Dekorasyonda Mermerin Gücünü Hissedin

Mermer dekorasyon tarihi boyunca yaşam alanlarına güçlü ve maskülen bir karakter kazandırmıştır. Güçlü aynı zamanda etkileyici bir tarza sahip olan mermer günümüz ev dekorasyon örneklerinde banyo ve mutfaklara farklı bir tarz kazandırmak adına tercih ediliyor. Eğer etkileyici ve lüx detayların öne çıktığı bir dekorasyon hayaliniz varsa mermerin gücünden ve etkilerinden kesinlikle yararlanmalısınız.

Mermerin yaşam alanlarında hissedilen diğer bir etkisi ise modern ve lüx bir görünüm. Eğer bir yaşam alanı için mermerin varlığına ihtiyaç duyulacak ise mutlaka onu tamamlayan renklerin ve dokuların dengeli şekilde kullanılması gerekir. Mekanda lüx ve elegan bir tarz yaratılmak isteniyor ise mermeri cam, altın yada gümüş tonları ile beraber kombinleyerek zengin bir stil yaratılabilir. İlk bakışta mermerin yarattığı soğuk etkisi parlak dokularla birleştirilirse ortaya gösterişli ve etkileyici bir görselin çıkması sürpriz olmayacaktır.

dekorasyonda mermerin gücü

Dekorasyonda Mermer Etkisi 

Mermerin banyoda yada mutfakta tezgah görevi görmesi yalnızca bu alanlarda kullanılabilir olduğu anlamına gelmiyor, bir çok tasarımcı mermerin gücünü ve yarattığı lüx etkileri oturma odası dahil olmak üzere bir çok yaşam alanına başarılı şekilde yansıtabiliyor. Diğer bir yandan mermer bir çok renk ile uyumlu yapıya sahiptir, aynı zamanda hem modern hemde klasik bir mekan için öne çıkan bir malzemedir. Örneğin mermeri hangi alanda kullanırsanız kullanın mekanda pastel tonlara yer verirseniz ortaya çıkan ferahlık ve şıklık sizi şaşırtabilir.

zarif mermer mutfak masası

Günümüzde stil sahibi iç mekan stillerinde mermerin güçlü ve lüx etkisini rahatça fark edebilirsiniz, oturma odasında mermer bir şömine yada mermer bir masanın yaratacağı sıra dışı ve çarpıcı etki mekanda cazibe merkezi haline gelecektir.  Mermer aynı zamanda ahşap dokuların öne çıktığı mekanlarda daha yumuşak ve sıcak bir hava yaratabilir, tabi bu seçilen mermer cinsine ve rengine göre farklılık gösterebilen bir durumdur. Daha çok açık renkteki mermerler ile bu yumuşak ve rahat ortam hissi ortaya çıkacaktır.

modern mermer duvar dekorasyonu 2017

[haber id=”754″]

Daha çok mutfaklarda tercih edilen mermer 2016 – 2017 yılında karşımıza aksesuarlarda çıkacak gibi görünüyor. Tasarımcıların son dönemde dekorasyonda mermerin gücünü ortaya çıkaran birbirinden güzel mermer aksesuar modelleri bu sezon büyük ilgi görecek gibi görünüyor. Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden şık ve kaliteli dekorasyon örneğinde mermerin kullanım şekilleri size size ilham verecektir.

[galeri]