İlgi Odağı Dekoratif Çocuk Yastıkları

Çocuklarımızın güvenli ve rahat bir ortamda dinlenmelerini sağlamak her anne babanın istekleri arasında yer alır. Bunun için ebeveynler ellerinden geleni yapmaktadırlar. Çocuk odasının tematik yapısını tamamlamak veya çocuğunuzun sevdiği bir kahraman ya da nesnenin yastık şeklinde odasında bulunmasını ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise bunun için size dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerini öneriyorum.

Dekoratif Çocuk Yastıkları
Dekoratif Çocuk Yastıkları

Dekoratif çocuk yastıkları her desen ve modelde bulunabilir. Önemli olan seçiminizi doğru yapabilmektir. Örneğin tematik bir çocuk odasına sahipseniz temayla ilgisi olmayan bir dekoratif çocuk yastığı kullandığınızda odak noktasının homojen dağılmasına engel olursunuz. Ama bazı dekoratif çocuk yastıkları her çocuk odasında çok fazla dikkat çekmeden bulanabilmektedir. Bunların seçiminin size ait olduğunu belirtmekle birlikte bu seçimi yaparken mutlaka çocuğunuzla birlikte karar vermenizde fayda var.

Dekoratif çocuk yastıkları içinde çocuğunuzun tuttuğu takıma ait yastık kullanılması en fazla tercih edilen çeşitler arasındadır. Bu yastıklar alacağınız diğer takım aksesuarları ile bir bütünlük oluşturacağı için çocuk odası dekorasyonunu da tamamlayıcı bir niteliğe sahip olacaktır.

Minimalist bir çocuk odasına sahipseniz ve çocuğunuzun çok sevdiği bir figür ya da kahramanın yastıkta olmasını istemiyorsanız size sade desenlere sahip bir çocuk yastığı öneriyoruz. Bu sadelik odanın bütününe yansıyan minimalist çizgi ile de uyumlu olacağından yastığın dekoratif kalitesi de oda içinde artacaktır.

Minimalist Dekoratif Yastık
Minimalist Dekoratif Yastık

Dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerinin seçiminde çocuğunuzun yaşı da oldukça önemlidir. Küçük çocuklar için çizgi film karakterlerinin yastıklara işlenmesi ile oluşturulmuş ürünler tercih edilebilir. Yine küçük çocuklar için balık, kelebek, kedi, fil, baykuş gibi hayvan figürlerinin karikatürize edilmiş figürleri ile oluşturulmuş yastıklar kullanılabilir. Üstelik bu yastıkların eğitici olma özelliği de düşünülerek birden fazla satın alınarak kullanılması da mümkündür. Bu yastıklar sayesinde çocuğunuzun odasında geçirdiği zamanda mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz için güzel bir uyku arkadaşı olabilecek bu ürünleri çocuğunuzun seçmesine de müsaade etmelisiniz.

Dekoratif Çocuk Yastıkları ve Kalite

Çocuğunuzun yaşı arttıkça istekleri de artacağı için bunun çocuk odası dekorasyonuna yansıması da farklı olacaktır. 3D dijital baskılı dekoratif çocuk yastıkları da son dönemdeki teknolojinin bize getirdiği yeniliklerdendir. İstediğiniz alan derinliğine sahip 3D görünüme sahip yastıklar sayesinde çocuğunuzun odasında farklı bir dekoratif nitelik kazandırmanız da mümkün hale gelecektir.

Çocuk odası dekorasyonunda diğer odalardaki düzenlemelerde çok dikkat etmediğimiz sağlıklı ürün ve kaliteli ürün kavramlarına çok daha fazla dikkat etmeliyiz. Çocuğunuzun bağışıklık sistemi büyükler kadar gelişmiş değildir. Bu sebeple kalitesiz oda malzemeleri sebebiyle hastalanma riskleri daha fazladır.

Özellikle tekstil ürünlerindeki kanserojen maddeler orta ve kısa vadede çocuğunuza zarar verebilir. Üstelik bu ürünlerin temizliği sırasında dekoratif özelliklerinin kaybolmasına neden olan renk atmaları ve desen bozulmaları da görülebilir.

Süslü Çocuk Odası Yastığı
Süslü Çocuk Odası Yastığı

Tüm bunlar, çocuk odasındaki tüm ürünlerin standartların üzerinde bir kaliteye sahip olunmasını zorunlu kılar. Dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerini de belirlerken mutlaka kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz.

Çocuğunuzun çocuk yastıkları ile sürekli haşır neşir olacağını ve temasın çok fazla olacağını düşündüğümüzde de kalitenin ve sağlığın önemi ortaya çıkacaktır. “Ben kumaştan ve üretim kalitesinden anlamam” diyorsanız size markalı ürünlere yönelmenizi tavsiye edebilirim. Markalı ürünlerin standartlara uygun üretim yapması, farklı kuruluşlar tarafından denetlenmesi içinizin de rahat etmesini sağlayacaktır. Bu sayede çok fazla bilgi sahibi olmasanız dahi çocuklarınıza zarar vermeyecek ürünler aldığınızı ve çocuğunuzun sağlığını koruduğunuzu bilebilirsiniz.

Çocuk odalarında bazen istediğimiz dekorasyonu elde edebilmek için yeterli dekorasyon ürünü bulamayız. Bu noktada aslında tam da ihtiyacımızı karşılayan şey rengarenk küçük yastık ve kırlent modelleridir. İster tematik ürünler olsun, ister hayvan figürleri olsun, birbirinden farklı renk ve desenlere sahip ürünler ile çocuğunuzun odasına renk katabilirsiniz.

Çocuk odasının havasını değiştiren dekoratif çocuk yastıkları için alternatifleriniz arasında yer alan bir diğer çeşit de desenlerin ve yazıların bir arada olduğu yastıklardır. Bu yastıklardaki yazılar sevgi, motivasyon içerikli ya da çocuğunuzun çok sevdiği kısa bir cümle de olabilir. Bu sayede çocuğunuz yastıktaki söz sayesinde her an hayata bakış açısını tazeleyebilir. Bu yastık çeşitlerinde desenlerin çok fazla yer kaplamaması gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Dekoratif Çocuk Yastıkları ile ilgili aşağıdaki resim galerisini inceleyebilirsiniz.

[galeri]