Eski Buzdolabından Ne Yapılır?

Eski Buzdolabından Ne Yapılır?; Ev ortamında tasarım ve yeni fikirler konusunda çok sayıda farklı atılımlar ön plana çıkmaktadır. Hem evin genel havasını değiştirmek hem de kıyıda köşede kalmış olan eski ya da kullanılmayan eşyalara değer kazandırabilmek adına evde yapılacak hobiler akıllara gelmektedir. Buna göre eskimiş ve artık atılması gereken kimi eşya ve ürünleri yeniden eve kazandırmak mümkündür.

Yapılacak yeni tasarımlarda öne çıkan en önemli ayrıntı ise 2019 dekorasyon renkleri ile en üst seviyede uyumun yakalanabilmesi olacaktır. Bu doğrultuda da yeni fikirler ile son gelişmelerden haberdar olmak faydalı olacaktır. Eskiyen eşyalar içinde buzdolabı kullanılarak neler yapılabileceği kadınların ilgilendiği sorularından bir tanesidir. Gelin şimdi eski buzdolabından ne yapılır sorusunun cevabını görelim:)

Eskiye Buzdolabının Harika Dönüşümü

İster evde hobi isterse de farklı uğraş olarak değerlendirilen eski eşyayı yeniden tasarlama ile harika sonuçlar elde edilmektedir. Böylece iki farklı türlü kazanım elde edilmektedir. Buzdolabınızı kullanarak son derce düşük fiyatlarla yeni ve dekoratif buluşlar elde edebilirsiniz.Eskiye Buzdolabının Dönüşümü  .

Öncelikle buzdolabı yeniden değerlendirilirken amaç belli edilmelidir. Örneğin dolap, ayakkabılım ya da eski eşyaları istifleme amacıyla kullanılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her tasarıma uygun olabilecek en çok kullanılan boya renkleri konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Böylece tasarıma uygun boya ile daha şık ve sırıtmayan tasarım elde edilebilir.

Eski Buzdolabı ile Neler Yapılır?

Eski buzdolapları ilk seçenek olarak yine mutfak içinde değerlendirilebilir. Rafları sayesinde dolabı, mutfak erzaklarının saklanması için kullanmak mümkündür. Bu amaca yönelik olarak öncelikle buzdolabının hantallığının atılması için, fazla olan ve işe yaramayacak tüm aparatlar çıkarılmalıdır. Örneğin arka kısımda yer alan motor ya da fan gibi ayrıntılar sökülerek daha portatif ve hafif bir ürün elde edilebilir.

İkinci olarak da renk seçimi ile buzdolabının şirin bir erzak dolabına dönüşümü tamamlanabilmektedir. Bu aşamadan sonra ürünü rahatlıkla ve büyük bir keyifle kullanabilirsiniz. Buzdolabı boyama işlemi de açık ve ferah bir alanda yapılmalıdır. Evde yapılabilecek hobiler arasında önemli bir uğraş olan boyama, göründüğü kadar da kolay olmayan bir işlemdir. Bu nedenle son derece dikkatli olunmalı ve etrafa zarar vermeden işlem yürütülmelidir. Eskiye Buzdolabının Dönüşümü  ü

Eski Buzdolabına Yeni Renk

Astar boya kullanılarak buzdolabı yeni görevine uygun şekilde boyanabilir. Kara tahta görünümü ve üzerine tebeşir yazılarının yanı sıra, açık parlak renkler kullanılabilir. Burada da ürünün kullanılacağı alan ve amaç ikilemi içinde doğru tercihte bulunulmalıdır. Boyama işlemi esnasında boyanın tüm tüzeye doğru şekilde yayıldığına emin olunmalıdır. Ayrıca boya yoğunluğu da önemlidir.

Bir kata vurulan boya kuruduktan sonra ikinci kata tekrar boya yapılmalıdır. Yani tamamen bir kez boya yapıldıktan sonra ancak ikinci kez boyamaya her taraf için eşit olacak şekilde başlanmalıdır. Eskiye Buzdolabının Harika Dönüşümü  

Eski Buzdolabı için Diğer Fikirler

Eski buzdolapları ile ne yapılacağı konusunda kararsız olanlar için sevindirici haber verilebilir. Buna göre isteyen herkes için farklı fikirler söz konusu olabilmektedir. Bu fikirlerden biri de erzak dolabı olarak yeniden tasarım yapmak olabilir. Bir başka fikir de adeta vestiyer gibi ayakkabıların konulması için buzdolabı kullanılabilir. Bununla birlikte açık renk veya ahşap renginin seçimi yeni görevi için buzdolabına çok yakışacaktır. 

Eski Buzdolabınızdan Kitaplık Tasarlamak

Eski Buzdolabından Ne Yapılır; Evde koymak için yer bulamadığınız sayıda kitaba sahipseniz endişe duymayınız. Eski buzdolapları raflı ve düzenli sistemi sayesinde doğrudan bir iki dokunuş sonrasında kitaplığa dönüşme konusunda başarılı sonuçlar vermektedir. 

Eski tüp buzdolaplarını yanı sıra son dönemlere ait olan buzdolapları da harika görünüme sahip kitaplığa dönüşebilmektedir. 

Eski Buzdolabı Değerlendirme

Kitaplık sadece yatay olarak değil, dikey olarak da aralardaki raflara tahtadan raflar ekleyerek, kendi kitaplığınızı özel olarak oluşturmuş olursunuz. Derinlik itibariyle hem çok daha kullanışlı bir yapıya sahip olacak hem de kitaplarınızla ilgili raf sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Ayrıca değerlendirebileceğiniz bir diğer fikir ise, buzdolabını küvet olarak kullanmaktır. Bu işlem için sıcak suyun aktarımı, tahliyesi için boruları bağlamanız, sivri bölgelerini düzleştirmeniz yeterli olacaktır.

Eski Buzdolabı Değerlendirme

Buzdolabını kullanmıyorsanız, son derece fazla kitaba sahipseniz yararlanabileceğiniz yöntemlerin başında kitaplık kurulumu yer alıyor. Raflar arasındaki boyutu, kitaplardaki ortalama boyuta uygun hale getirebilir, ortalama dört ila 5 raf elde edebilir, bu sayede onlarca hatta yüzlerce kitabı bünyesinde bulundurabilirsiniz.

[galeri]