Varak Ayna Modelleri-Altın Gümüş Ayna Tasarımları 2020

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez dekorasyon ögelerinin başında ayna modelleri gelmektedir. Özellikle 1990’lı yıllarda klasik ayna modelleri neredeyse tüm dekorasyon alanlarında hayatımızın bir parçasıydı. Tarzına düşkün erkek ve bayanların tercihi ise varak ayna modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmişin vazgeçilmez dekorasyon ögesi varak ayna modelleri, günümüz modern dekorasyonuna uygun hale getirilerek mükemmel tasarımlara imza atılmıştır.

Varak, seramik veya ahşaptan yapılmış çerçevelerin üzerine parlaklık veren bir tür bezeme tekniğidir. Ayna, mobilya ve her tür çerçevede çok tercih edilen bu teknik,  günümüz modern dekorasyonunda, dekorasyona kattığı asalet ve zengin duruş nedeni ile en çok aynalarda kullanılmaktadır.

Şimdi sizlerle varak ayna modelleri detaylı incelemesi yapacağız. Varak ayna modellerine dair tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Varak Ayna Modelleri 2020

varak ayna modelleri 2020
varak ayna modelleri 2020

Duruşu ve zengin konsepti ile evlerinize bambaşka bir hava katan 2018 varak ayna modellerinin güzelliği ile misafirlerinizi dekorasyonunuza hayran bırakabilirsiniz. Varak aynalar genel yapı itibarı ile büyük aynalardır. Bu nedenle fazlasıyla dikkat çekerler. Evlerin giriş, yatak odası, antre, salon ve oturma odalarında sıklıkla kullanılır. Koltuk Takımı Renk Uyumlarına dikkat edilerek varak ayna konumlandırması yapılmalıdır.

Dekorasyonda küçük değişikliklerle büyük değişimler yapmak için 3’lü varaklı ayna modellerin kullanabilirsiniz. Antrede komodinlerle veya dresuar ile kullanabileceğiniz varaklı aynaları, Osmanlı desenlerinde tercih ederek dekorasyonunuza mistik bir hava katabilirsiniz.

Altın varaklı aynalar koyu renk mobilyalar ile gümüş varaklı modeller ise soft renklerdeki mobilyalar ile kullanılmalıdır.

Modern Varak Ayna Modelleri

varaklı ayna tasarımları
varaklı ayna tasarımları

Günümüzde varaklı ayna modelleri bayanların olduğu kadar erkeklerin de dikkatini çekmektedir demiştik. Bu bağlamda da evlerin dışında ofis ve iş yerlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Modern varaklı ayna modelleri tam bir tasarım harikası olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde fazlasıyla konuşulur ve kullanılır olması nedeni ile çok talep görmektedir.

Dekorasyonda gösterişin boyutunu artırmak istiyorsanız büyük boyutlu modern varaklı ayna kullanmalısınız. Küçük bir alana derinlik katmak için büyük boyutlu ayna kullanmalısınız.

Modern varak ayna modeli seçenekleri arasında dikdörtgen varak ayna modelleri, oval varak ayna modeli, yuvarlak varak ayna modeli, altın varaklı ayna modeli ve gümüş varak ayna modeli şeklindedir. Dekoratif amaçlı küçük varaklı ayna modelleri de aksesuar olarak kullanıma uygundur.

Klasik Ayna Modelleri

Gümüş Varak Ayna

gümüş varaklı ayna modeli
varaklı ayna modeli

Varak ayna denilince akla hemen altın varaklı ayna gelse de ev dekorasyonunda gümüş varak ayna da sıklıkla kullanılmaktadır. Gümüş varaklı ayna modelini duvarlarınızda veya evinizin farklı köşelerinde dekorasyona farklı bir hava katmak için kullanabilirsiniz.

Altın varaklı ayna ve gümüş varak ayna modeline alternatif olarak neon renklerde varak aynalar ile dekorasyonunuza enerjik bir görünüm sunabilirsiniz.

Ayaklı ayna modellerini tercih ederek dekorasyonunuza farklılık ve çağdaş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Günümüzde antre ve yatay odalarında ayaklı varak ayna modelleri daha çok kullanılmaktadır.

Küçük yaşam alanına sahipseniz duvara monte varaklı ayna tasarımları arasından seçim yapmanız daha doğru bir karar olacaktır. Tercihinizi klasik ayna tasarımlarından yana kullanacaksanız sade desenlerde estetik tasarıma sahip olan varaklı ayna modelleri tam size göre.

2018 varaklı ayna modelleri arasında farklı renk ve desenlere sahip çerçeveler öne çıkmaktadır.

Ayaklı varak aynalarda siyah, beyaz veya ahşap tonlarında çerçeveler kullanılmaktadır. Duvara monte varak ayna modellerinde ise zarif desenlere sahip seçenekler bulunmaktadır.

Varak ayna kullanımında kenarlara konumlandıracağınız dekoratif aydınlatmalar ile kendinize özgü bir tarza imza atabilirsiniz.

Eskitme Varak Ayna

eskitme varak ayna
eskitme varak ayna

Mekanlarınıza saray havası katmak için eskitme varak ayna modelini düşünmelisiniz. Günümüzde dilediğiniz desende bir çerçeveye eskitme tekniği ile altın veya gümüş varak uygulayarak 80-90 yıl öncesinde yapılmış izlenimi veren atölyeler bulunmaktadır.

Aynalara varak kaplama işlemi uygulaması sonucunda antika bir varak ayna görünümüne sahip olabilirsiniz. Antika tutkunu biri iseniz eskitme varak ayna modellerinden biri mutlaka sizin olmalı.

Aşağıda sizler için gotik, antik, mistik ve modern tarzlarda üretilmiş varaklı ayna modelleri resim galerimizi inceleyerek, ev dekorasyonunuzda kendi stilinizi yapabilirsiniz.

[galeri]