Döşenmiş Banyo Modelleri

Banyo dekorasyonunda dekorasyonu öne çıkaracak ve tarzı belirleyecek detay fayanslardır. Fayans seçimi oldukça zor olmak ile beraber yeni yapılan bir çok evde banyolar yapılır iken de döşenmektedir. Bununla beraber genellikle modern tarzda döşenen banyolarda oldukça şık ve kullanışlı bir görüntü hakimdir.

2020 Döşenmiş Banyo Modeli

Banyonun küçüklüğü ya da büyüklüğüne bağlı olarak değişen renk seçimleri ile beraber banyoda kullanılan fayanslar banyoyu daha şık ve gösterişli bir görüntüye kavuşturmaktadır.

Banyo Dekorasyonunda Kullanılan Fayansın Renk Seçimi

Banyo dekorasyonu gittikçe önemi artan iç mekanlardan biridir. Önemi artmakla beraber yüzlerce farklı desen ve çeşitte dekor aksesuarlarını da banyolarınız için bulmanız çok kolay. Banyo aksesuarlarınız ne kadar şık olursa olsun eğer fayanslarınız dekorasyonunuzu yansıtmıyorsa, aksesuarlarınızın da bir önemi yoktur. Banyo dekorasyonları için farklı renk, model ve formlardaki fayansları tarzınıza en uygunlarını seçerek banyolarınızda kullanabilirsiniz.

2020 Döşenmiş Banyo Modelleri

Banyo fayansları hemen her renkte üretilmektedir. Önemli olan banyonuzun ihtiyaçlarına uygun renkleri bulup banyonuzu dekore etmenizdir. Eğer dar bir banyonuz varsa zemin fayanslarını açık renklerde seçmeniz banyonuzu geniş gösterecektir. Duvar fayanslarınız için de aynı şeyi söylemek mümkün. Duvar ve zemin fayanslarınızın aynı renk olmamasına dikkat etmenizde fayda var. Duvar ve zemin fayanslarının farklı renklerde olması daha şık bir görüntü sağlarken aynı renklerin kullanılması da banyoyu daha yüksek bir boyda gösterecektir. Bununla beraber eğer fayans seçiminiz renkli ya da desenli ise banyo mobilyalarının daha sade tasarımlarda olması fayansları ön plana çıkaracaktır. Eğer fayanslarınızı sade modelde tercih ettiyseniz banyo mobilyaları ve aksesuarlarını daha canlı renklerde seçerek banyo dekorasyonuna hareketlilik kazandırmanız mümkün.  Zıt renklerle banyonuzu dekore edebilir ve aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Farklı renklerin bir araya getirildiği banyoların daha geniş ve büyük olması dekorasyonun görüntüsü açısından da daha sağlıklı olacaktır. Dar ve küçük banyolarda daha nude renkler tercih edilir iken büyük ve geniş banyo dekorasyonlarında kullanılacak renk yelpazesi de daha geniştir.

2020 Döşenmiş Banyo Örneği

Evin banyo, tuvalet ve mutfaklarına hem görsel açıdan zenginlik katması hem de temizlik açısından kolaylık sağlaması adına birbirinden farklı model ve çeşitlerde fayanslar üretilmektedir. Son zamanlarda tercih edilen koyu renkteki fayanslarla da iyi bir aydınlatma sayesinde ferah bir hava yaratabilirsiniz. Bu sayede siyahın asaletinden faydalanarak modern bir görüntü yakalayabilirsiniz.

2020 Döşenmiş Banyo Örnekleri

Dekor olarak siyah fayans modellerini tercih edebilirsiniz. Örneğin duvarın belirli bir tarafını dekor siyah fayans yapabilir diğer yerleri siyahla uygun renkteki fayanslarla kaplayabilirsiniz. Siyah fayansı panel olarak satın alabilirsiniz. Ya da seramik şeklinde alıp dekorunu kendiniz yapabilirsiniz. Siyah fayansı güzel bir aydınlatma ile zemin döşemesi için de kullanabilirsiniz.

Eski yapılı ve mimarisi klasik tarzda tasarlanmış evlerde banyolar da klasik tarzda dekore edilmektedir. Bununla beraber bu tarz evlerde banyo alanlarının dekorasyonu da daha klasik çizgilerin hakim olduğu dekorasyon ürünleri ile dekore edilmektedir. Eski dönemleri anımsatan geometrik desenli kare zemin fayansları ile beraber banyo duvarının belirli bir yüksekliğine kadar kaplanmış yine kare beyaz fayanslar bulunmaktadır. Bu tarz banyoların pencereleri de daha geniş ve büyük olmak ile beraber duşa kabin yerine ayaklı küvet modelleri bulunmaktadır.

2020 Döşenmiş Banyo

Modern dekorasyona sahip yeni yapılan evlerde ise banyolar kendisi dekore edilerek alıcıya sunulmaktadır. Bu tarz banyo dekorasyonlarında ise duşa kabin, gömmeli rezervuar, Hilton banyo modelleri bulunmak ile beraber fayanslarda da daha mat ve açık tonlar tercih edilmektedir. Bu tarz banyolarda aydınlatma sistemi de kendi içerisinde dekorasyona dahil edilmiştir.