Endüstriyel Şıklık : Tuğla Duvarlar

İç duvarlar hiç şüphe yok ki bir evin tarzını belirgin şekilde yansıtan ve evi ev yapan en önemli unsurlardır. Duvarların daha özel ve kişisel bir stile sahip olması adına bir çok farklı kaplama yöntemi tercih edilir ancak bugün yazımızda tamamen orijinal ve kendine has tarzıyla mekanda rahatlatıcı bir etki yaratan tuğla duvarlardan ve birbirinden farklı yaşam alanlarına uygulanan tuğla duvar dekorasyon örneklerinden bahsetmek istiyoruz sizlere. Hazırladığımız örnekler ile evinizin havasını radikal şekilde değiştirebilir ve mekanlarda farklılık yaratabilirsiniz. Alışılagelmiş apartman yaşantısında maalesef duvarlarımızı genellikle tek tip, düz, tek renge sahip duvarlardır. Bu görüntüyü düzeltebilmek için de üzerine çeşitli tablolar, saatler asarız ancak yine de istediğimiz sıcaklığı elde edemeyiz. Biz de bu sorunu aşabilmek adına sizlere birbirinden güzel tuğla duvar modellerinden bahsedeceğiz. İster müstakil bir ev olsun ister bir apartman dairesi olsun tuğla duvar modellerini tercih ederek aradığınız o sıcaklığı bulabilirsiniz.

Tuğla Duvar Modelleri

Sıradan duvarların dekorasyonunuzu sönük ve zayıf göstermesini istemiyorsanız duvar boyasından fazlasına ihtiyacınız var, özel olarak üretilen ve kendine has tarzı olan bir alternatif. Peki bir mekanda hem modern, hem sıcak hemde rahatlatıcı etkiye sahip bir duvar dekorasyonu nasıl yapılabilir? Cevabı yazımızın devamında..

Tuğla Duvarlar İle Yaratıcı Yemek Odası Dekorasyonu

Tuğla duvarlar son yıllarda sıkça karşımıza çıkan ve büyük ilgi gören bir duvar dekorasyonu, endüstriyel dekorasyonun olmazsa olmazı olan bu dekoratif unsurlar günümüzde sadece büyük ve açık mekanlarda değil, apartman dairelerinde de tercih edilir hale geldi.

Endüstriyel Şıklık : Tuğla Duvarlar

Tuğla kaplama duvarlar mekanda ne gibi etkiler yaratır biraz bundan bahsedelim. Tuğal duvarlar kullanıldıkları mekanda şaşırtıcı derecede rahatlatıcı bir etkiye sahip, bu son derece önemli bir özellik dekorasyonda. Diğer bir etkisi ise tuğlanın mekandaki boşlukları başarılı bir şekilde öne çıkarmasıdır. Eğer bir mekanda tuğla duvarlar kullanacaksanız mekandaki her alanı her köşeyi iyi değerlendirmelisiniz anlamına geliyor.

Tuğla Duvarlar ile 15 Modern Ofis Stili

Rahatlatıcı, doğal bir stil

Mekana kattığı doğallıktan ve modern etkiden bahsetmeden geçemeyiz, tuğla kaplama duvarlar aynı zamanda bir çok farklı doku ile başarılı bir uyum içindedir. Örnek verecek olursak, hem ahşabın sıcaklığından yararlanabilir hemde metalin soğuk ve parlaklığını dekorasyona yansıtabilirsiniz. Tuğla duvar kaplamaları arasında bir çok farklı model seçeneği var, yeni ve eski görünümlü tuğlalar tercih edilebiliyor, ancak eğer evinizde radikal bir değişiklik yapmaya karar verip duvarları tuğla kaplatmayı düşünüyorsanız size önerimiz eskitilmiş tuğlaları tercih etmenizdir.

[haber id=”2808″]

Eskitme tuğla duvarlar mekanda yaşanmışlık hissini belirgin şekilde yansıtacaktır, daha doğal daha çekici bir atmosfer için bizde daha doğru bir seçim olacaktır. Endüstriyel bir tarz elde etmek istiyorsanız tek başına tuğla duvarlar tabi ki yeterli olmayacaktır, mekan içinde uyumlu bir stil yaratmak için yer yer metal ve ahşap unsurlara yer açmanız gerekir. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte artık tek tip tuğla görüntüsünden ziyade birbirinden güzel renk ve modelde ürünlere de sahip olmanız çok kolay. Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı mekanlara uygulanmış tuğla duvar dekorasyon örnekleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

[galeri]