Country Mutfak Dekorasyonu

Dekorasyon ilgisinin giderek artması ile beraber dekorasyonda farklı tarzlar ve fikirler de ortaya konulmuştur. Birbirinden farklı dekoratif ürün ile yapılabilecek dekorasyon tarzları her geçen gün kendini yenilemektedir.

2020 Country Mutfak Dekorasyon

Mutfak dekorasyonlarında da tarzınızı ve fikirlerinizi ön plana çıkararak yansıtabileceğiniz mutfak dolapları, perdeler, mutfak masaları ve sandalyeleri, halılar, duvar dekorasyonu ve aksesuarlar bulunmaktadır. Bu ürünleri seçerken ise mutfak tarzınızı belirlemeli ve mutfakta kullanmak istediğiniz renklere önceden karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca mutfak dekorasyonu yaparken mutfağın tarzını belirler iken mutfağın mimarisini de göz önünde tutmanız daha sağlıklı bir mutfak dekorasyonuna sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

2020 Country Mutfak Dekorasyon

Mutfak dekorasyon tarzları arasında son yıllarda adından söz ettirerek mutfak dekorasyonlarında kendisine popüler bir yer edinmeyi başarmış dekorasyon tarzı country dekorasyondur. Mutfak dekorasyonu yaparken hem şık hem de konforlu bir dekorasyon isteyenler için oldukça ideal olan country tarzı mutfak dekorasyonları son yıllarda en çok tercih edilen mutfak dekorasyon tarzıdır.

Country Tarz Dekorasyon Ne Demek

Country tarzı dekorasyonlar genellikle eskiye çağrışım yapmaktadır. bu tarzdaki dekorasyonlarda eski dönemleri bulmak mümkündür. Genellikle de eski eşyaların yenilenerek tekrar kullanılmasının sağlanması bu dekorasyon tarzının daha çok tercih edilme nedenleri arasında da kabul edilebilir. Country tarzı dekorasyonda antika eşyalara sıklıkla yer verilmektedir. Örneğin eski mutfak dolapları ya da eski döneme ait mutfak masası ve kilim gibi eşyaları country tarzı mutfaklarda kullanmak mümkündür.

2020 Country Mutfak Dekorasyonları

Country tarzı dekorasyonlarda tüm detayları eski dönem eşyaları ile yapabileceğiniz gibi eski ve yeniyi bir araya da getirebilirsiniz. Hem modern tarzın hem de country tarzın izlerini taşıyan bir dekorasyonu mutfağınızda uygulamanız mümkündür. Country tarzı dekorasyonlarda genellikle doğal eşyalar ve renkler kullanılmaktadır. Örneğin neredeyse hiç işlem görmemiş bir mutfak masası ya da mutfak tezgahı ile doğal renkleri bir araya getirdiğinizde çok şık bir country çizgisinde dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Country Tarzı Dekorasyonda Kullanılabilecek Renkler

Country tarzı dekorasyonlarda genellikle doğal ve göz yormayan renkler tercih edilmektedir. Örneğin yeşil ve bej tonları country tarzı mutfaklarda çok sık kullanılmaktadır. Aynı zamanda beyaz renk country tarzı mutfak dekorasyonlarının ana rengidir. Beyaz renkteki mutfak dolabı ile birlikte farklı renk tonlarını bir araya getirmeniz mümkündür. Açık mavi bir iç cephe duvar boyası ile de beyaz renkteki tezgah ve mutfak dolaplarınız mükemmel bir uyum içerisinde olacaktır. Bununla beraber country tarzı dekorasyonlarda genellikle sade renkler tercih edildiği gibi sade eşya ve mobilyalar da tercih edilmektedir.

2020 Country Mutfak Dekoru

Country Tarzın Mutfak Dekorasyonunda Uygulaması

Country tarz eskiye bir yolculuk olarak adlandırılabilmektedir. Eskiden çok sık kullanılan camlı ve raflı mutfak dolaplarını bu tarz içerisinde de kullanabilirsiniz. Yine ahşap raflar ve ahşap parkeler ile birlikte ahşap mutfak masası da kullanabilirsiniz. Ayrıca duvar dekorasyonunda da açık ahşap raflar country tarzın çizgisini yansıtmaktadır. Yine duvar dekorasyonunda soft yeşil ya da soft mavi renklere yer verebilirsiniz. Dekoratif aksesuar olarak da yeşil bitkiler kullanabilirsiniz.

2020 Country Mutfak

Country tarzı mutfak dekorasyonunda sade renkler ve mobilyalar kullanılarak sıcak bir ortam yaratılabilmektedir. Ayrıca country tarzını başka tarzlar ile de harmanlayarak şık bir dekorasyon yaratmanız mümkündür. Country tarzı mutfaklarda en sık kullanılan dekorasyon açık raflardır. Bu raflarda porselen kupalarınızı, baharatlıklarınızı sergileyebileceğiniz gibi dekoratif olarak üretilen tencereleri de duvara asabilirsiniz. Nostaljik ve yaşanmışlık hissi ile beraber modern dekorasyonun da şık parçaları ile bir araya gelen dekorasyon hem country tazı yansıtırken modern tarzın da izlerini yansıtabilmektedir.

[haber id=”25721″]