En Şık Halı Modelleri

Farklı Halı Modelleri

Genellikle ev dekorasyonunda en son göz önünde bulundurulan ve hüsrana uğradığımız konulardan biri de halılardır. Mobilyalarımızla uyumlu olsun, kanepe ile aynı renk olsun ya da vitrinin tonuna yakın olsun derken, tamamen istediğimiz görsellikteki halı modelinden uzaklaşmış oluruz. Aldıktan sonra da eskiyene kadar kullanalım der ve bu işten vazgeçeriz. Tam bu yazımızda sizleri bu hatadan döndürmek istediğimiz için farklı halı modelleri hakkında bir araştırma yaptık.

Öncelikle halınızı almaya karar verirken rengine değil, boyutuna odaklanmanızı tavsiye ederiz. Böylece ne çok büyük ne de yetersizlik konusunda bir pişmanlık yaşamış olursunuz. Daha sonrasında ise halınızın dokusunun nasıl olacağına karar vermelisiniz. Yünlü, pamuklu ve polyester gibi onlarca farklı materyal ile halı yapımı mevcut. Durum böyle olunca da akıllar fazlasıyla karışıyor. Eğer bu akıl karışıklığına bir son vermek istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Evinize Uygun Halı Modelleri

Evinize uygun halı modelleri seçerken pek çok noktaya dikkat etmeniz gerektiğini sizlere belirtmiştik. Eğer alacağınız halı küçük bir alan için kullanılacaksa boyutlarını dikkate almanız önemli. Bu sayede absürt durmayan hoş bir halı seçimi yapmış olursunuz. Genellikle ev hanımlarının en büyük derdi, farklı halı modelleri arasında gidip kalmak ve sürekli tüy ya da saç toplayan halılar tercih etmektir. Bu dertten kurtulmak için kolay temizlenen bir halı seçmelisiniz. Renk olarak da halıyı konumlandırdığınız mekânın etrafındaki mobilya ve ürünleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Eğer çok minimal bir ortamda ve sade mobilyaları olan bir yerde tercih edecekseniz, nüde tonlarında bir halı tam size göre. Keskin hatlara sahip olan bir halı bulunduğu ortamı daha küçük gösterebilir. Bu nedenle daha belirsiz hatları olan ve modeli olan bir halı tam size göre.