Dekorasyonda Toz Pembe Çekiciliği

Yaşam alanlarına kazandırdığı rahatlığı ve çekiciliği ile özellikle kadınların en sevdiği renk tonları arasında yer alıyor toz pembe. Evde hem taze bir atmosfer yaratmak hemde aradığınız sakinliğe sahip olmak için tercih edebileceğiniz çok özel bir renk toz pembe, aynı zamanda modern iç mekanlarda oldukça etki yaratan bir özelliğe sahip. Pembe ve tonları ev dekorasyonunda çocuk ve genç odaları hariç çok sıklıkla tercih edilmeyen tonlar diyebiliriz, dekorasyona pembe gibi iddalı ve çekici bir renk eklemek biraz cesaret isteyebilir ancak doğru tasarımlar ve doğru renk tonları ile birleştiğinde ortaya büyüleyici bir stil çıkacağı kesin. Toz pembe ev dekorasyonları yumuşak ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olmaktadır.

Rahat, Sakin ve Çekici

Pembe tonları ev dekorasyonunda daha çok kız çocuk yada genç kız odalarında tercih edilen bir renk. Bildiğiniz gibi pembenin bir çok farklı renk tonu var , mekan içinde yaratılmak istenen etkiye göre parlak pembeler yada daha çok country tarzında olduğu gibi pastel pembeler tercih edilebilir.

Toz pembe ev dekorasyonları

Toz pembe tonu country tarzı ev dekorasyon örneklerinde sıkça karşımıza çıkan, mekanda sakin ve rahatlatıcı etki yaratan bir renk tonu. Göz yormayan, ilk bakışta rahatlığı ve sakinliği vurgulayan bu özel renk tonunu evde kullanabileceğiniz bir çok farklı alan bulunuyor, yazımızın devamında dekorasyonda toz pembe kullanımı hakkında detaylara ve ilham veren toz pembe ev dekorasyon örnekleri bulabileceksiniz.

Toz pembe salonlar !

Oturma odasında feminen bir stile sahip olmak isteyenler için toz pembe salon dekorasyonları arasından seçtiğimiz harika örnekler tam anlamıyla ilham vericiler. Eğer bu renk tonunu salonda kullanmak istiyorsanız önünüzde geniş bir kullanım alanı var. Duvar,mobilya, tekstil ve aksesuar olarak bu harika tonu kullanarak salonda aradığınız feminen tarzı elde edebilirsiniz.

Toz pembe duvarlar ile salonda hem rahat hemde sakin bir atmosfere sahip olabilirsiniz, yumuşaklığı ve çekiciliği ile ister klasik ister modern salonlar için oldukça ideal bir renk tonu. Duvarda toz pembe kullanmak için dekoratif duvar kağıtları ise diğer bir alternatif seçenektir, toz pembe duvar kağıtları aynı zamanda içerdiği özel desenler ile salona daha estetik ve zarif bir stil kazandırabilir.

Eğer toz pembe duvarlar sizin için fazla iddalı ise size önerimiz içinde bu özel renk tonu barındıran dekoratif tablo modellerini bir az önce duvarlarınıza eklemelisiniz. Salon duvar renginiz beyaz ise duvara dahil edeceğiniz toz pembe dekoratif raf sistemleri ile modern ve çekici bir tarz elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dekorasyonda Doğru Renk Nasıl Seçilir?

Mobilya seçimi yaparken

Özellikle açık renk duvarlara sahip salonlarda pembe mobilya modelleri tam anlamıyla odak noktasıdır, bu açıdan bakıldığında seçilen tasarımın kalitesi ve salonun tarzına uygun olması büyük önem taşıyor. Oturma grupları pembe kullanımı açısından daha rahat elde edebileceğiniz mobilyalar arasında yer alıyor, ister klasik ister modern tarza sahip toz pembe koltuk takımları ile salonda farklılık yaratabilirsiniz.

Toz pembe ev dekorasyonları

Salonda dikkatleri belli köşelerde toplamak için pembe kullanmak için dekoratif sehpaları kullanabilirsiniz. İster yan sehpa ister orta sehpa yada duvara dayalı bir toz pembe dresuar.. Seçenekleri çoğaltmak sizin elinizde..

Toz pembe ev tekstil ürünleri

Duvar ve mobilya seçimlerinden sonra pembeyi dekorasyona dahil etmenin en kolay ve şık yolu ev tekstil ürünleridir. Özellikle salon, yatak odası, ve mutfak için pembe tonlarını kullanmak için sınırsız seçeneğiniz var. Salon ve yatak odası için en dikkat çekici tekstil ürünleri şüphesiz perde modelleridir.

Özellikle yatak odasına dahil edeceğiniz toz pembe perdeler ile hem romantik, hem çekici hemde rahatlatıcı bir dekorasyon görünümü sağlayabilmeniz oldukça basit olabilir.

Yatak odasında toz pembe perdeler kadar dikkat çekebilecek bir tasarım varsa oda yatak örtüleri, bu konuda hiç zorluk çekmeyeceğiniz kesin çünkü öne çıkan ünlü tekstil markalarının birbirinden şık ve zarif pembe tonlarında harika tasarımları bulunuyor.

Mutfak için bu tonu kullanmak istiyorsanız  masa örtüleri işinizi kolaylaştıracaktır, bunun yanında masaya ekleyeceğiniz dekoratif çiçekler ile sakin ve sıcak bir mutfak havası elde etmeniz mümkün. Alternatif olarak pembe mutfak halıları aynı etkiyi yaratacak tekstil ürünleri arasında yer alıyor.

Toz Pembe Rengin Huzuruyla Tanışın

Yaşam alanlarına yumuşak tonlu dokunuşlar her zaman huzurlu ortamların oluşturulmasını da mümkün kılmaktadır. Özellikle toz pembe rengin farklı tonlarının dekorasyonlarda tercih edilmesi; oldukça rahatlatıcı ortamların oluşmasını da mümkün kılmaktadır. Toz pembe ev dekorasyonları son zamanlarda çok moda olduğu için hemen her konsepte uyarlanabilmektedir. Toz pembe renkli perdeler, halılar ya da diğer mobilyalar; birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Ancak bu sayede huzurlu bir yaşam alanının oluşmasını sağlamak mümkün olacaktır.

Toz pembe ev dekorasyonları

Yatak ve Bebek Odalarında Top Pembeyi Seçin

Toz pembe rengin ökeyi dinlendiren bir özelliği olduğu söylenmektedir. Bununla birlikte tozpembenin insanlarda şefkat duygusunu tetiklediği de bilinmektedir. Şayet yaşam alanlarınızda pembe rengini tercih edecekseniz; özellikle bebek odalarıyla yatak odalarının bu konsepte uygun olarak tasarlanması önerilmektedir. Elbette ki pembe renk mutfaklarda ve banyolarda da nitelikli bir tasarımın oluşmasını mümkün kılacağı bilinmektedir. Ancak yatak odası ve bebek odaları için pembe renk mükemmel bir seçenektir.

Her ne kadar feminen bir tarz olarak tanımlanıyor olsa da pembe renk ve tonları, aşırıya kaçmadan uygulandığında feminen kimliğinden arınmaktadır. Yaşam alanlarınıza romantik bir hava katmak istiyorsanız; mutlaka toz pembe rengi düşünmelisiniz. Yine yaşam alanlarında dinamik bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız; tozpembe rengini tercih ederek son derece hareketli ve kullanışlı yaşam alanlarını oluşturabilirsiniz.

Toz Pembe Yatak Odası

Yatak odaları özel kullanım alanları olmakla beraber sadece size hitap eden yerlerdir. Dekorasyon olarak da yaratıcı fikirlerinizi yatak odanızda sergileyebilirsiniz. Ancak aldığınız mobilyaların, perdelerin, halı ve aksesuarların bir bütünü oluşturduğuna emin olmalısınız. Renk konusunda ana temanızı belirlemeli tarzınıza göre tema renginizde ürünler almalısınız.

Toz Pembe Yatak Odası

Modern bir tarz istiyorsanız kararlı ve koyu renkler tercihiniz olmalıdır. Ancak romantik biri iseniz açık renklerden oluşan bir dekorasyon bütünlemesi yapmanız gerekmektedir. Toz pembe, kullanmak istediğiniz renk ise mobilyalarınızı beyaz renk alıp, diğer eşyalarınızı toz pembe ve tonlarında almanız yatak odanıza romantik bir hava katacaktır. Özellikle yeni evlenen çiftler ve genç kızların tercihi olan toz pembe temalı yatak odalar, odanıza ferah ve hoş bir görüntü sağlayacaktır.

[galeri]