En Zarif Çiçek Desenli Koltuk Takımları

Vintage, country gibi klasik dekorasyon tarzlarından hoşlanan için rengarenk cıvıl cıvıl çiçek desenleri olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bir döneme damgasını vuran çiçek desenleri günümüz dekorasyon anlayışında hala önemli bir yere sahip. Yazımızda bugün salon dekorasyonuna bahar havasını getiren en zarif çiçek desenli koltuk takımları ve bu canlı desenlerin yarattığı etkilerden bahsedeceğiz.

Modayı yakından takip eden kadınlar bilirler çiçek desenleri ilk bahar yaz aylarında bir çok farklı giyim parçasına renk ve hava kazandıran trend desenlerdir. Çiçek desenlerinin kadın modasında sürdürdüğü popülerlik ev dekorasyonu içinde aynı şekilde devam ediyor. Çiçekli duvar kağıtları, çiçek desenli koltuk takımları, dekoratif tablolar ve aksesuarlar ve evin genel tekstil ürünlerinde sıkça tercih ediliyor. Peki bu desenler neden bu kadar popüler?

Huzur veren sıcak evler

Birbirinden güzel renklerin bir arada yarattığı harika bir uyum ve mekan içinde yarattığı inanılmaz ferahlık hissi çiçek desenlerinin bu kadar ilgi görmesinde ve kullanılmasında büyük rol oynuyor. Rahat, huzurlu ve sıcak bir görünüm yaratması çiçek desenli tasarımların büyük ilgi görmesinde başlıca nedenlerden.

Huzur ve ferahlık bir dekorasyonda olması gereken en önemli iki etken, her gün bulunduğunuz ve hatırı sayılır bir zamanın geçtiği alanın size huzur vermesi, size rahatlık hissi yaşatması ve en önemlisi bu etkileri her mevsim yaşatabiliyor olması çok önemli. Çiçek desenli ev dekorasyon örneklerini incelediğinizde yaz kış bir evin her daim taze ve canlı göründüğünü rahatça görebilirsiniz.

çiçek desenli koltuk takımları
çiçek desenli koltuk takımları

Çiçek desenleri ile her mevsim ferah evler

Bir iç mekan dekorasyonu ilk bakışta kendini ifade edebilmeli, kullanılan renkleri ve desenleri ile istenilen etkiyi hemen verebilmelidir. Dekorasyonda çiçek desenlerinin tercih edilmesinin en büyük sebebi rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Ferahlığın yanında sıcak ve samimi bir stili vardır.

Oturma odaları ve salonlarda çiçek desenli koltuk takımları mekanda hem taze bir hava hemde enerji veren bir etkiye sahiptir. Doğru renkler ile kullanıldığında ortaya mükemmel bir iç mekan dekorasyonu çıkacaktır.

Vintage & Country

Çiçek desenlerinin en fazla kullanıldığı ve yakıştığı düşünülen dekorasyon tarzları vintage ve country tarzlarıdır şüphesiz. Country beyaz ağırlıklı bir dekorasyon tarzı olduğu için bu anlamda çiçek desenleri fazlasıyla ortama hareket ve enerji katabiliyor. Ayırca çiçek desenlerinin romantik bir tarafı olduğunu düşünürsek country tarzı gibi adeta kartpostal havasında iç mekanlar için en uygun desenler.

Peki modern evlerde çiçek desenleri nasıl bir etki yaratır ? Merak edilen başlıklardan bir tanesi, iç mekan dekorasyonunda modern tasarımlara yer verilebilir ancak bu mekana renk ve birazda olsa sıcaklık katmaya engel değil. Günümüz modern dekorasyon örneklerinde çiçek desenleri bir çok farklı alana renk ve sıcaklık katan detaylar olarak oldukça dikkat çekicidir. Modern bir salonda çiçek desenli oturma takımı modelleri kullanılamaz denemez, bu desenler modern tasarımlara son derece uyumlu ve yakışan desenlerdir.

çiçek desenli koltuk takımları
çiçek desenli koltuk takımları

İlginizi Çekebilir : Zarif Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Çiçek Desenli Koltuk Takımları

Evinizin tarzına uygun oturma takımları seçerken aynı zamanda seçtiğiniz modellerin her mevsim evinizi ferah ve taze tutacağından emin olarak seçmelisiniz. Modayı takip etmek özellikle dekorasyon anlamında biraz zor ve pahalı olacağından seçeceğiniz tasarımların yaratacağı etkiler kalıcı olmalıdır. Bu anlamda evinizi her mevsim ferah ve canlı gösterecek çiçek desenli koltuk takımları ve çiçek desenli koltuk modelleri örnek verilebilir. Özellikle en fazla zaman geçirilen alanların başında salonlar geldiğinden bu alanın göze hitap etmesi ve rahatlık hissi uyandırması kesinlikle çok önemlidir.

Salonunuzda cıvıl cıvıl çiçeklerin yaratacağı ferahlığı ve canlılığı yaşamak için bir çok farklı düzenleme yapabilirsiniz. Koltuk takımları seçerken çiçek desenlerinin renk geçişlerine ve canlılığına özellikle dikkat etmelisiniz, bazı tasarımlarda yer alan desenlerin parlaklık ve canlılık açısından bir çok eksi yanı bulunuyor. Kaliteli ve ünlü markalardan yapacağınız seçimler ile uzun yıllar bu canlı renkleri ilk günkü gibi kullanabilir ve salonunuzun stilini kalıcı hale getirebilirsiniz.

Pastel mi? Parlak mı ?

Çiçek desenli koltuk takımları ilk bakışta karşınıza klasik tasarımlar ile çıkabilir, vintage yada country tarzı için uygun olan modeller.. Bu tasarımlarda genel renk dağılımı daha çok pastel tonlardır. Pastel renk tonları göz yormaz ve huzur veren sıcak bir etki yaratır bu bir gerçek.  Ancak modern bir oturma odası yada salona sahipseniz siz daha parlak renklerin yer verildiği çiçek desenlerini tercih etmelisiniz. Bu sayede modern dekore edilen ve parlak tasarımların göz önünde olduğu bir mekana renk katmak için canlı tonları tercih ederek bir uyum elde edebilirsiniz.

Çiçek Desenli Koltuklar Bu Senede Popüler

Çağdaş dekorasyon kombinlerinin olmazsa olmaz unsurları arasında her zaman koltuk takımları bulunmaktadır. Zira koltuk takımlarının modelleri her sene değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte son zamanların favori koltuk modelleri arasında gösterilen çiçek desenli koltuk takımları; küt hatlara sahip olan mobilyalara hareket katma noktasında son derece başarılıdır. Çiçek desenli koltuklar farklı renklerle desteklendiğinde son derece enerjik bir yaşam alanının oluşması mümkün olacaktır. Ayrıca 2019 koltuk modelleri söz konusu olduğunda dikişlerle kapitoneler ön plana çıkmaktadır. Çünkü dikiş yerleri esasında koltuk takımlarının görünümüne etki eden önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

çiçek desenli koltuk takımları
çiçek desenli koltuk takımları

Kol Kısımlarına Dikkat

Genel olarak koltuk takımlarının kol kısımlarında çiçekli desenlerin bulunuyor olması; cıvıl  cıvıl yaşam alanlarının oluşmasını mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte düz bir renk üzerine işlenmiş olan çiçeklerin hem gösterişli hem de şık koltuk takımlarının oluşmasını mümkün kılacağı unutulmamalıdır. Şayet koltuğun tamamının aynı renkte olması durumunda; çiçek desenlerinin de tek renkten oluşması pek tercih edilen bir durum değildir. Bundan dolayı düz renklerin üzerine işlenen çiçeklerin mutlaka rengarenk olması önemli bir husustur.

Çiçek desenli koltuk takımları, dokuma kumaşların üzerinde son derece şık durabilmektedir. Ayrıca deri ve kumaş kombinasyonlarında da çiçek desenlerinin şık durduğu bilinmektedir. Ayrıca çiçek desenlerinin mobilyanın ana rengiyle zıt renkte olması; çiçek desenlerini ortaya çıkaracağı için; çok daha güzel bir görünümün oluşması mümkün olacaktır.

Yazımızın devamında sizler için seçtiğimiz birbirinden zarif çiçek desenli koltuk takımları ve satış noktaları hakkında bilgiler vereceğiz. Seçtiğimiz koltuk takımları önde gelen markaların en yeni tasarımlarıdır ve aktif şekilde satışına devam edilen modellerdir. Merak ettiğiniz tüm detaylar için konu altından bize ulaşabilirsiniz.

Çiçek Desenli Koltuk

Oturma odaları ve salonların vazgeçilmez eşyaları arasında yer almakta olan koltuklar artık farklı farklı amaçlar ve dekorasyon parçaları olarak da kullanılıyor. Gerek koltuk takımları, gerekse de tek koltuk olarak tercih edebileceğiniz popüler modellerin başında da çiçek desenli koltuk yer alıyor.

Çiçek Desenli Koltuk

Evinize neşe katacak, şık ve dikkat çekici tasarımlara sahip olan çiçek desenli koltuk modellerini gerek takım olarak, gerekse de tek olarak alıp evinize renk katabilirsiniz. Satın alacağınız çiçek desenli koltuklar sayesinde daha modern ve şık görünüme sahip hayalini kurduğunuz odaya sahip olabilirsiniz.

[galeri]