Dikkat Çeken Yabancı En iyi Dekorasyon Siteleri

Avrupa ve Amerika kaynaklı yabancı en iyi dekorasyon siteleri maalesef bizden çok daha ileri düzeyde dekorasyon fikirleri ve çözüm önerileri sunmaktadır. Bizim dekorasyon sitelerimiz de her ne kadar yabancı dekorasyon siteleri ile yarışıyor görünse de gerek görsellik gerekse bilgi açısından öz eleştiri yapıp aradaki farkı kapatmalı ve nitelikli siteleri çoğaltmalıyız.

Daha önce Türkiye’de en iyi dekorasyon blogları konulu bir yazı yayınlamıştım. Yazının oldukça ilgi görmesi nedeni ile bir de yabancı en iyi dekorasyon bloglarını konu alan bir yazı yazmak istedim. Eğer yabancı diliniz yeterli seviyedeyse ve etrafınızda gördüğünüz, alışılmışın dışında tasarımlara ilginiz varsa kesinlikle yabancı dekorasyon bloglarına da göz atmanızı öneriyoruz. Eğer sizinde dikkatinizi çeken, hak ettiğine inandığınız siteler mevcut ise yorum yaparak veya bize mail yolu ile ulaşabilirsiniz. Böylece gözden kaçan bu siteleri de yabancı dekorasyon blogları yazımıza ekleyebiliriz.

[haber id=”8700″]

Yabancı Dekorasyon Blogları

İlham Verici Yabancı Dekorasyon Siteleri

Yabancı en iyi dekorasyon siteleri içerisinde ön sıralarda dikkat çeken önemli sitelerden biri www.housebeautiful.com adresine sahiptir. Site, sade ve kullanışlı bir tema ile takipçilerine hitap ediyor. Temel başlıklardan yola çıkarak çeşitli kategoriler ile dekorasyon konusunda bilgi sahibi verip örnek uygulamaların fotoğraflarının verildiği sitede dizayn, odalar, yenilikler, yaşam tarzı ve bahçıvanlık ana başlıklarının olduğunu görmekteyiz. Sitenin yabancı en iyi dekorasyon siteleri içerisinde yer almasının en önemli sebeplerinden olan dizayn bölümünde magazinsel emlak satışlarının da olması ziyaretçi trafiğinin artmasına neden olmaktadır. Odalar bölümünde tahmin edeceğiniz gibi farklı tasarımlara sahip evin bölümlerine ait görseller ve çeşitli dizayn önerileri yer almaktadır. Özellikle İngilizce bilenlerin oldukça fazla sayıda görsel ve dizayn ile karşılaşıp faydalanacağını belirtebiliriz.

Yabancı en iyi dekorasyon siteleri arıyorsanız www.elledecor.com sitesi mutlaka listenizde yer almalıdır. Dekorasyon siteleri içinde kaliteli özellikleri ile ön plana çıkan sitede ev turları, dizayn, stil, seyahat ve dükkan ana başlıkları yer almaktadır. Sadece ana başlıkları görüp sıradan bir dekorasyon sitesi olarak algılamamamız gereken sitede, aynı zamanda güncel dekorasyon haberleri, magazinsel dekorasyon haberleri gibi dikkat çekici gelişmeler de ilgili kategoride verilmektedir. Sitenin en dikkat çekici yanı, ana sayfadan da ulaşabileceğiniz “dükkân” bölümüyle alış veriş imkânı sunmasıdır. Bu sayede tasarımını beğendiğiniz ve tanıtımının yapıldığı farklı mobilya ve dekorasyon ürünlerini satın alma şansına sahip oluyorsunuz. Tabii Türkiye’ye satışlarının olup olmadığını bilmiyoruz.

 

Yabancı en iyi dekorasyon siteleri içinde İngiltere merkezli www.idealhome.co.uk adlı sitenin de oldukça güzel olduğunu belirtmek isteriz. Site, diğerlerinin aksine oldukça geniş bir ana sayfa menüsü ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Ev, haber, oturma odası, yatak odası, banyo, mutfak, bahçe, odalar, ev turları, tavsiye bölümlerinin olduğu ana sayfada odalar ve tavsiye menülerinin de alt bölümlerinin olduğunu belirtmek isteriz. Ziyaretçiler için her menünün ayrı bir güzelliği olsa da bizim dikkatimizi çeken tavsiyeler bölümünde doyurucu bilgilerin yer alması oldu.

Yabancı en iyi dekorasyon siteleri içinde farklı tarzı ile www.homify.co.uk adlı site de dikkat çeken bir yapıya sahip. Diğer dekorasyon siteleri içinde var olan bilgilendirme ve bol fotoğraflı tasarım örneklerinin bu sitede de olduğunu görmekteyiz. Sitede farklı olarak uzmanlar kategorisi dikkat çekiyor. Bu kategoride mimarlar, iç mimarlar, peyzaj mimarları, dekoratörler, çeşitli alanlara ait tamirciler, marangozlar, elektrikçiler ve ürün satanların bir arada toplandığı ve kendi tanıtımlarının yapıldığı bir alan oluşturulmuş. İsterseniz kategori filtrelemesi ile istediğiniz kategorinin aramasını yapabilir ve ihtiyacınız olan alandaki ilgili firmayı ya da kişiyi bulabilirsiniz. Bu tanıtımlarda firmaların ya da kişilerin referanslarını da sunduklarını gözlemledik.

Tek başına yabancı en iyi dekorasyon siteleri kategorisine dâhil edemesek bile içeriğindeki dekorasyon niteliklerinin ağır basması sebebiyle www.houseandgarden.co.uk adlı sitede incelememizde yer buldu. Dijital sürüme sahip aynı adla ( house & garden ) bir dergiye de sahip olan sitede iç mimarlık, yemek tarifleri, bahçe, seyahat ve gıda bölümleri de yer almaktadır. Dekorasyon bölümünde “House & Garden dergisinin ikonik arşivlerinden şık iç tasarım fikirleri. Ev için yeni fikirler, en yeni tasarım haberleri, arşiv resimleri, hikâyeleri ve daha fazlası” şeklindeki tanıtım yazısı ile sunulan metinlerin doyurucu bilgilere sahip olduğunu belirtelim.