Eski Araba Lastiğinden Orta Sehpa Yapımı

Geri dönüşüm fikirleri kapsamında, eski araba lastiğinden orta sehpa yapımı ile hoş bir sehpaya sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda lastikten daha sayısız geri dönüşüm eşyası da tasarlamanız mümkündür. Bahçenizde, balkonunuzda ya da salonlarınızda yeni sehpanızı kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir renkte yapmanızda mümkün. Bu nedenle kullandığınız malzemeleri belirlemeniz yeterlidir.

Eski araba lastiğinden orta sehpa yapımı

Malzemeler:

 • 1 adet lastik
 • 2 adet konta plaktan lastik büyüklüğünde levha ( ya da cam, yuvarlak tepsi, pleksi glass vb.)
 • En az 20 metre urgan ip. İsteğinize göre, rengini tercih edebilirsiniz.
 • Silikon ve silikon tabancası
 • Matkap, vida, tornavida

Yapımı:

2020 Eski Araba Lastiğinden Orta Sehpa
 • Sehpanızı yapmak için öncelikle; lastik ebadındaki kontra plağınızı, lastiğe monte etmeniz gerekmektedir. Bunun için lastiğe matkapla uygun delikler açmanız gerekiyor.
 • Delikleri açtıktan sonra, vidalama işlemine geçerek, deliklerden kontra plağı lastiğe sabitleyin. Sabitleme işlemini, hem alt hem de üst kısmına montaj yaparak yapmanız gerekmektedir.
 • Sabitleme işleminden sonra, lastiğin yani kontra plağın orta kısmından, urganı silikon tabancası yardımıyla yapıştırmaya başlayabilirsiniz.
 • Urgan ipinizi, lastiğe örerken yuvarlak yapa yapa lastiğin tüm etrafını sarmanız gerekmektedir.
 • Lastiğin kontra plak alanını düzgün şekilde örerek bitirin ve diğer adımlara geçin.
 • Lastiğin urganla ördüğünüz bölümü alta çevirin ve urgan ile yeniden örmeye devam edin.
 • Urganla lastiğin tamamını örerek örme işlemini tamamlayın. Daha sonra isterseniz üst bölümüne zevkinize göre bir desen modeli yapabilirsiniz.
 • Böylece en son hali ile orta sehpanız hazır olacaktır. Dilediğiniz herhangi bir bölümde keyifle kullanabilirsiniz.
Eski Araba Lastiğinden Orta Sehpa 2020

Eski Araba Lastiğinden Bahçe Sehpası

Eski araba lastiğinden orta sehpa yapımı seçeneği ile evinizin ya da benzeri alanlarda farklı sehpalar ya da masalar yapabilirsiniz. Dilerseniz bahçenizde şık bir sehpa tasarlayabilir ve keyifli sohbetlerinizi yapacağınız bir köşe oluşturabilirsiniz. Aynı malzemeler ile ekstra süsleme eşyalarını da dahil edebilirsiniz.

Eski Araba Lastiğinden Orta Sehpa Nasıl Yapılır

Örneğin, rengarenk renklere sahip bir iple farklı bir tasarım elde edilebilir. Bunun için yapmanız gereken sadece renkli bir urgan ip ve dilerseniz süsleme dekor eşyalarıdır. Kenarlarına ya da üst bölümüne kurdele ile süsleme yapabilir ya da hoş bir örtü kaplayabilirsiniz. Biraz yüksek olması için iki lastiği bir arada kullanmanızda mümkündür. Bu konuda fikir edinme adına, internet üzerinden bulunan hazır görselleri detaylı bir şekilde inceleyebilir ve kendi yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Eski Araba Lastiğinden Dekor Masa

Evinizin herhangi bir köşesine süs dekor sehpa ya da küçük bir masa da yapmanız mümkündür. Yine bu konuda eski araba lastiğinden orta sehpa yapımı doğrultusunda ilerlemeniz yeterlidir. Ek olarak süs eşyalarına ihtiyacınız olacaktır. Dilerseniz üst bölümüne cam da yerleştirebilir ve altına yerleştireceğiniz süsleme dekoru hoş bir şekilde yansıtabilirsiniz. Böylece odanızda hoş bir köşe oluşturabilir ya da solanlarınızda dekor köşesi yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı öne çıkaracak fikirler için, biraz görselleri incelemeli ve süsleme ürünlerine göz atmanız yeterlidir. Daha sonra klasik sehpalar yerine ortaya bambaşka şık ve tarz sehpalar çıkarabileceğinizi söyleyebiliriz.

Eski Araba Lastiğinden Orta Sehpa Yapımı

İhtiyacınız olan malzemeler ise, bir ya da birkaç tane araba lastiği ve süsleme ürünleridir. Tabii ki montaj aşaması için, eski araba lastiğinden orta sehpa yapımı ile ilgili malzemeleri de hazır bulundurmalısınız. Böylece cam bir sehpa ya da konta plaktan yapılan bir sehpa veya kumaşla örttüğünüz bir sehpa yapılabilir. Dekor amaçlı yaptığınız sehpanızı, daha çok süsleme desenleri ile öne çıkarmanız daha hoş olacaktır. Biraz renk ve süsleme ürünleri eklediğinizde ortaya farklı bir tarz çıkacaktır.

[haber id=”22832″]