Dar Uzun Salon Nasıl Dekore Edilir?

Dar Uzun Salon Nasıl Dekore Edilir?

Dar Uzun Salon Nasıl Dekore Edilir? Eğer dar ve uzun bir salona sahip iseniz doğru ürünler ile salonunuzu tam istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Daha modern görünümlü ve kullanışlı bir salon dekorasyonu hazırlamak için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Dar Uzun Salon Nasıl Dekore Edilir?

Dar ve uzun salonlar dekore edilirken hem işlevsel hem de estetik bir şekilde hazırlanmalıdır. Özellikle dar uzun salon dekorasyonu için abartılı ve avangard mobilya çeşitlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Aynı zamanda renk seçimleriniz de yine dar uzun salon dekorasyonunda en dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir.

Minimal Mobilyalar Seçin

Dar uzun salon dekorasyonu için en doğru mobilya seçeneklerini minimal mobilya çeşitleri arasından bulabilirsiniz. Daha küçük ve sade ancak daha kullanışlı ve işlevsel mobilyalar kullanmalısınız. Dar uzun salon dekorasyonu hazırlarken mobilyalarınızı açık renklerden tercih ederseniz alanın daha geniş durmasını da sağlayabilirsiniz.

Duvarları Değerlendirin

Dar uzun salon nasıl dekore edilir sorusuna yanıt verirken duvar dekorasyonuna da ayrıca önem vermeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Tv ünitesi kullanmak yerine duvara monte edebileceğiniz raflar alandan da sizlere büyük bir tasarruf sunacaktır. Dar uzun salon dekorasyonu hazırlarken duvarlarda şık ve modern aynalar kullanarak alanı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Sade Renkler İle Ferah Salonlar 

Salon dekorasyonu genellikle diğer odalara kıyasla biraz daha klasik mobilyalar ile hazırlanmaktadır. Ancak dar uzun salon dekorasyonu hazırlarken pastel ve daha soft renkleri hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde duvarlarda kullandığınız renkleri mobilya, halı ve perdeleriniz ile de uyumlu seçerek salonun daha ferah durmasını sağlayabilirsiniz. Hem açık renk hem de daha az ancak kullanışlı mobilyalar tercih ederek hayal ettiğiniz gibi bir salon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.