Duvar Kağıdı Modelleri

Son zamanlarda hemen hemen herkesin ilgisini çeken dekorasyon algısı ile beraber birbirinden dekoratif ürünler ile evler daha şık ve modern hale gelmektedir. Bunlardan en önemlisi ise duvar dekorasyonudur. Hem iç cephe boyası hem de duvar kağıdı ile duvarlar birbirinden şık ve tarz görünmektedir.

İç cephe boyası ve duvar kağıtlarında hemen hemen her tarz ve desen bulunabileceği gibi birbirinden fonksiyonel özellikleri de bulunmakta ve kullanım rahatlığını arttırmaktadır. Duvar dekorasyonunda oldukça şık duran duvar kağıtlarını istediğiniz her tarzda bulabileceğiniz gibi fonksiyonel özellikleri ile de size kullanım rahatlığı sunmaktadır.

Duvar Kağıdı

Ayrıca kaliteden kaliteye değişebilen duvar kağıtlarını istediğiniz fiyat aralığında da satın alabilirsiniz. Yapışkan özellikli olanları da bulunan duvar kağıtları ile kendi duvar dekorasyonunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi bu alanda uzman kişilerle de çalışarak duvar dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Eğer duvar kağıdını kendiniz yapmak istiyor iseniz internet üzerinden bu konu ile ilgili öğretici içeriklere de kolaylıkla erişebilirsiniz.

Duvar kağıdı modelleri arasında klasik tarzdan modern tarza İskandinav tarzdan rustik tarza kadar pek çok farklı tarz ve model bulmak mümkün. Ayrıca eğer isterseniz duvar dekorasyonunuzu duvar kağıtları ile romantik tarzda da yapabilirsiniz. Duvar kağıdı modelleri arasında düz renk olanlardan desenli modellere kadar çok fazla seçenek ve alternatif bulunmaktadır.

Duvar kağıdı modelleri aynı zamanda hem işlevsel hem de fonksiyonel özelliktedir. 3D duvar kağıtlarından kolay silinebilen özelliğe sahip duvar kağıtlarına  ve ses ile ısı izolasyonuna sahip duvar kağıtlarına kadar pek çok kullanım rahatlığı ile fayda sağlayan duvar kağıdı modelleri bulmak mümkündür.

Bu duvar kağıtları arasından ihtiyacınıza ve bütçenize göre duvar kağıdı modelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca duvar kağıdı modelleri kaliteden kaliteye değiştiği gibi duvar kağıtları arasında kumaş farklılıkları da bulunmaktadır. Parlak kumaşlı duvar kağıdı ya da mat kumaşlı duvar kağıdını yine duvar tipine göre alabilirsiniz.

Salon Duvar Kağıdı Modelleri

Salon dekorasyonu genellikle evin en şık ve en gösterişli görüntüsüne sahip olan alanlarıdır. Bu alanlar için daha ağır ve zengin görünüme sahip mobilyalar alınırken duvar dekorasyonunun da bu ihtiyacı karşılaması beklenmektedir. İç cephe duvar boyaları ile duvar dekorasyonu yapılabilmektedir. Ancak daha şık ve gösterişli duvarlar için duvar kağıtları tercih edilmektedir. Salonlar da bu beklentiyi karşılama düzeyi en yüksek alanlar olduğu için salon duvarları genellikle duvar kağıdı ile dekore edilmektedir. Hem kullanım rahatlığı yönünden daha iyi olması hem de dekoratif özelliğinin daha yüksek olması nedeni ile duvar kağıtları salonlarda daha çok tercih edilmektedir. İster mat ister parlak duvar kağıdı modellerini salonlarda uygulayabileceğiniz gibi, desenli desensiz modelleri arasından da tercih yaabilirsiniz.

3D Duvar Kağıdı Modelleri

Dekorasyon ilgisi günden güne hızlı bir şekilde artmaktadır. Hem ev dekorasyonunda hem de iş yeri dekorasyonunda şık ve modern bir çizgi yakalamak son derece önemlidir. Dekorasyon algısının günden güne değişmesi günümüzde kendini ifade etme biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Artan dekorasyon ilgisi ile beraber duvar kağıdı modelleri arasında da hem çeşit hem de model olarak çok fazla üretim yapılmaya başlanmıştır. Duvar kağıdı kullanıldığı alanı hem daha şık hem de daha zengin göstermektedir. Her dekorasyonda kullanılabilen duvar kağıdı modelleri arasında son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen 3D duvar kağıdı modelleridir.

Ofis Duvar Kağıdı Modelleri

Ofisler ve iş yerleri genellikle iş görüşmeleri yapıldığı için ve misafirlerin bu konularla ilgili görüşülmek üzere ağırlandığı için ciddi ortamlardır. Ofis ve işyeri dekorasyonları da bu konu düşünüldüğünde daha ağır ve şık bir tarzda dekore edilmektedir. Ancak ofis dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken nokta ofisin hangi amaçla kullanıldığıdır.

Duvar Kağıdı 2020

Genellikle temposu ve hareketliliği fazla olan bir ofisin dekorasyonu yapılacak ise dekorasyonun daha canlı ve çalışanları motive edici etkisi olarak yapılması gerekmektedir. Bunun için ise hareketli, desenli duvar kağıtları kullanılmalıdır. Tam tersi stresin fazla olduğu bir ofis dekorasyonu düşünülürse bu durumda da daha sade ve sakin bir ofis dekorasyonu yapılmasının çalışanlar üzerinde sakinleştirici bir etkisi olacaktır.

Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Yatak odaları oldukça özgür olan ve dekorasyonu keyifli alanlardır. Sadece kullananların göreceği ve bu yüzden de özel olan kişinin ruh halini ve tarzını en özgür yansıtabileceği alanlardır. Yeni evli çiftler için genellikle yatak odası dekorasyonu romantik tarzda yapılır iken modern tarz, klasik ya da rustik tarz da yatak odalarında sıklıkla görülen tarzlardır. Yatak odasının tarzına mobilyalar karar vermektedir. Ancak bu tarzı doğru ve şık bir biçimde yansıtan duvar kağıtlarıdır. Yatak odasının daha şık ve zengin görünmesini sağlayan duvar kağıtları ile dekoratif bir duvar yapabileceğiniz gibi bütün duvarları duvar kağıtları ile de süsleyebilirsiniz.

Yatak odanızın duvar tipine uygun parlak ya da mat duvar kağıdı alabileceğiniz gibi istediğiniz tarz ve desende de duvar kağıtlarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfaklar genellikle aile bireylerinin en çok zaman geçirdiği ve keyifli sohbetlerin yaşandığı alanlardır. Bu bakımdan dekorasyonunda keyifli olması ve mutfağa giren kişiyi sıkıp bunaltmaması gerekmektedir. Mutfak dekorasyonunda en önemli ayrıntılardan biri de duvar dekorasyonudur. Duvar kağıtları ile zenginleştirilecek duvar dekorasyonu mutfaklar için daha hareketli tarzlarda olmaktadır. İster parlak ister mat ister desenli ya da desensiz modeller bulabileceğiniz gibi geniş ve büyük mutfaklarınız için 3D duvar kağıtları da alabilirsiniz.

2020 Duvar Kağıdı

Ancak mutfaklar için alınacak duvar kağıtlarının hem kullanımının kolay olması hem de işlevsel olması oldukça önemlidir. Evin en çok kirlenecek bölümü olduğu için mutfak dekorasyonunda duvarlarda kullanılacak duvar kağıtlarının leke tutmayan kolay silinebilir özellikte olması oldukça önemlidir.  Ayrıca evin en çok kullanılan bölümü olduğu için kullanım ömrü uzun olan yüksek kalitedeki duvar kağıtlarını mutfaklar için kullanmak daha uygun olacaktır.

Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Bebek odası dekorasyonu en keyif veren dekorasyonlardan bir tanesidir. Genellikle cinsiyete göre mavi ya da pembe renk temalı yapılan dekorasyonlarda duvarlar da dekorasyonu daha gösterişli hale getirmek için kullanılmaktadır. Bebek odalarında desenli modellerinin kullanıldığı duvar kağıtları çok ayrıntılı olmayan daha sade desenlerin olduğu göz yormayan duvar kağıdı modelleridir.

Duvar Kağıdı Modeli

Ayrıca sağlık açısından da tehlike oluşturmayan malzeme ile üretilen duvar kağıdı seçmek bebek odaları için son derece önemlidir. Yine bebeklerin çok ağladığı düşünülürse ve oda sıcaklığının da önemli olduğu bir alan olduğu için alınacak duvar kağıdının ısı ve ses yalıtımı özelliği olması ihtiyacı karşılaması açısından önemlidir.

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Çocuk odaları için kullanılacak duvar kağıtları genellikle dijital baskılı duvar kağıtlarıdır. Çocuklarının yaratıcılığını arttıran ve odalarda keyifli vakit geçirmelerini sağlayarak onları sıkmayacak desenlerdeki duvar kağıtları çocuk odalarında tercih edilmektedir.

Duvar Kağıdı Modeli 2020

Cinsiyete göre farklılık gösteren çocuk odası dekorasyonlarında film kahramanlarının olduğu duvar kağıtları en çok tercih edilen duvar kağıtlarıdır. Yine çocuk odaları için seçilen duvar kağıtlarının desenine karar verildikten sonra malzeme kalitesi ve özelliklerine de dikkat edilmesi gerekmektedir.