Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek genç odası dekorasyonu kullanan kişinin kimliğini yansıtır. Son zamanlarda gittikçe artan dekorasyon algısı ile birlikte daha çok dekoratif ürün üretilmekte ve herkes kendi tarzını kendisi yansıtabilmektedir. Erkek genç odalarınızda da kendi tarzınızı daha özgür ve daha serbest yine kendiniz yansıtabilir erkek genç odanızı kendiniz dekore edebilirsiniz.

2020 Erkek Genç Odası Çeşit

Erkek genç odası dekorasyonunda ilk olarak yapmanız gereken ise erkek genç odası duvar dekorasyonunuzdur. Uzun ömürlü olması ve zamanla sıkılmayacağınız bir duvar dekorasyonu yapmanız gerekmektedir. Eğer çok çabuk sıkılacağınız bir duvar dekorasyonu yaparsanız sonrasında odanızı tekrar boşaltmanız yaptığınız duvar dekorasyonunu sökmeniz gibi konular oldukça uğraş gerektirir. Ayrıca duvar dekorasyonu maliyetli bir konudur. Bu da ekonomik olarak sizi yoracaktır.

2020 Erkek Genç Odası Modeli

Erkek genç odası duvar dekorasyonunda ilk yapmanız gereken şey odanızın genişliğini ve yüksekliğini hesaplamaktır. Dar bir odanız var ise olduğundan daha dar bir görüntüye neden olmak ya da daha geniş ve ferah bir görüntü vermek yine sizin elinizdedir. Sonrasında ise duvar dekorasyonu için önemli bir konu olan duvar yüzeyinizi öğrenmenizdir. Duvar dekorasyonunda eğer duvarlarınız pürüzlü bir yüzeye sahip ise duvar kağıdı ya da duvar boyası seçiminizi buna göre yapmalısınız.

2020 Erkek Genç Odası Modelleri

Kısaca duvarınızın ihtiyacı olan kalitedeki duvar boyası ya da duvar kağıdını belirlemelisiniz. Sonrasında buna uygun seçimler yapmalısınız. Ancak seçimleri yapmadan önce odanızın tarzı ve kullanacağınız renk kombinasyonunu belirlemenizde fayda var. Her güzel olan eşya bir araya geldiğinde aynı güzel görüntüyü vermeyebilir. Kullanacağınız renk kombinasyonu birbiri ile uyumlu olmalı ve istediğiniz tarzı yakalamanızda size yardımcı olmalıdır. Erkek genç odalarının dekorasyonunda ise konfor ve rahatlık son derece önemlidir. Ayrıca genellikle koyu tonların seçildiği erkek genç odası dekorasyonlarında 3D duvar kağıtları da dekoratif olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Erkek Genç Odası Dekorasyonlarında Kullanılabilecek Renkler

Çocuk odası ve bebek odasında mavi renge dekorasyonda çok sık rastlanmaktadır. Özellikle bebek odasında çocuğun cinsiyetine bağlı olarak erkek bebek odalarında tamamı mavi dekorasyonlar görmek mümkün iken kız bebek odalarında da duvar dekorasyonlarında yine mavi rengi görmek mümkündür. Bebeklerin algılama ve anlama kapasiteleri daha tam oturmadığı için bebek odalarının dekorasyonları oldukça sade yapılmaktadır.

2020 Erkek Genç Odası Tasarım

Bunun ile beraber özellikle duvar dekorasyonlarında gökyüzü temalı görsellere çok sık yer verilmek ile beraber mavi renk de kullanılmaktadır. Çocuk odalarında ise tine erkek çocuk odalarında çok sık görmeye alışık olduğumuz mavi rengi duvar boyasında ya da mobilyalarda kullanmak mümkündür.

Yatak odalarında da mavi rengin çok sık kullanıldığı alanlar bulunmaktadır. Genç odasında daha çok maviye yer verilmek ile beraber modern ya da spor tarzda dekore edilen yatak odalarında duvar dekorasyonunda, aksesuarlarda, mobilyalarda, perde ve halı modellerinden de en az birinde mavi renk bulunmaktadır.

Mavi rengi farklı tonları ile hemen hemen her renge uydurmanız mümkündür. Ancak koyu ve kasvetli renkler ile bir araya geldiğinde çok şık bir görüntü sağlamayan mavi renk açık ve sade tonlar ile beraber kendisi gibi canlı renkler ile bir araya geldiğinde çok şık bir görüntü sağlamaktadır.

2020 Erkek Genç Odası Tasarımları

Özellikle mavinin turkuaz tonu ile turuncu mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Yine mavi rengi yeşil, sarı, pembe, beyaz, krem rengi, gri gibi renkler ile kullanmanız size daha doğru bir dekorasyon tarzı sağlayacaktır. Klasik tarzda mavi rengin açık tonlar ile kombinlendiğini görür iken modern tarzda da açık renkler ile beraber yine kendisi gibi canlı renkler ile de kombinlendiğini görmek mümkündür.