Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Renkli Fikirler !

Yaşam alanlarımızı kendi zevkimize ve tarzımıza göre şekillendiriyoruz, ancak bunu yaparken evde yaşan küçük bireyler içinde çeşitli düzenlemeler yaparak evi daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilmek gerekir. Çocuk odası dekorasyonu bu anlamda gerek yerleşimi gerekse görselliği ile tüm ayrıntıların düşünülmesi gereken en önemli alandır. Evinize gelen misafirlerinizin daha ilk bakışta evet burası bir çocuk odası diyebilmesi ve çocuklarınızın da odasında geçirdiği zamanı eğlenceli ve enerjik hale getirebilmesi için birkaç püf nokta bulunmaktadır. Yazımızda bugün bir çocuk odası dekorasyonu için ilham alabileceğiniz birbirinden eğlenceli ve dekoratif dekorasyon örnekleri seçtik.

Renkli Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Bildiğiniz gibi çocuklar hayal gücü yüksek ve biz ebeveynlere göre çok daha enerjik bireyler. Bu nedenle çocuk odası dekorasyonu yaparken kendi kişisel tercihlerimizden çok çocuklarımızı düşünerek dekorasyona başlamalıyız. Bunu enerjik duvar renkleri veya kağıtları kullanarak yapabilir hatta tematik çocuk odası dekorasyonu fikrini gözden geçirebilirsiniz. Çocuğunuz sevdiği bir çizgi film karakterini odasında görmekten oldukça mutlu olacaktır.

Çocuk odasını daha eğlenceli bir hale getirmek

Çocukların ilgisini çekecek yönde değişimler yapmak çocukların odasında geçirdikleri zamanı daha keyifli ve eğlenerek geçirmesini sağlar. Örnek olarak ilgi duyduğu alanları düşünebilir, sevdiği çizgi film karakterlerine yer ver verebilir yada odasında oyun ve çalışma alanları oluşturarak hem gelişimi hemde hayal gücünü geliştirmesinde yardımcı olabilirsiniz. Yazımızın devamında çocuk odası için renkli fikirler size ilham verecektir..

Duvarlara eğlence katın !

Bir çocuk odası dekorasyonu için en önemli düzenlemeler arasında duvar dekorasyonu gelir. Yaratıcı düzenlemeler ile boş duvarları çocuklar için bir eğlence merkezine dönüştürebilirsiniz, üstelik bunu bir çok farklı şekilde yapabilirsiniz.

Özel olarak tasarlanmış ışıklı duvar panoları çocukların ilgisini çekebilecek ve dekorasyona renk katabilecek bir değişiklik olabilir. Led ışıklar ile son derece çekici duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz, hatta bu tarz dekoratif panelleri tavanda tercih edebilirsiniz.  Çocuk odası asma tavan tasarımları bu anlamda incelemeniz gereken modellerdir, duvar içinde farklı alternatif fikirler yine uzman bir firma tarafından hazırlanabilir.

Eğlenceli Posterler 

Büyük posterler çocuk odalarında sıkça tercih edilen dekoratif tasarımlardır, özellikle takip ettikleri ve sevdikleri çizgi karakterlerin büyük posterleri ile odasını daha çok sevecek ve keyifli zaman geçirecektir. Çocuk odası posterleri gibi boydan boya eğlenceli duvar kağıtları çocuk odası dekorasyonu için önemli bir görsel seçeneğidir.

Oyun alanları yaratın

Çocuk odası için sıradan mobilyalar kullanmaktansa içinde çeşitli uygulamaları ve oyunları barındıran dekoratif mobilyalar tercih edebilirsiniz. Örnek olarak eğlenceli oyun evleri, renkli dekoratif çadırlar, oyunlu ranzalar gibi tasarımlar ile asla odasında sıkılmayacağı ve eğleneceği bir ortam yaratabilirsiniz. Özellikleri oyun evlerini bütün çocuklar sever ve her gün saatlerce odasında mutlu şekilde oyunlar oynayabilir, aynı zamanda hayal gücünü geliştirebilir.

Yaratıcılığını ortaya çıkarın

Oyun ve eğlence çocuk odasının olmazsa olmazı ancak öyle bir dekorasyon yapmalısınız ki odasında geçirdiği sürede keyif alırken aynı zamanda yaratıcılık özelliğini geliştirebilmeli. Bunun için bir çok farklı düzenleme yapabilirsiniz, oda içinde uygun gördüğünüz yerlerde eğlenceli biçimde tasarlanan sayılara, harflere, gezegen yada haritalara, lego ve puzzle benzeri oyuncaklara yer verin. Eğlenirken aynı zamanda hayal gücünü geliştiren bir çocuk odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Dikkat çekici tavanlar 

uzun yıllardır çocuk odası dekorasyonu için kullanılan ve sanıyoruz ki daha uzun yıllarda kullanılacak olan fosforlu yıldızlar çocuklar için tam bir eğlence kaynağı. Özellikle karanlıktan korkan miniklerin dikkatini çekerek uyku saatlerini daha eğlenceli bir hale getirmek için tavanda fosforlu yıldızlar yapıştırabilir ve çocuk odasına ufak eğlenceler katabilirsiniz.

Sevimli hayvanlara yer açın

Hayvan temaları çocuk odası dekorasyonu çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisi aşılayabilir, birbirinden sevimli hayvanlara ister duvarda, ister halıda yada aydınlatma tasarımlarında yer verebilirsiniz. Küçük yaşta diğer canlıları sevmesi için yapacağınız bu küçük değişiklikler ile yol gösterebilirsiniz.

[galeri]