El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri ile sizler de yaşam alanlarınızı daha dekoratif ve göz alıcı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eğer eviniz için sizler de küçük dekoratif dokunuşlar yapmak istiyorsanız bunun için büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Kendi el becerileriniz ile ve evdeki pek çok malzemeyi kullanarak sizler de oldukça şık ve estetik dekoratif ürünler oluşturabilirsiniz.

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

Kendi Aydınlatmanızı Yapın

Kek pişirme kağıtlarını başka hangi alanda kullanabilirim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Kek pişirme kağıtları ile oldukça şık ve estetik duran bir aydınlatma ürünü hazırlayabilirsiniz. Sofistike ürünleri evinizin dekorasyonunda kullanmayı seviyorsanız sizler de sadece birkaç malzeme ile hemen yapabileceğiniz aydınlatmayı eviniz için hazırlayabilirsiniz. Bunun için sadece bir silikon tabancası ve kek pişirme kağıtları yeterli olacaktır. Kek pişirme kağıtlarını sadece istediğiniz yüzeye silikon tabancası ile yapıştırarak oldukça şık bir lamba hazırlayabilirsiniz.

Cam Kavanozlardan Süsler Ve Mumluklar

Cam kavanozlar veya kullanmadığınız cam vazolar ile artık evinizi şık ve estetik bir şekilde dekore edebilirsiniz. İçerisine renkli taşlar veya dışı için hasır ipler kullanarak oldukça şık dekoratif ürünler hazırlayabilirsiniz. Cam kavanozların içerisine koyacağınız küçük mum detayı ile de oldukça romantik bir dekorasyon ürünü hazırlayabilirsiniz. Renkli kumlar da yine artık kullanmadığınız vazolar ve kavanozlar için değerlendirebileceğiniz fikirler arasında yer alıyor. Cam ürünlerinizi sergileyeceğiniz bir köşeniz ile oldukça romantik ve estetik bir hava yaratabilirsiniz.

Kağıt Kaplama Ürünleri İle Yenilikler

Eskiyen bir masanızı veya dresuarı yenilemek için sıfır bir mobilya almak sizler için oldukça maliyetli olabilir. Bunun için sizlere daha ekonomik bir çözümümüz var. Oldukça ucuz ve ekonomik olarak bulabileceğiniz yapışkanlı mermer görünümlü kaplama kağıtlar ile artık mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Bunun için yenilemek istediğiniz mobilyalarınızın ölçüsü doğrultusunda beğendiğiniz bir desene sahip olan kağıt kaplama ürünlerini kullanabilirsiniz.

Dantelleri Değerlendirin

Artık evlerde dantellerin pek kullanılmadığını biliyoruz. Ancak el emeği göz nuru çeyizinizdeki dantelleri atmak istemiyorsanız sizlere çok güzel bir fikrimiz var. Sadece kalıplar üzerinde dantelleri şeffaf tutkal ile sabitleyerek tokalarınızı koymak için dondurarak tabak haline getirebilirsiniz. Renkli danteller ile muhteşem bir dekoratif ürün hazırlayabilirsiniz. Eğer sadece beyaz dantelleriniz var ise kumaş boyalarını kullanarak dilediğiniz renge de boyayabilirsiniz. Dekoratif kase hazırlamak için eski dantellerinizden daha güzel bir seçim olamaz.

Ağaç Dalları İle Doğal Dekorasyon

Geçtiğimiz dönemlerde en çok tercih edilen dekorasyon temalarından biri olan ağaç temalı ürünler ile sizler de evinize küçük ancak etkili dokunuşlar yapabilirsiniz. Dışarıdan bulacağınız kuru bir ağaç parçasını boyayarak oldukça şık bir dekoratif ürünü hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kavanozlar içerisine boyadığınız renkli ağaç dalları ile evinizin havasını değiştireceğinize eminiz.

Kendi Mumlarınızı Yapın

Mum yapmak kadar eğlenceli bir hobi daha olamaz. Sizler de evde kalan yarım mumlarınızı atmak yerine değerlendirmek istiyorsanız kurabiye kalıplarını tercih edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bitmek üzere olan tüm mumlarınızı bir tencerenin içerisine koyarak hepsini eritin. Dilerseniz rengarenk mumlar da elde edebilirsiniz. Daha sonra erittiğiniz mumlar sıvı hale geldikten sonra kurabiye kalıplarının içerinse dökerek ortalarına ip koyarak donmasını bekleyin. Donduktan sonra kolaylıkla kalıplardan çıkartacağınız mumlar ile istediğiniz tasarımlı dekoratif mumlar hazırlayabilirsiniz.

Eğer erittiğiniz mumların kokulu olmasını istiyorsanız içerisine doğal bitkisel yağlardan veya kokulardan da ilave edebilirsiniz. Bu sayede hem eskimiş yarım kalan mumlarınızı değerlendirmiş olacaksınız hem de eviniz için dekoratif kokulu mumlar hazırlamış olacaksınız.