En İyi Otel Dekorasyonları

Tatillerinizde ve iş gezilerinizde kalacağınız otellerde şık bir dekorasyon beklemeniz elbette hakkınız. Bu anlamda sizin için en iyi otel dekorasyonları nasıl olmalıdır konusunda bir araştırma yaptık. Bu araştırma sırasında ise gerçekten çok zevkli, şık dekorasyonu ile dikkat çeken oteller olduğunu gördük. Otellerin dekorasyonunda en önemli nokta bulundukları mevkiye uyumlu olmasıdır. Örneğin şehrin merkezinde yer alan bir otelin dış cephe kaplaması ve dışardan görünüşü ile ormanlık bir bölgede bulunan otelin dış görünüşü arasında fark olacaktır.

Ormanlık alanda olan oteller bu anlamda daha şanslı olmakta dış cephelerini doğal taşlar gibi özel malzeme ile kaplayarak konuklarının kalbini daha en baştan fethetmektedirler. Otellerin lobisi ve ortak kullanım alanları mutlaka ihtişamlı ve göz alıcı olarak dekore edilmelidir. Bunun yanında misafirlerin kalacağı odalarda ise şık dekorasyonun mutlaka rahatlık ile birleşmesi önemlidir.

Bu anlamda bazı otel zincirleri, butik oteller öne çıkmayı başarmaktadır. Odaların gereksiz eşyalar ile doldurulmasına gerek yoktur bunun yerine kalacak kişinin bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği eşyaların olması yeterli olacaktır. Odada kullanan eşyaların ve otel odası dekorasyonu için belirlenen konseptin uygulanması çok önemlidir. Örneğin otantik bir konsepti olan otelde odanın eşyalarının da bu şekilde seçilmiş olması gerekiyor.

Özel konseptleri olan otellerin dekorasyonu ise farklı olmaları ile her zaman öne çıkmaktadır. Buna en güzel örnek Kapadokya da bulunan mağara oteller olacaktır. Bu otellerin odalarının mağara tarzında yapılmış olmasıyla göz alıcı olarak misafirlerini ağırlamaktadır.

Yaz turizminin çok uzun sürdüğü ülkemizde en güzel otel dekorasyonu olan oteller gibi hizmet kalitesi de yüksek olan otellerin tercih edilmesi gerekiyor çalışanların güler yüzlü olması en önemli noktadır.