Mutfak Perde Modelleri 2019-En Yeni Mutfak Perdeleri

 2019 un En Şık Mutfak Perde Modelleri geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da mutfak dekorasyonuna şık görünüm katacak detaylara sahip. Mutfak dekorasyonunda olmazsa olmaz olan dekorasyon ögelerinin başında şüphesiz mutfak perdeleri gelmektedir. 2019 mutfak perde modelleri arasında göze çarpan detay ve resimlerini sizinle paylaşacağız.

Zebra Mutfak Perde Modelleri

Her odanın kendisine özgü perde modelleri olduğu gibi mutfağında kendine özgü perde desenleri ve modelleri vardır. Günümüz ev mimarilerinden dolayı mutfak zebra perde modelleri oldukça popülerdir. Zebra mutfak perdesinin çok kullanım sebebi ise güzümüzde modern mutfak perdesi desenlerinin oldukça revaçta olması ve zebra perdeler için de bu desenlerin kullanımının daha yaygın olmasıdır. Zebra perdenin ikinci bir avantajı ise diğer mutfak perdelerine göre kullanımının bir hayli kolay olmasıdır.

Günümüz mimarisinden biraz uzak olsada mutfak pencerelerinin önüne mutfak tezgahının konumlandırılması bu perde modelinin kullanılmasını da sağlamaktadır.

Katlamalı Mutfak Perde Modelleri

Katlamalı mutfak perdeleri son zamanların en favori mutfak perde modelleri arasında yer almaktadır. Dilediğinizde yukarıya doğru katlayarak kaldırma özelliğinden dolayı pratik kullanım sunmaktadır.

Katlamalı Mutfak Perde ModelleriÖzellikle pencere açtığınızda cama sıkışan veya rüzgarla ocağa doğru giderek tedirgin olmanızı sağlayan perdelerden kurtularak kolay kullanım sağlayan katlamalı perde modelini mutfağınızda görmek istemez misiniz?

Mutfak Jaluzi Perde Modelleri

Geçmişte sadece iş yerlerinde kullanılan jaluzi perde modelleri, günümüzde mutfaklarda da oldukça sık kullanılır hale geldi. Mutfakta tek hamle ile tamamen açılıp ferah bir ortam sunan, yine tek hamle ile tamamen kapanarak meraklı komşuların bakışlarını ortadan kaldıran son derece modern ve şık bir perde modelleri arasında yer alan jakuzi mutfak perdeleri kolay temizlenme özelliği ile de dikkat çekmektedir.Mutfak Jaluzi Perde Modelleri

Günümüzde hemen hemen her rengini bulabileceğiniz jaluzi perdeler, bu özellikleri nedeni ile de her renk mutfak dekorasyonuna uyum sağlamaktadır. Mutfakta ahşap tutkunları için ahşap tezgahlarla ahşap jaluzilerin yakaladığı uyum hayranlık uyandırmaktadır.

Saçaklı Mutfak Perdeleri

Saçaklı perdeler büyük ve küçük mutfaklar için son derece uyumlu perde modelleri arasında yer almaktadır. Mutfakta devamlı açıp kapatmayacağınız pencereniz varda saçaklı perde modellerinden seçim yaparak hareketli mutfak camlarına sahip olabilirsiniz. saçaklı perde modelleri

Çok kullanılan ve sürekli açılan bir pencerede rüzgarla havalanarak bir yerlere takılma veya ocağa doğru havalanma riskinden dolayı çok kullandığınız pencerelere saçaklı perde modelini önermiyoruz.

2019 un En Şık Mutfak Perde Modelleri Nelerden Oluşmaktadır?

2019 un en şık mutfak perde modelleri arasında öne çıkan perde modelleri hazır perde modelleridir. Hem kir ve yağ tutmayan, hem de oldukça gösterişli olan hazır mutfak perde modelleri her türlü dekorasyon tarzına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Hazır perde modelleri arasında mutfak tül perdeleri, stor perdeler, jaluzi perdeler ve zebra perdeler gelmektedir. Bu modeller arasında sizin mutfak dekorasyonunuza hangi model uyum sağlayacaksa, hangi perde modelini daha rahat kullanacağınızı düşünüyorsanız o modeli tercih etmelisiniz.

[haber id=”13812″]

Mutfak perde modellerindeki çeşitlilik haliyle perde kumaşlarına da yansımaktadır. Pes, polyester, akrilik, pamuk ve daha birçok perde kumaşı alternatifi bulunmaktadır. Pamuk perdelerde, yağ ve kir lekesi biraz daha zor çıktığı için çok fazla tercih edilmemektedir. Mutfak perdesi alırken temizlik kriterlerini mutlaka öğrenmeli ve bu doğrultuda perde almaya özen göstermelisiniz.

Özellikle mutfak perdeleri sık çıkartılıp temizlenmesi gereken perdelerdir. Her yıkamada birilerinden yardım istememek için kolay çıkartılan ve kolay montaj özelliği olan perde modellerini tercih etmelisiniz.

Mutfak Perde Modelleri Tercih Ederken Nelere Dikkat edilmelidir?

Mutfak perde rengi oldukça önemlidir. Perde renginizi mutfağınızın boyutlarına göre seçmelisiniz desek, mübalağa yapmış olmayız. Çünkü küçük mutfaklarda koyu renk perde tercih etmeniz, mutfağınızı karanlık göstereceği için mutfağınız olduğundan daha küçük görünecektir. Bu nedenle perde rengi özellikle küçük mutfaklarda hayati önem taşımaktadır.

Büyük bir mutfağa sahipseniz 2019 un En Şık Mutfak Perde Modelleri konusundan renk konusunda biraz daha şanslısınız. Büyük boyutlara sahip mutfaklarda dilediğiniz renkte perde seçebilirsiniz, ancak ferahlık ve duruluk için açık renkler de seçebilirsiniz.

[haber id=”10599″]

Perdeler güneş ışınlarına fazla maruz kaldıkları için kaliteli, kolay solmayan kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Leke tutmama özelliğinin yanında solmayan kumaş özelliğine de dikkat etmelisiniz.

Mutfak perdesi alırken mutfak dekorasyon rengine ve tarzına uyum sağlaması da oldukça önemlidir. Klasik bir mutfak dekorasyonunda modern perde kullanmanız halinde mutfak dekorasyonunuz karmaşık bir görünüm sergileyecektir.

2019 un en şık mutfak perde modelleri arasında figürlü ve desenli perdeler de bulunmaktadır. Figürlü ve desenli perdeler üzerlerindeki leke ve kir daha az belli edeceği için bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Doğru seçilmiş figürlü ve desenli mutfak perdelerinin mutfak dekorasyonunu daha enerjik ve canlı gösterme özelliği vardır.

[haber id=”9836″]

2019 mutfak perde renkleri beyaz, sarı, krem, yeşil, bej, kırmızı, pudra ve pembenin yumuşak tonlarından oluşmaktadır. Mutfak perdenizi mutfak dekorasyonunuzla aynı renkte seçmek yerine bir veya iki toz açık rengini tercih etmeniz mutfak dekorasyonunuzu daha da alımlı kılacaktır.

Mutfak perde rengi belirlerken açık dekorasyona koyu tonlarda perde, koyu dekorasyona açık tonlarda perde seçmeye dikkat etmelisiniz. Dekorasyon rengi ile bire bir aynı tonda olan perde seçimlerinde mutfak dekorasyonunuz sönük ve cansız duracaktır.

Yukarıda mutfak perde seçimlerinde dikkat etmeniz gereken kurallardan ve 2019 un en şık perde modelleri özelliklerinden bahsettik. Bu alanda sizlere alışveriş öncesi daha fazla fikir vermesi açısından aşağıdaki resim galerimizi incelemenizde yarar var.

[galeri]