Çocukların Bayılacağı 12 Araba Lastiğinden Bahçe Dekoru

Son zamanlarda araba lastiğinden bahçe dekoru yapmak oldukça moda haline geldi.  Hele ki konu çocuklar oldu mu, tasarımlar daha bir renkli ve neşeli bir hal almaktadır. Araba lastiğinden bahçe dekoru yapmak için en temel ürünler eski bir lastik, boya ve geniş bir hayal gücü.

Araba lastiğinden pek çok geri dönüşüm projesi yapılmakla birlikte, biz bu yazımızda daha çok çocukların hoşuna gideceği, bunlarla oynayabileceği bahçe dekorlarına yönelmek istedik.

Daha önce sitemizde bir çok diy proje paylaşmıştık.  Ancak  bu tarz bir konuya ilk defa değiniyoruz. Eskiden kullanılmış ancak artık bir kenara atılmış, elden çıkarılacak lastiklerden bir çok diy proje yapmak mümkün. Hele ki yaz aylarının merhaba dediği şu günlerde yaz tatiline giren çocuklarınız için hem eğlence kaynağı hem de hayal gücünü geliştirecek bir adım atmış olursunuz.

Lastiklerin yumuşak yapısı sayesinde diğer oyuncak ve dekorlara karşı daha güvenli olabilmektedir. Araba lastiklerinden bahçe dekoru yapmak isteyenler bunu göz önünde bulundurabilirler. Yapılabilecek bu uygulamalar sayesinde siz bahçenizde çay kahve keyfi yaşarken çocuklarınızın da güvenli bir şekilde gözünüzün önünde oynayışını seyredebilirsiniz.

[haber id=”7698″]

Araba lastiğinden yapılmış bir zebra figürü

Eski yarım bir lastik ve eski borular kullanılarak siyah beyaz boyanmış bir zebra ile oldukça yaratıcı bir çalışma.

Günümüzde yükselen araç sanayi ile birlikte çevremizde eskimiş araba lastiği de oldukça artmış durumda. Araba lastiği geri dönüştürebilir bir madde olması nedeni ile duyarlılık gösterildiği taktirde  çok şükür ki büyük bir kirlilik oluşturma tehlikesi oluşturmaz. Artık belediyeler park zeminleri için geri dönüştürülmüş araba lastiği kullanmaktadır. Bu da parkta oynayan  çocukların oyun esnasında yumuşak zemin nedeniyle yaşayabilecekleri yaralanma oranlarını bir hayli düşürmektedir.

Araba lastiğinden bahçe dekoru konusunda daha fazla fikir edinmek için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

[galeri]