Country Tarzı Yemek Odası Takımları

Country & Provence

Abartıdan uzak, sakin ve natürel renklerin öne çıktığı, geçmişin izlerini günümüz evlerine yansıtan zarif ince oymalı ve kabartmalı mobilyalar.. Zarif, samimi ve sıcak görünümleri ile Country tarzı mobilya modelleri evde romantik ve huzurlu bir ortam görünümü yaratmak isteyenlerin vazgeçilmezleri haline geldiler. Açık renk ve çoğunlukla el işçiliği ile titizce üretilen bu stil sahibi mobilyaların geçmişi 17. yüzyıl Fransa’sının Provence isimli bölgesinden günümüze kadar uzanıyor. Provence bölgesinde üretimi başlayan yuvarlak kıvrımları, eskitilmiş görünümü ile yaşanmışlık hissini mekana yansıtan,  zarif oymaları ve kabartma desenleri ile doğal ve sade kır evi konsepti olan Country Stili günümüz dekorasyon tarzları arasında hala çok değerli ve dikkat çeken bir stil.

Bugün yazımızda evinde bu huzur veren tarzı yaşamak isteyenler için bir çok önde gelen mobilya markalarının koleksiyonlarında yer verdikleri Country tarzı yemek odası takımları arasından seçtiğimiz birbirinden etkileyici ve mekana değer katan modellere yazımızda yer vermek istedik. Yemek odasını yenilemek isteyenler yada yeni evlenecekler için ilham vereceğini düşündüğümüz Country Yemek odaları, üretim malzemesi, işçilik ve tasarımına göre farklılık gösteren fiyatlara sahip. Genel olarak baktığımızda bir yemek odası takımında olması gereken parçalar, yemek masası, sandalyeler, vitrin ve konsol gibi parçalarıdır. Ancak bazı markalar yemek odası takımlarına isteğe bağlı şekilde Tv ünitelerini dahil edebiliyorlar, bu şekilde yaşam alanında ihtiyaç duyacağınız tüm mobilyalara birden sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca yazımızda neden Country tarzı yemek odası takımları tercih etmeniz gerektiğini de görebilirsiniz.

Mekana Değer Katan Dekoratif Lambader ve Köşe Aydınlatmaları

Country Yemek Odaları

Country Tarzı Yemek Odası Takımları
Country Tarzı Yemek Odası Takımları

Modern tasarımların keskin hatlarından hoşlanmıyor, tam tersine dekorasyonda sıcak ve samimi etkilerden hoşlanıyorsanız Country Stili kesinlikle size hitap eden bir dekorasyon tarzı. Beyaz tonlarının öne çıktığı eskitme tekniğiyle romantik ve şık bir tarza sahip olan ahşap mobilyalar,  pastel tonların yarattığı huzurlu ve sakin etkiyle dekorasyona çok özel bir hava kazandırıyor. Hayalinizdeki Country yemek odası takıma sahip olmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar bulunuyor, bunlardan ilki satın alacağınız yemek odası takımında hangi üretim malzemesinin kullanıldığı, mobilya üretiminde kullanılan teknikler ve kaplama ve boya malzemeleri gibi detaylar uzun süreli bir kullanım açısından değerlendirmeniz gereken özelliklerdir.

Her country yemek odası takımı aynı kaliteye sahip değildir, bu sebeple üretici markanın güvenilirliği ve kalitesi konusunda araştırmalar yapmak size uzun vadede yarar sağlayacaktır. Güvenilir ve sektöre yön veren markalar ile çalışmak bu anlamda en doğru ve zahmetsiz yol olabilir sizin. Mobilyalarda bulunan kaplamaların cinsi, ayaklarda tercih edilen malzeme, eskitme ve el işçiliği teknikleri tüm bunların yanında beğendiğiniz Country yemek odası ve parçaların rahat kullanım kolaylığı sağlaması dikkat etmeniz gereken önemli noktalar.

Ayrıca Country tarzı yemek odası tercih edecekseniz, buna uygun salon takımı ve televizyon ünitesi de seçmeniz gerekiyor. Birbirini tamamlayıcı nitelikte seçilen mobilyalar ortamda uyumlu ve kusursuz bir görüntü sağlar.  Ayrıca eğer bulunduğu mekan yeterliyse Country tarzı dekorasyonunuzu tamamlayacak dresuar modellerine göz atmak isteyebilirsiniz.

Her Köşeye Tarz Katan Dresuar Modelleri

Doğal Country Estetiği

Country mobilyalar tarzı ve mekanda yarattığı etkiler sebebi ile özel mobilya modelleri şüphesiz, gösterişten uzak ve doğal dokularla mekanda şık ve etkileyici bir dekorasyon tarzını rahatça ön plana çıkarabilirler. Yaşam alanında tarz mobilyaları tamamlayacak seçimler yapmak ise mobilya seçiminden sonra gelen önemli bir noktadır. Zarif ve doğallığın öne çıkarıldığı bir mekanda yine bu etkileri başarılı şekilde hissettirecek, tarzı tamamlayacak seçimler yapılmalı. Peki bu seçimler nasıl yapılmalı, hangi parçalar ile country tarzını yoğun şekilde evinizde hissedebilirsiniz?

Öncelikle renk seçimleriniz bu tarz için hayati önem taşır, açık beyaz ahşap mobilyaları tamamlamak için pastel renk tonlarına sahip tasarımlar seçebilirsiniz. Duvarda, zeminde yada mekan içinde kullanacağınız aksesuar tarzları dahil olmak üzere yapacağınız her seçim Country tarzının orjinal yapısına uyumlu olmalı. Tarzınıza ve zevkinize bağlı şekilde country yemek odası için dekoratif aksesuar veya mobilyalar kullanabilirsiniz, örnek verecek olursak üzerinde pastel rengi çiçek desenlerinin yer aldığı dekoratif bir puf, yada zeminde, duvarda zarif ve romantik etkisiyle mekana huzur veren kuş kafesleri, dekoratif fenerler ile salonunuzda istediğiniz şık etkiyi yaratabilirsiniz. ( bknz: Country Tarzı Romantik Kuş Kafesleri ve Fener Modelleri )

Çok fazla renk ve desenden uzak durarak abartısız bir görünüm elde edin, zaten bu tarzın en belirgin özelliği gösterişten uzak, sade ve doğal olmasıdır.Galerimizde sizler için seçtiğimiz sade, şık ve samimi tarzları ile hayalinizdeki yemek odası için ilham veren 15 Country Yemek Odası Takımı ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

[galeri]