Ekose Desenli Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda farklılık yaratmanın yanında sıcak ve unutulmaz bir etki bırakmak isteyenler için ekose desenli dekorasyon fikirleri tam anlamıyla ilham vericiler.. Klasikleşen ve geçmişten günümüze moda dünyası dahil olmak üzere ekose desenleri popülerliğini asla kaybetmediler. Ekose desenli ev dekorasyon örnekleri genel olarak daha rahat, sıcak ve huzurlu bir ortam hissi yaratıyor. Her alanda olduğu gibi yine abartıya kaçmamak en güzeli, belirli alanlarda, öne çıkarmak istediğiniz tasarımlarda ekose desenlerini tercih edebilir ve farklılık yaratabilirsiniz.

Ekose Desenli Ev Dekorasyon Fikirleri

Ekose Desenli Dekorasyon Geçmişi

Ekose desenli ev dekorasyonu Country dekorasyonlarından biridir. Günümüzde modadan ev dekorasyonuna her alanda karşımıza çıkmaktadır. Tartan olarak adlandıracağımız ekose desenlerde daha çok kırmızı, lacivert, siyah ve yeşil gibi parlak renkler kullanılır.

Hangi Alanlarda Kullanabilirim?

Ekose desenlerini evinizin hemen her bölümünde rahatlıkla kullanabilir, istediğiniz alanlara sıcak bir tarz ekleyebilirsiniz. Genelde ekose desenleri oturma odalarında koltuk takımları, yastıklar ve koltuk şalı, koltuk örtülerinde sıkça gördüğümüz desenlerdir. Ancak biraz daha ayrıntıya girersek ekose desenlerini mutfakta bir masa örtüsünde, yada duvar kağıdı olarak düşünebiliriz.  Yatak odası gibi özel alanları daha samimi ve sıcak bir hale getirmek istiyorsak ekose desenli perdeler mekana sıcacık bir tarz ekleyecektir.

Ekose Desenli Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon deyince ilk akla gelen evimizin salonları olur. Misafirlerimizi ağırladığımız ortak yaşam alanlarımızdır. Bazı evlerin salonu aynı zamanda oturma odası olarak karşımıza çıkar. Genel anlamda salon veya oturma odalarımızdaki mobilyalarımızı sade ve tek renklerden seçeriz. Ancak çiçek desenli ve ekose desenli mobilyalar ve eşyalar da sıklıkla tercih edilen eşyalar arasındadır.

Ekose Desenleri ile Sıcacık Bir Tarz !

Bu sıcak ve samimi desenlerin en çok yakıştığı tasarımlar şüphesiz koltuk, kanepe, sandalye ve dekoratif puflar.. Salon için bu desenlerin sıcaklığından faydalanmak için ister ekoseli bir koltuk takımı, isterseniz ekose desenli bir tekli koltuk, ve zıt renklerde seçilmiş yine ekoseli bir yastık ile sımsıcak bir köşe oluşturabilirsiniz. ekose desenli dekorasyon fikirleri çok farklı tarzlara sahip olabilir.

Ekose ev dekorasyonunda kullanılan ekose desenleri doğru kombinlemek gerekir. Ekose desenli bir koltuk üzerine ekose kırlentler yada ekose perdelerle kullanılan ekose desenli halılar oldukça karmaşık bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca eşya kalabalığı oluşturarak göz yorgunluğu yaratabiliriz. Tv ünitesi ve sade bir koltuğun bulunduğu bir ortama çizgili ve ekose desenli bir halı çok güzel ve yalın stil verecektir. Kullanıldığı ürünlere sıcak ve samimi bir hava veren ekose desenli eşyalar hayatımızda sıklıkla yer almaktadır ve alacaktır.

Ekose Desenli Yatak Odası ve Salon Nasıl Olmalı

Tek renkli sade koltuk takımlarıyla ekose desenli kırletleri bir arada kullanırsak güzel kombin oluşturacaktır. Salon ya da oturma odalarımızda kullanacağımız ikili kanapelerin yanına ekose desenli tekli koltuklar ilgiyi daha çok çekecektir.

Yatak odalarımızda ekose desenli nevresimler kullanmak, odamıza ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca yatak odalarında kullanılan ekose desenli buyük yastıkları yine ekose desenli bir pufla tamamlamak guzel bir stil olusturacaktır. Yatak odalarında ekose desenli dekorasyon fikirleri farklı özelliklere sahip olabilir.

Ekose Dekorasyon Stilleri

Krem rengi veya beyaz renk duvar boyasıyla birlikte, halısından perdesine kadar her bir eşyanın yakın tonlarda ekoseye sahip olduğu bir salon dekorasyonu yapılmalıdır. Böylece odadaki görünüm de renk uyumu ve ekose ağırlıklı olmasından ötürü özel olarak ilgi görüyor.

Ekose Dekorasyon Stilleri

Ekose ağırlıklı bir salon dekorasyonu yapılmak istendiği taktirde, oturma grubundan başlanarak, doğrudan odanın genel yapısının tamamen buna yönelik olması sağlanabilir. Gri, beyaz, siyah, mavi, kırmızı, sarı gibi birbirinden farklı iki rengin ekose olarak kullanıldığı modellerden yararlanılması mümkündür. Siyah ve kırmızı, özellikle oturma odalarında hem mobilyalar açısından hem de perde ve halılardaki uyumun net olarak sağlanabiliyor olması nedeniyle dikkat çekmektedir.

[galeri]