirmek için sarı kullanabilirsiniz, yada banyo içindeki yer alan eşyaları, aksesuarları bu tonlarda seçebilirsiniz. Son yıllarda banyoda sıkça tercih edilen duvar kağıtları arasından banyonun tarzına uygun desenleri seçerek sarının enerjisini banyonuza şık bir şekilde yansıtabilmeniz mümkün.

Sarının bir çok farklı tonu var , banyoda parlaklığı arttırmak için neon sarıları tercih etmek iyi bir fikir olabilir, neon sarılar özellikle beyaz tonlar ile birleştiğinde banyoda daha aydınlık bir görünüm elde edilebilir. Banyoda sarı kullanmak isteyenler isteyenler ayrıca zıt renkleri belirli alanlarda kullanarak farklılık yaratabilirler.

Kırmızı Banyo Dekorasyonu

Cesur banyolar arasında kırmızı temalı iç dekorasyonlar oldukça dikkat çekiyor, ancak dekorasyonda kırmızı çoğu zaman zor bir renktir ve dikkatli kullanılmalıdır. Kırmızı ve tonlarını banyoda kullanacaksak belirli alanları odak noktası haline getirmek amaçlı olarak, vurgulamak için kullanmalıyız. Mesela kırmızı bir küvet yada kırmızı bir duş perdesi banyoda odak noktası haline gelebilir.

Banyoda kırmızı detaylara izin vereceksek alanda beyazın yoğunluğu hissedilmelidir, duvarda ve zeminde daha ferah ve temiz bir görünüm için beyaz kullanılması gerekir. Banyolar aynı zamanda temizliği yansıtacakları için beyaz cesur renkleri öne çıkaran bir etkiye sahip olmalıdır.

Kırmızı banyoya yakışan oldukça çekici bir renk özellikle parlak kırmızı banyo fayansları ile banyonun enerjisini yükseltebilirsiniz. Kırmızı fayansları banyoda öne çıkarmak istediğiniz bir alanda tercih ederek hem göz yormayan hemde dengeli bir stile sahip olabilirsiniz. Komple kırmızı kullanmak oldukça riskli ve sonuçları can sıkıcı durumlara yol açabilir.

Çekici ve Sıcak : Kırmızı Dekorasyon Fikirleri

Turuncu Banyo Dekorasyonu

Banyoda cesur ve  güçlü bir görsel etkiye sahip olmak için sarı ve kırmızıya alternatif olarak turuncu tercih edebilirsiniz. Turuncu tonları kullanıldıkları alana neşe veren aynı zamanda eğlenceli bir renktir. Beyaz ile harika bir uyumu vardır ve her mevsim taze bir etkiye sahiptir.

Banyoda turuncuyu öne çıkarmak için çeşitli alanları değerlendirebilirsiniz, duvarda, manyo dolaplarında yada aksesuarlarda bu tonlar odak noktası haline gelecektir. Turuncu neredeyse kırmızı kadar güçlü bir renk bu açıdan riske girmeden beyaz ile birlikte kullanmak akıllıca olacaktır. Üçüncü bir renk ekleyecekseniz çikolata kahve yada toprak tonları ile daha sıcak ve davetkar bir görünüm elde edilebilir.

Turkuaz Banyo Dekorasyonu

Tazelik ve ferahlık uyandıran bir banyo dekorasyonu için turkuaz rengi ( bknz: Turkuaz Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri) en doğru seçimler arasındadır. Turkuaz kesinlikle cesur ve iddialı bir renktir. Diğer cesur renklere göre turkuaz aynı zamanda yatıştırıcı bir etkiye sahiptir yani kullanıldığı mekanda ferahlık hissi yoğun şekilde hissedilebilir. Turkuaz ve tonları aynı zamanda rustik ve eklektik tarzı iç mekanlarda sıkça kullanılan bir renktir, bu anlamda ahşap, toprak tonları ile son derece uyumludur.

İlginizi Çekebilir : Banyo ve Mutfak İçin Uygun Renkler Neler?

Yeşil Banyo Dekorasyonu

Banyoda farklılık yaratacak, cesur renkler arayanlar yeşil ve tonlarını mutlaka göz önünde bulundurmalılar. Yeşil tonları banyoda her mevsim taze ve rahatlık etkisi yaracaktır. Parlak yeşiller belirli bir alanda kullanıldığında beyaz ile birlikte son derece modern bir görünüm yaratabilir.

Parlak yeşil banyo fayansları yada yeşil parlak banyo dolapları ile güçlü bir görsel etki yaratacaktır. Yeşilin bir başka artısı ise siyah ile beraber kullanılabilmesidir, bu ikilinin şık varyasyonları ile oldukça etkileyici stiller ortaya çıkabilir.

Yeşilin bir çok farklı tonu var ve her bir yeşil tonu banyoda farklı etkiler yaratacaktır, koyu tonları daha çok rustik tarzları için uygundur,  parlak yeşiller modern banyo dekorasyonu için rahatça tercih edilebilirken klasik banyolar için açık ve pastal yeşiller uygulanabilir.

Rahatlatıcı Etkisiyle Yeşil Banyo Dekorasyonları

Son olarak tüm renkleri birleştiren banyo mozaikleri farklılık yaratabileceğiniz bir fikir olabilir. Örnek banyo dekorasyonunda gördüğünüz gibi birden fazla renk ile daha canlı ve dinamik bir görünüm elde edilmiş.

[galeri]