Dekorasyonda Yükselen Trend : Mat Tonlar !

Dekorasyonda iddalı ve şık yaşam alanlarında artık mat tonlar boy göstermeye başladı, özellikle 2019 ev dekorasyon trendleri arasında yer alan mat boyalar mekana derinlik kazandırmasının yanı sıra şıklığı ile göz dolduruyor. Turuncu, sarı, pembe yada  yeşil gibi cesur renkleri dekorasyona dahil etmek istiyorsunuz fakat bir türlü cesaret edemiyor musunuz? O halde sizler için seçtiğimiz birbirinden iddalı renklerin mat tonları ile dekore edilmiş evler size ilham ve cesaret verecektir. Birbirinden güzel mat dekorasyon örnekleri için okumaya devam edin..

Mat Dekorasyon Örnekleri

Mat boyalar özellikle 2019 dekorasyon modasında yükselişe geçen trendler arasında, doğru kullanımı ile yaşam alanlarını daha şık ve çekici bir hale getirebiliyor. Mat duvar boyaları kullanmak  ilk bakışta risk gibi görünse de, doğru kullanımı ve renk seçimleri ile mekanda rahatça elegan bir tarz yaratabilir.

2019 Trendi Mat Duvar Boyaları !

Mat boyalar aynı zamanda duvar üzerindeki pürüzleri başarılı şekilde gizleyen bir yapıya sahiptir, diğer bir anlatımla mat boyalar mekandaki ışığı yansıtmadıkları için duvarlardaki yüzey sorunlarını başarılı şekilde örtecektir.Diğer bir tercih sebebi ise mat boyaların küçük mekanlarda rahatça kullanılabiliyor olması, yani yeteri kadar güneş alamayan evler içinde mat duvar boyaları harika bir seçenek. Mat boyaları sadece duvarda değil, kapı ve pervazlar içinde tercih edilebilir, bu tarz yerlerde bu tonları kullanarak mekana derinlik katabilir ve belli bölgeler odak noktası haline gelebilirler.

Neden mat tonlar tercih edilmeli?

Yaşam alanlarına kazandırdığı farklılık ve lüx görünümü dışında mat boyalar dekorasyonda kullanmaya cesaret edilemeyen bir çok rengi en doyurucu şekilde ve göz yormadan yansıtabiliyor. Renklerin en doyurucu halini dekorasyona yansıtmak isteyenler için mat duvar boyaları doğru bir seçim olacaktır. Diğer bir sebep ise mat boyaların pigment olarak son derece zengin olmalarıdır, yani kullanmak istediğiniz canlı bir rengin en tok ve doyurucu halini yansıtırlar.

Evde kullanmak istediğiniz ancak cesaret edemediğiniz bir çok canlı rengi mat boyalar ile daha yumuşak bir hale getirerek özgürce kullanabilirsiniz, örneğin duvarda mor, siyah, lacivert yada sarı gibi renkler kullanmak isteyenler mat tonlarda göze daha estetik gelecek şekilde dekorasyona kolayca uyarlayabilir.

[galeri]