En Çok Tutulan Koltuk Rengi

Ev dekorasyonunda en önemli eşyalardan biri koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları evin tarzını belirlemede ve ruhunu yansıtmada önem arz etmektedir. Bundan yola çıkarak kullanılacak aksesuarlar ile tamamlandığında salon ya da oturma odası dekorasyonunuzu kendi tarzınıza göre tamamlamış olursunuz. Her yıl yenileri çıkarak artarak devam eden koltuk takımı modelleri tarz ve dekorasyon konusunda da yeni fikirler vermektedir.

2020 En Güzel Koltuk Rengi

Modası geçmeyen renklerin yanı sıra her yıl moda olan farklı renkleri de koltuk takımlarında görmek mümkündür. İster koltuk takımlarının yerine yenisini alarak ister de bulabileceğiniz iyi bir koltuk döşemecisi sayesinde koltuk takımlarınızı modaya uygun hale getirerek renklerini değiştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta yenileyeceğiniz ya da yeniden alacağınız koltuk takımlarının renk kombinasyonlarını uygun olarak yapmanızdır.

Son yıllarda oldukça moda olan özellikle de modern dekorasyonda sıklıkla kullanılan antrasit rengidir. Antrasiti ister açık renk olan krem, fil dişi, kırık beyaz ya da beyaz ile isterseniz de canlı renkler olan sarı, mor, kırmızı gibi renklerle kombinleyebilirsiniz. Kısacası ister sade tonların uyumunu yakalayabilir isterseniz de canlı renkler ile oturma odası veya salonunuza çarpıcı bir görüntü verebilirsiniz.

2020 En Güzel Koltuk Renkleri

Hardal ve yeşilin uyumu son zamanlarda koltuk takımlarında oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Bu renk kombinine isterseniz kiremit rengini de ekleyebilir ya da bu iki renkten birinin yerine kiremit rengini dahil edebilirsiniz. Sonbahar esintisi veren bu renkleri yeşilin ya da sarının tonlarındaki aksesuarlar ile dekore edebilirsiniz.

Mavi ve tonları da son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Klasik tarzda dekore edildiğinde maviyi beyaz gibi açık tonlarda kombinlediğinizde oldukça şık ve zengin bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Klasik tarzda karşımıza çıkan başka bir renk de petrol yeşili ya da mavisidir. Modası hiç geçmeyen bu iki renk de duruşu itibari ile oldukça zengin bir görünüme sahiptir. Grinin açık tonları ise canlı renkler ile bir araya geldiğinde oldukça şık ve modern bir havaya sahip olmaktadır.

2020 Popüler Koltuk Rengi

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunda doğru parçalar ile bir araya geldiğinde çok şık bir görüntüye sahip olan koltuk takımı modelleri özenle seçilmelidir. Her ev tipine her koltuk modeli uymamaktadır. Bunun için ilk önce evinizin ruhunu ve tarzını öğrenmeniz gerekmektedir. Öncelikle eviniz modern tarzda inşa edilmiş rezidence ya da studio tarzı bir ev tipi ise örneğin oturma odasında Amerikan tipi mutfak varsa klasik bir dekorasyondan ziyade evinizi modern tarzda ya da spor mobilyalar ile dekore etmeniz daha doğru olacaktır.

2020 Şık Koltuk Rengi

Tam tersi düşünüldüğünde ahşap panjurları olan altın varaklı eski tip yapılarda da modern tarzı istediğiniz gibi yansıtamazsınız. Bu tarz ev tipleri için klasik ya da rustik tarzdaki mobilya modelleri daha doğru bir tercih olacaktır.

Ev dekorasyonunda mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise evin genişliği ya da küçüklüğüdür. Mobilya mağazaları oldukça büyük ve geniş olduğundan mağazada beğenilen ve göze küçük gelen bir mobilya evinizde fazlasıyla büyük yer kaplayabilmektedir.

2020 Şık Koltuk Renkleri

Bunun için önceden boş oturma odanızda alacağınız mobilyaların yerlerini hayali olarak konumlandırıp ölçmeniz alacağınız mobilyalarda hangi ebatlara ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir. Ayrıca eğer oturma odanızda sadece koltuk mobilyalarınızı değiştirmek istiyor iseniz geriye kalan tüm eşyalarınızın rengine ve tarzına uygun bir koltuk takımı modeli seçmeniz daha doğru olacaktır. Eğer boş bir oturma odasını dekore etmek istiyor iseniz, duvar ve zeminleriniz size doğru koltuk modeli için yol gösterecektir.

[haber id=”24002″]