Çift Mekanizmalı Stor Perde

Çift mekanizmalı stor perde birçok dekorasyon çeşidine uyumluluğundan dolayı sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Çift mekanizmalı stor perdelerde şıklık kadar fonksiyonellik de öne çıkmaktadır. Fazla yer kaplamayan, kullanıldığı alana ferahlık getiren, temizliği kolay olan stor perdeler, evin hemen hemen bütün odalarında kullanılmaktadır. Basit lekelerinin nemli bezle bile temizlendiği çift mekanizmalı stor perdeler, kullanıldıkları alana bambaşka bir şıklık getirmektedir.

Çift Mekanizmalı Stor Perde

Çift mekanizmalı stor perdeler ile içeriye giren ışığı rahatlıkla kontrol edebilirisiniz. İki rulo hem birlikte, hem ayrı ayrı açılabilir. Her iki kenarda ruloların ayrı ayrı ipleri bulunur. Bu iplerin yardımı ile stor perdenizin boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Çift mekanizmalı stor perde kullananlar ekstra bir tül perdeye gerek duymadıkları için kullanım kolaylığı ve pratiklik sağladığı görüşündeler. Özellikle çocuk odalarında ve mutfaklarda tercih edilen çift mekanizmalı stor perde modellerini taç, birillant gibi birçok ünlü markada bulabilirsiniz.

Çift mekanizmalı stor perde brillant ürünleri arasında sade ve birbirinden farklı desenlere sahip stor perde modelleri bulabilirsiniz. Brillant markası altında dekorasyon tarzınıza uyan modeli belirleyerek dekorasyonunuzu daha da göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Çift mekanizmalı stor perde taç markası altında da şık ve gösterişli modeller bulunmaktadır. Kalitenin öncü markalarının yeni sezon stor perde modellerini incelemeden alışveriş yapmamanızı öneririm.

Çift Mekanizmalı Stor Perde Nasıl Takılır?

stor perde nasıl takılır
stor perde nasıl takılır

Çift mekanizmalı perdelerin montajı da oldukça kolaydır. Perde montajı için gerekli malzemeler üretici firma tarafından tedarik edilmektedir. Biz yine de stor perde montajı için gerekli olan malzemeleri sıralayalım.

Perdemizi takmak için gerekli malzemeler, vida, korniş aparatı, matkap ve portray aparatıdır.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra montaj işlemine başlayalım.

Portray aparatını alın. Bu aparata perdenin içinden çıkan vidaları takarak korniş aparatının üzerine tutturun.

Hazırladığınız aparatı kornişinize takın.

Portray aparatlarını kornişe her 50 santimde bir olmak üzere yerleştirdikten sonra şarjlı matkap veya tornavida ile takın. Şarjlı matkap işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Bu işlemi yaparken kornişin her iki uç kısmında aynı mesafenin kalmasını sağlayın. Önce kenar ölçülerini ayarlayın, ardından iç kısımlarını ölçerek portray aparatının yerlerini belirleyin.

Vidalama işlemi bittikten sonra düzgün ve sağlam vidalanıp vidalanmadığını tek tek kontrol edin.

Çift mekanizmalı stor perdenizi elinize alarak önce mekanizmanın arka kanalını portray üzerine oturtun.

Ardından önden sıkıca bastırarak mekanizmanın portray üzerine yerleşmesini sağlayın.

İşte bu kadar, çift mekanizmalı stor perdenizi her iki kenarda bulunan zincirlerinden açıp kapatarak kullanabilirsiniz.

Çift Mekanizmalı Stor Perde Temizliği

stor perde temizliği
stor perde temizliği

Çift mekanizmalı stor perdelerde en çok merak edilen konu temizlik konusudur. Hanımlar sıcak su ve etkili deterjanlarla evin tüm kokusunu, kirini ve isini çeken perdeleri sık sık yıkar. Ancak stor perde modellerinde çok sıcak su ile makinede yıkama  mümkün değildir. Stor perdenizi sık sık yıkamanız yıpranmaya neden olacağı için sık yıkamanız önermiyoruz. bunun yerine nemli bir  bezle silebilirsiniz.

Stor perdeler yapımında kullanılan apre nedeni leke, koku, kir ve is itme özelliğine sahiptir. Bu nedenle 2-3 yılda bir yıkamanız önerilir. Stor perde alırken satış temzilcinizden bu konu hakkında detaylı bilgi almayı unutmayın.

Leke, koku ve kir barındırmayan stor perdelerin temizliği için silebilirsiniz demiştik, ancak birçok kişi bu temizliği yapsa bile ille de yıkamak istiyor.Stor Perde Nasıl Yıkanır? sorusunun cevabı da oldukça kolaydır. Stor perdeniz ılık su ve satış temsilcinizin önerdiği deterjan ile yıkama şartlarına ve püf noktalarına uyarak etkili bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Çift Mekanizmalı Stor Perde Kullananlar

Son yıllarda tül ve güneşlik kullanımı yerine daha kullanışlı ve pratik olan çift mekanizmalı stor perdeler daha fazla tercih edilmeye başlandı. Peki çift mekanizmalı stor perde kullananlar ne diyor? Memnunlar mı? Kullanıcılarımızdan gelen yorumlar doğrultusunda çift mekanizmalı stor perdelerin daha pratik ve kullanışlı olduğu yönündeki yorumlar daha fazla yer almaktadır.