Country Tarzı Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri

Dekoratif aksesuarlar her evin vazgeçilmezleri, dekorasyon tarzını tamamlayan aynı zamanda kişilerin tarzlarını ve zevklerini evlerine rahatça yansıtabilen küçük ancak dekorasyon için büyük öneme sahip tasarımlar. Her ev tarzına göre farklı dekoratif objeler seçer, ancak sonuç olarak bakıldığında tarzı ne olursa olsun dekoratif aksesuarlar her yaşam alanına bir değer ve anlam katar. Bugün yazımızda ev dekorasyonunda en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlar arasında büyük ilgi gören ve dekorasyonda farklı etkiler yaratabilen dekoratif kuş kafesleri, dekoratif fenerler, mumluklar ve farklı çeşitlerine yer vermek istedik.

Mumluklar, mumların dekoratif şekilde sergilenmesi açısından önemli aksesuarlar arasında yer alır, aynı zamanda yanan mumların zemine akmasını engellediğinden kullanışlı tasarımlardır. Mumlar eski çağlardan beri aydınlatma araçları olarak tercih edildiğinden bir hayli fazla mum ve mumluk modeli olması aslında hiç şaşırtıcı değil. Bildiğiniz gibi bir çok farklı mumluk tasarımı var, bu anlamda seçim yapmak bir hayli zor ancak konumuz Country tarzı olduğundan bu kategoride öne çıkan ve en çok aranan tasarımlar şüphesiz ki romantik kuş kafesleri ve fenerler. Country tarzının sıcak ve romantik tarzını sevenler için kuş kafesleri ve dekoratif fenerler en önemli aksesuarlar arasında yer alıyorlar. Söz konusu klasik aynı zamanda romantik bir dekorasyon tarzı olunca ilk akla gelen dekoratif mumluklar ferforje ve ahşap tasarıma sahip olan modeller. Ahşap ve ferforje arasında kararsız kalan takipçilerimiz için yazımızın devamında önerilerimiz olacak.

Romantik Kuş Kafesleri

Dekoratif Kuş Kafesleri
Dekoratif Kuş Kafesleri

Romantizm denince ilk akla gelen şeylerden biri, loş ışıkların bulunduğu bir ortamda yanan mum ışığı diyebiliriz. Hal böyle olunca da dekorasyona birkaç mum eklemek kaçınılmaz oluyor. Son yıllarda Country tarzına olan ilgi bir hayli arttı, huzur veren ve aynı zamanda romantik detayların öne çıktığı bu dekorasyon tarzına uygun aksesuarların başında dekoratif kuş kafesleri geliyor. İçerisine mum koyulabilen, bir çok farklı model, renk ve boyutlara sahip kuş kafesleri ister zeminde ister duvarda, bahçede yada balkonda bir çok alanda rahatça kullanılabilen aksesuarlar.

Kuş kafesleri dekoratif mumluklar arasında büyük ilgi gören ve aranan aksesuarlar olduğundan bir çok ünlü marka aksesuar koleksiyonlarında bu tasarımlara yer veriyorlar. Klasik dekorasyonlara şık ve zarif bir hava katan dekoratif kuş kafesleri farklı özelliklere ve detaylara sahip olabiliyor, örneğin bir bazı modeller sadece ferforje iken bazı modellerde cam ve farklı kaplama malzemeleri kullanılabiliyor.

Tasarımların görsel açıdan klasik dekorasyona şık ve zarif bir tarz katacağı kesin ancak kullanım alanları bu görselliği etkileyen önemli bir etken. Kuş kafesleri zeminde ve duvarda kullanabilir aksesuarlar , daha çok oturma odaları ve yatak odalarında tercih ediliyorlar. Country tarzı bir salon yada yatak odasında Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri göze çarpan en önemli aksesuarlar. English Home Kuş kafesi modelleri ve Mademe Coco Kuş kafesleri bu kategoride country sevenlerin ilk olarak baktıkları markalar arasında yer alır. Ayrıca kullanılan materyale göre ve rengine göre çok fazla seçenek bulmak mümkün. işte sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel dekoratif kuş kafesi modelleri.

Dekoratif Fener Modelleri

Pek çok farklı modele sahip olan dekoratif fenerler kuş kafesleri gibi Country sevenlerin ilgisini fazlasıyla çeken aksesuarlar arasındalar. Fener mumluklar sehpa üstlerinde, yerde yada duvarda rahatça kullanabilir. Bu tasarımlar arasında ferforje fenerler ve ahşap fenerler en çok aranan tasarımlar. Farklı renk seçeneklerinin bir hayli fazla olmasına karşın dekoratif fener mumluklar arasında en fazla ilgi gören beyaz ve pembe renge sahip tasarımlardır. Dekoratif fener modelleri ev dekorasyonu kadar bahçe dekorasyonuna romantik bir tarz kazandırmak için ideal aksesuarlar. Bahçede yapılan akşam sohbetlerine keyif ve huzur kazandıran bir etkiye sahipler aynı zamanda.

Country tarzı aksesuarlar arasında öne çıkan Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri şık görünümleri ile dekorasyona rahatça uyum sağlayabilen aksesuarlar , ancak seçim yaparken ahşap mı yoksa ferforje mi seçmeli konusunda kararsızlık yaşanabiliyor. Country romantik bir tarz fakat aynı zamanda doğallığın öne çıktığı ve huzur veren etkilere sahip, eskitilmiş ahşap fenerler bu anlamda mekana bizce daha yakışan tasarımlar.

Ahşap, ferforje tasarımlara göre daha sıcak ve samimi bir hava katıyor dekorasyona, ancak mekan içinde ferforje aksesuarlara yer verilmiş ise tamamlayıcı olması açısından tercih edilebilir. Yani hangi modeli tercih edeceğiniz yine kullanılacağı mekanın daha önce nasıl tasarlandığına bağlı.

Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri

Bu iki dekoratif aksesuar arasında seçim yapmak bir hayli zor olabilir, genel olarak baktığımızda mekan içinde her iki tasarım birbirleri ile oldukça uyumlu bir görünüm sergiliyor. Basit bir örnek verecek olursak dekoratif kuş kafesleri zeminde kullanacaksanız fenerleri sehpa üstlerinde tercih edebilirsiniz. Renk olarak beyaz yada kırık beyaz eskitilmiş tasarımlar arasından seçimler Country tarzı için ideal seçimler olacaktır. Ayrıca kuş kafesi mumluk modelleri, sarkıtma yöntemler için de oldukça uygun. Eğer teras, balkon, veranda veya bahçe gibi bir alanda kullanacaksanız, romantik kuş kafesleri harika bir görüntü sergileyecektir.

Yaza Özel Kişisel Balkon Dekorasyon Fikirleri

[galeri]