Dar Alanlar için Dekorasyon Önerileri

Yaratıcı fikirler eşliğindeDar Alanlar için Dekorasyon Önerileri dikkate alınarak işlevsel çözümler hayata geçirilebilir. Geniş bir yelpaze içinde tüketici beğenisine sunulan dekoratif eşyalar, aksesuarlarla desteklenerek günlük hayatın karmaşası ortadan kaldırılabilir. Duvarlarda kullanılacak yaratıcı çözümler, küçük öneriler ve fonksiyonel üniteler eşliğinde siz de dar alanlarda ferah bir yaşam alanı kurabilirsiniz.

Dar Alanlar için Dekorasyon Önerileri

Dar Alanlar için Dekorasyonlar
Dar Alanlar için Dekorasyonlar

Göz Yoran Eşyalardan Kurtulun!

Küçük evlerde geniş mekanlar yaratabilmek beceri ister. Dekoratif aynalar odaların daha geniş görünmesini sağlarken, yaratıcı fikirlere sahip yardımcı malzemeler ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması için kullanılabilir. Çiçek yetiştirmek isteyen ancak bunun için yeterli alan yaratamayanlar, aksesuarlar içinde yeşilliklere yer açabilir. Bunun için akla gelen ilk yerler;

* Aydınlatma ürünleri

* Duvar askıları ve

* Raflardır.

Dar Alanlar için Dekorasyon Önerileri için alanlarda kullanılacak her türlü malzemenin açık renk tonlarından seçilmesi gerekir. Zeminden tavana, perdeden halıya kadar her detayın açık renk olması ortama doğal bir ferahlık getirir. Alandan yer kazanmanın en pratik yolu duvarların efektif olarak kullanılmasıdır. Kutu şeklinde tasarlanmış raf üniteleri sadece dağınıklığı toparlamakla kalmaz aynı zamanda göz yoran karmaşanın ortadan kalkmasını sağlar.

[haber id=”10098″]

Rafları Işıklandırarak Fark Yaratın!

Duvarda kullanılacak dekoratif çözümler ışıklandırılabilir. Formlara hareket katan bu özellik, günlük hayata da heyecan getirir. Odanın atmosferini yenilemekte dikkat çeken bu detay, yaşam motivasyonu üzerinde de pozitif katkı sağlar.

Canlı renkler, küçük alanlar üzerindeki enerjinin gözle görünür olmasına yardımcıdır. Duvar ve zemin renklerinin açık olduğu odalarda kullanılan dekorasyon üniteleri ve ev tekstilleri canlı renkler arasından seçilmelidir. Küçük detayların evde yaratacağı büyük etki, herkesi hayrete düşürecek etkiye sahiptir.

Gömme Dolaplardan Yardım Alın

Gömme Dolaplar
Gömme Dolaplar

Gömme dolaplar mutfaktan yatak odasına kadar her yerde fark yaratır. Raf, askılık, dolap veya çekmece şeklinde kullanılacak bölmeler, kendi ihtiyaçlarınıza özel olarak hazırlanabilir. Dolap içinde kullanılacak ayna detayı, görsel anlamda da destekleyici rol oynar. Küçük evlerde yaşanacak karmaşanın çözümünde de etkili olan tasarımlar eşliğinde oda içi dolap, dolap içi raf üniteleri kullanılabilir.

Mevcut duvarların hem estetik hem de işlevsel açıdan değerlendirilmesi, kullanışlı alanlar yaratılması için doğru bir tercihtir. Görsel anlamda zengin bir efekt elde edebilmek için modern stillerden, şık detaylardan ve zarif aksesuarlardan yardım alınabilir. Kitaplardan resimlere, dekoratif ürünlerden aynalara kadar pek çok küçük parçanın konumlanmasını sağlayan duvarlar, görsel anlamda da ortama zenginlik katar.

Birçok İhtiyacı Tek Üniteyle Karşılayın!

Dar Alanlar için Dekorasyon fikirleri
Dar Alanlar için Dekorasyon fikirleri

Dar Alanlar için Dekorasyon Önerileri arasında bulunan ve özellikle küçük yatak odalarına çözüm sağlayan ranzalar, çocuklu aileler için büyük kolaylıktır. Uyku ve dinlenme ihtiyacının yanı sıra her türlü raf ve dolap ihtiyacını da karşılayan tasarımlar eşliğinde kullanışlı olduğu kadar da keyifli odalar hazırlanabilir. Çocukların kendi yaşam alanlarını sevmeleri burada daha kaliteli işler ortaya çıkarmaları için önemlidir. Küçük ve güvenli merdivenlerle desteklenen yatak odalarında, oyuncak ve okul eşyalarına kolay ulaşım en önemli detay olarak düşünülmelidir.

Dar banyo ve mutfaklar dendiğinde ise akla yaratıcı tasarımlar gelir. Modern bir çizgiye sahip olan ürünler eşliğinde ortamın farklı bir havaya bürünmesi sağlanabilir. Lavabodan küvete, duşakabinden klozete kadar her bir parça farklı tarzlara hitap ederek bir arada özel çözümler ortaya çıkarabilir. Günlük ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanmasını sağlayacak olan parçalar, değişik şekillerde kullanılarak yer kaplamadan büyük işler halledebilir.

[haber id=”8186″]

Kapılarla örtülen depolama alanları dar mekanların en büyük kurtarıcısıdır. Ekstra yer kaplayan kutular, ütü masası, kullanılmayan sezonluk ürünler ve fazla ayakkabılar için depolama alanı yaratan kapı arkaları doğru değerlendirildiğinde sizi pek çok sıkıntıdan kurtarır.

Dar Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri

Ev dekorasyonunda geniş alanlarda işlemler yapmak çok kolay olur iken dar odalara dekorasyon yapmak her zaman daha zordur. Bunun nedeni ise yapıların eski olması ve zamanla dekorasyon konusunda özen gösterilmemesi idi. Peki, dar odalar için dekorasyon yaparken tavsiyeler nelerdir?

Dar Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri
Dar Odalara Dekorasyon Tavsiyeleri

Dar oda dekorasyon tavsiyeleri arasında ilk sırada işlevsel mobilyaların tercih edilmesi geliyor. Birden çok amaca hizmet eden mobilyalar seçerek işinizi kolaylaştırabilir, kalabalık eşya yükünden kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte duvar boyası, halı rengi ve perde rengi de soft ve açık renklerden seçilmelidir. Bu şekilde oda daha ferah görünecektir. Duvarlara yerleştireceğiniz şık aynalar ile odayı daha geniş gösterebilirsiniz.

[galeri]