Doğal Taş Kaplama Modelleri ve Fiyatları 2020

Uygulandığı alana doğal ve oldukça estetik bir görünüm kazandıran doğal taş kaplamaları, montajı kolay ve dayanıklı yapısıyla uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir duvar kaplama uygulaması. Doğal patlatma taşlar ile dekorasyon fiyatları genel olarak bakıldığında oldukça hesaplıdır, bakımı kolay ve mekana kattığı doğal estetik görenleri kıskandıracak cinsten. Genel olarak tek bir duvara yapılan bu uygulama ile yaşadığınız mekanları bambaşka bir hale getirebilirsiniz. üstelik uzun yıllar kullanabileceğiniz bu doğal taş kaplamalar ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Bugün yazımızda doğal taş kaplama modelleri ve fiyatları hakkında detaylardan bahsedeceğiz, patlatma doğal taşlar, doğal taş kaplama duvar dekorasyonları ve bu iş için neler gerektiği hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Patlatma doğal taşlar ve uygulaması

Patlatma doğal taşlar renk ve cinslerine göre ayrılabilen taşlardır, adından anlaşılacağı gibi doğal taşların patlatılıp farklı boyutlar sağlanır ve uygulamaya hazır hale getirilir. Uygulama yapılacak alanlara göre özel olarak boyutlandırabilen bu taşlar kolaylıkla ve kısa sürede yapılabilinmektedir. Doğal duvar kaplamaları hem estetik açıdan mekana daha doğal daha zengin bir hava katar hemde uygulanışı oldukça basit ve çok uygun fiyatlara sahip bir çok renk ve modele sahipler. Doğal patlatma taş modelleri cinslerine göre çeşitlilik gösterebilir, yine çeşitlerine göre fiyatları değişkenlik gösterebilir. Doğal taş uygulaması yapılan alan ile diğer alanların farkını size verdiği enerji ile kolaylıkla anlamanız mümkündür. Çünkü doğallık her zaman insana huzur veren bir olgudur. Doğal taş kaplamalar yoğun talep görmektedir.

Doğal patlatma taşlar hem iç cephe hemde dış cephe dekorasyonu için kullanılabilen oldukça dekoratif bir görünüme sahip duvar kaplama uygulamalarıdır. Doğal taşlar hemen her alan rahatlıkla uygulanabilir örneğin, şömineler, süs havuzları isteğe göre merdiven dış yüzeylerine, bahçe duvarı dekorasyonu gibi bir çok alana estetik bir görünüm kazandırırlar. Patlatma doğal taşlar uzun ömürlüdür ve temizliği kolaydır, temizliği için sadece bir elektrikli süpürge yeterli olacaktır.

doğal taş kaplamalar

Doğal taşların yüzeyi kolay kolay kir tutmayacağı için temizliği kullanıcı için kolay ve zahmetsizdir. Yaşadığınız mekanlarda uyguladığınız boya ve duvar kağıtları kısa sürede canlılığını ve temizliğini yitirirken doğal taşlarınız ömürlük bir yapıya sahip olarak ilk günkü gibi harika görünmeye devam edecektir. 2020 duvar renkleri içerisinden doğal taş kaplamanıza uyumlu seçeceğiniz bir  renk ile çok huzur veren mekanlar yaratabilirsiniz.

Doğal duvar kaplamaları ile estetik mekanlar

Son yıllarda doğal patlatma taşlar salon ve antre dekorasyonu için sıkça kullanılan uygulamalar arasında geliyor. Doğal taşların dekorasyona kattığı estetik ve zengin görünüm özellikle trafiği bol olan salon gibi alanlar için oldukça idealdir. Estetik salon dekorasyonlarında tv arkası taş kaplamaları mekanın şık ve doğal tarzını kolayca yansıtabiliyor. Ayrıca taş duvar kaplamaları günümüzde led ışıklar ile birleştirildiğinde ortaya çıkan görünüm tam anlamıyla göz kamaştırıcı. Doğal taş uygulamanıza uygun olarak seçilmiş küçük bir TV ünitesi ve ışıklandırma ile yaşayan bambaşka bir alana kavuşmuş olacaksınız. Doğru yapılan ışıklandırmalar hem iç hem de dış mekanlarda çok daha ferah ve göz alıcı dokunuşları kolaylıkla sağlamaktadır.

Doğal patlama taşların en güzel yanı dayanıklı olmaları, yani bir kere dekorasyona dahil ettiniz mi uzun yıllar rahatça sorunsuz kullanabilirsiniz. Eğer dekorasyona doğal ve estetik bir görünüm kazandırmak istiyorsanız doğal taşları kesinlikle incelemenizi öneririz. Farklı çeşitleri olduğundan bahsetmiştik, patlatma mermer taşlar, patlatma doğal taşlar ve patlatma Traverten taşlar olmak üzere bir çok renk ve modeli rahatça bulabilirsiniz. Doğal taş uygulaması yaptırmayı düşündüğünüz mekana en uygun taş seçimlerini yapabilmek için kesinlikle uzman görüşü almalısınız. Uygulama yapıldıktan sonra yanlış yapılan bir dokunuş mekandaki tüm sihri bozabilir. Bu nedenle karar aşamanızda oldukça dikkatli seçimler yapmalısınız. Doğal taş kaplamalar dekorasyonda etkilidir.

doğal taş kaplamalar

Dekorasyonda Doğal Taşlar Mükemmel Uyum Sağlar

Dekorasyona doğal taşları dahil etmeyi düşünüyorsanız seçeceğiniz renk konusunda iyi karar vermenizi öneriyoruz. Dekorasyon blog sayfalarında çok fazla sayıda örnek uygulama bulabilirsiniz. Duvar boyası yada duvar kağıdı gibi uygulamalar kolayca değişebiliyor ancak doğal taş kaplama modelleri duvara uygulandığında sökümü biraz zahmetli olacaktır. Unutmayın ki doğallık her zaman insanı rahatlatan bir etki göstermektedir. Ancak yanlış yapılan bir uygulamada hem maddi hem de manevi olarak yorgun düşebilirsiniz.

Patlatma doğal taşların özellikleri

 • Doğal taşlar birbirlerinden farklı kalınlığa sahiptir
 • İç ve dış cephe için kullanılabilir
 • Uygulandığı duvarda 3 boyutlu bir görünüm sunarlar
 • Doğal taşlar kir tutmadıkları için temizliği kolaydır
 • Renk, çeşit ve cinslere göre çeşitlilik gösterirler
 • Uygulaması hızlı ve pratiktir
 • Ekonomik ürünler arasında yer alırlar
 • Uygulanan mekanda doğal ve estetik bir görünüm yaratırlar.

Doğal taşlara alternatif dekoratif duvar kaplamaları 

Yazımızın bu kısmında doğal patlatma taşlara alternatif olarak duvar dekorasyonu için kullanabileceğiniz diğer doğal görünümlü bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Bu ürün Fiberglas, Polyester mastik ve doğal taş tozu ile üretiliyor, bu sayede tıpkı doğal taşların dokusuna ve görünümüne sahip ve dokunduğunuzda taş hissi veriyor. Eğer doğal taşlar maddi olarak bütçenize uymuyor ise biraz daha uygun olan bu seçenekleri değerlendirebilirisniz.

Peki doğal taşlardan farkı nedir ? 

Doğal taş tozundan üretilen bu dekoratif duvar kaplama ürünü patlatma doğal taş modelleri ile birebir özellikler gösterir. Özelliklerini merak edenler için aşağıda sıraladık

 • Doğal taşlara göre daha ince bir yapıya sahip fakat aynı doğal taşlar kadar dayanıklıdır
 • Alev almaz
 • Tıpkı diğer doğal taşlar gibi darbelere dayanıklı ve darbe emici özelliğe sahip
 • Temizlemesi kolay, silebilir ve yıkayabilirsiniz.
 • Temizlik sonrası renk solma yaşanmaz
 • Nemden yada sudan etkilenmez
 • Doğal taş modelleri’ne göre daha hafiftir
 • Belirtilen ebatlara göre kesilebilir özelliğe sahip
 • Zararlı ışınlardan etkilenmez
 • Vida ve dübel yardımıyla kolay montaj yapılabilir
 • Sağlığa zararlı madde içermez, kanserojen madde içermez
 • Sentetik boya içermez, üretiminde gerçek doğal taş tozu kullanılır
 • Doğal taş kaplaması zor olan alanlarda örneğin tavan gibi, doğrudan monte edilebilir
 • Doğal taş görünümüne sahip onlarca farklı alternatif model seçeneği bulunur.

Yukarıda ki özellikleri incelediyseniz doğal patlatma taşlar yerine oldukça ideal bir alternatif uygulama olduğunu görebilirsiniz. Daha çok doğal taş kapmalar ile dekore edilmesi zor alanlarda bu alternatif uygulamayı deneyebilirsiniz.

Doğal Taş Tozu Fiyatları

Serpantımt, diyabaz, gabro, granit, kireçtaşı, bazalt gibi doğal taşlar inşaat ve dekorasyon amaçlı kullanılan doğal taşlardır. Banyo ve tuvalet dekorasyonunda, iç mekan ile dış mekan duvarlarında doğal taş tozları kullanılmaktadır. Doğal taşların tercih edilme nedenleri arasında ise insan sağlığına zarar vermemesi ve görünüm olarak da hoş bir görüntü sağlaması vardır. Ayrıca doğal sert ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Doğal taş tozları döküldüğü kalıbın şeklini alması nedeniyle de kullanımı rahat ham maddelerdir.

Doğal Taş Tozu Fiyatları

Doğal taş tozları, doğal taşlardan daha ucuz ve daha az maliyetlidir. Döküldüğü kalıbın şeklini aldığı gibi çabuk kuruma özelliğine de sahiptir. Örneğin beyaz alçı taşından üretilen beyaz taş tozunu 1 kg olarak kdv dahil 8,00 TL’ye bulabilirsiniz.

[galeri]