Doğal ve sıcak bir tarz : Wooden Dekorasyon

Doğanın doğallığını yaşam alanlarında görmek isteyen dekorasyon tutkunlarının ilgi odağındaki sıcak ve samimi bir tarz Wooden dekorasyon stiliWooden dekorasyon tarzı daha çok dağ evlerinde tercih edilen bir iç mekan dekorasyon tarzı ancak şehrin ortasında bu doğallığı evinde yaşamak isteyen bir çok insanın ilgi odağı haline gelen bir stil. Wooden dekorasyon hakkında çok fazla detaya inmeye aslında hiç gerek yok, bu stilde ağacın ham hallerinden tasarlanan, doğal mobilyalar tercih ediliyor.

Wooden dekorasyon

Wooden Dekorasyonla Tanışın

Yani bir diğer adı ile masif mobilyalar wooden dekorasyon tarzını öne çıkaran özellikler arasında yer alıyor. Özellikle bu modada akımında doğal halleri ile korunmuş ağaç sehpalar,masalar kendilerini göstermektedir.  Bu tarzın diğer bir öne çıkan özelliği ise doğallık söz konusu olduğu için toprak tonlarının oldukça fazla tercih edilmesidir. Koyu ve açık tonların hakim olacağı bu modern tasarımda evlerinize geldiğinizde kendinizi doğa ile kucaklaşmış hissedecek ve günün yorgunluğundan kurtularak rahat bir nefes alacaksınız. Çünkü modern hayatın getirisi olan yüksek katlı binalardan ve yeşil alana uzaklıklardan wooden tasarımlarla donatılan eviniz sayesinde uzaklaşacaksınız kendinizi çok daha rahat ve huzurlu hissedeceksiniz.

Sıcak, samimi ve doğal Wooden dekorasyon tarzı 

Masif mobilyaların mekanda yarattığı göz alıcı doğallığa zaman zaman metal yüzeyler eşlik etse’de, ahşabın dayanılmaz sıcaklığını yoğun şekilde hissettiren mobilyalar mekana sıcak ve samimi bir hava kazandırıyor. Doğal bir dekorasyon tarzı için toprak tonlarına gri ve beyaz gibi renkler eşlik ederek mekana istenilen hava kazandırılmış oluyor. Özellikle wooden dekorasyon örneklerinde bitkilerin vazgeçilmez bir önemi vardır, doğallığın yaşanmak istenildiği bir mekanda yeşil tonların olmaması düşünülemezdi.

Wooden dekorasyon

Yeni Tarz Wooden Dekorasyonlar

Kış dekorasyon stilleri arasında Wooden dekorasyon tarzı günümüz modern ve vintage tarzı ürünlerin harmanlanması ile oluşuyor. Sadece kışın değil her mevsim evde doğallığın yaşanmasına imkan sağlıyor. Bir mekanda yoğun şekilde masif ahşap kullanacaksanız kesinlikle mekanın belli bölgelerini hareketlendiriyor. Hafifte olsa renk katacak düzenlemeler yapmak zorundasınız. Aksi halde doğal bir görünüm istersen, sıkıcı ve kasvetli bir ortam oluşabilir.

Wooden tarzının başlıca ana materyali ham ahşap, peki ahşabı tamamlayacak diğer öne çıkan materyaller ne diyecek olursanız metal detaylar ve bolca yün tekstil detayları tercih edebilirsiniz. Metal yüzeyler daha çok aydınlatma ve aksesuar tasarımlarında öne çıkarılıyor belirtmeden geçmeyelim. Toprak tonlarının bolca tercih edildiği wooden dekorasyon tarzı beyaz oturma grupları ve beyaz tekstil ürünleri ile daha modern bir görünüm kazanabiliyor.

Kahverenginin bir çok farklı tonunu gördüğümüz bu tarza sade bir estetik eklemek isteyenler için beyaz koltuk takımları ile ahşabı daha şık gösterebilirler. Koltuk renk kombinleri yaparken tonlamaları kullanarak bu özel dokunuşları çok daha ön plana çıkarma şansınız bulunmaktadır. Eviniz genel bir uyum içerisinde olduğu zaman bir bütünlük oluşturmaktadır. Sadece ahşap veya bitki kullanarak bu doğallığı kusursuz bir hale getiremezsiniz. Küçük dokunuşlar ile bu doğallığın arasında kendi tarzınızı da hissettirebilirsiniz.

Wooden dekorasyon

Wooden Dekorasyonlar Çok Moda

Son yıllarda wooden dekorasyon stilinin şehir hayatına başarılı şekilde adapte olduğunu rahatça görebiliyoruz. Artık sadece dağ evlerinde değil doğallığı özleyen ve nefes alan ortamların hayalini kuran yaşan alanlarına rahatça uygulanabiliyor. Yoğun temponun hâkim olduğu şehir hayatının en büyük getirisi olan stresin evinizde yok olması ve akşamları size huzur veren bir ortamda bulunmanız sizi çok daha mutlu edecektir.

Ahşabın güzelliği evinizin ahengi ve elinizde bir fincan kahve ile rahat bir oh demek elbette sizinde hakkınız. Bu nedenle şehir hayatına hapis olmak yerine doğal hayattan belli kesitleri hayatınıza dâhil edebilirsiniz. Wooden dekorasyon işte tam olarak size doğallık ve moder hayatı kombin yaparak sunmaktadır. Dilerseniz sizde bu eşsiz güzel tasarımları kolayca evlerinizde uygulayabilirsiniz.  Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz, doğallığı ile görenleri büyüleyen wooden ev dekorasyon örnekleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz..

Dekorasyon Tarzları Nelerdir

İç mekan için birbirinden farklı dekorasyon tarzları mevcuttur. Kendi tercihinize göre dekorasyon tarzınıza uygun biçimde evinizi dekore edebilirsiniz. Genel olarak salonlarda klasik tarz tercih edilirken, oturma odası ya da yatak odasında modern tarzlar tercih edilmektedir.

Dekorasyon Tarzları Nelerdir

Klasik dekorasyon tarzı daha gösterişli ve ağır mobilyaların tercih edilerek aksesuarlarla zenginleştirildiği bir tarzdır. Ayrıca klasik tarz dekorasyonda eskinin izlerine sıklıkla karşılaşılmaktadır. Rustik dekorasyon tarzında ahşap ve ahşap ürünleri sıklıkla kullanılmaktadır. Kırsal alan yaşantısının yansıtıldığı iç mekan tarzıdır. Country dekorasyon tarzı sade ve şıklığın yansıtıldığı dekorasyon tarzıdır. Eskitme mobilyaların kullanıldığı bu tarz iç mekana ferah bir görüntü verir. Modern dekorasyon tarzında ise sade mobilyalarla hareketli aksesuarlar bir arada kullanılır.

[galeri]