Estetik İtalyan Tarzı : Smeg Buzdolabı Modelleri

Beyaz eşyalar hiç şüphe yok ki ev yaşamını daha rahat ve kullanışlı bir hale getiren aynı zamanda görsel açıdan mekanda odak noktası haline gelen tasarımlar. Yaşam alanlarının teknolojik ihtiyaçlarının, aynı zamanda ev yaşamını değiştiren yeni teknolojilerin hızla büyüdüğü ve geliştiği zamanları yaşıyoruz, bu açıdan baktığımızda hem yaşam alanının ihtiyaçlarını karşılaması hemde mekanda görsel bir etki bırakması oldukça önemli. Beyaz eşyalar günümüzde iç mekan dekorasyon stillerini tamamlayan, mekanda farklılık yaratabilecek tasarımları ile ön plana çıkıyorlar, bugün yazımızda gerek tasarımı gerekse yüksek performansı ile yaşam alanlarına estetik İtalyan tarzını yansıtan Smeg buzdolabı modelleri ve fiyatlarına yer vermek istedik.

İtalyan Tarzı Mutfak Dekorasyonu

italyan tarzı mutfak dekorasyonu
italyan tarzı mutfak dekorasyonu

Smeg buzdolabı denince akla ilk gelen 50’li yılların yumuşak kıvrımlara sahip renkli buzdolapları ancak bu kadar basit değil. Merak edenler için ufak detaylar ile devam edelim, Smeg sadece bir buzdolabı markası değil, şuan kurulduğu ülke olan İtalya’da ev tipi cihaz üretimi yapan ve önde gelen büyük bir marka. Yani eğer İtalyan tarzı mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız, oraya özgü üretilmiş ve o bölgenin çizgilerini taşıyan buzdolabı modelleri tercih ederek başlayabilirsiniz.

2019 Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Smeg Buzdolabı Tarihi

Markanın ortaya çıkışı 19. yüzyıla dayanıyor, Vittorio Bertazzoni tarafından kurulmuştur, Bertazzoni ailesi ilk olarak 1906 yılında mutfak üretimine başlayarak ünlü Milano World Expo fuarında büyük ilgi görmüş ve çıkış yakalamıştır. Smeg tasarımları açıkça İtalyan tarzının bir yansıması aslında, estetik tasarımı, ürün kalitesi ve orjinalliği İtalyan tasarımının karakteristik özelliklerini gözler önüne seriyor.

Marka şuan Bertazzoni girişimcilerinin üçüncü nesli tarafından yönetiliyor ve gelişiyor. Ev tipi cihaz üretiminden sonra restorant ve sağlık uygulamaları konusunda çalışmalarına devam ediyor. Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla “Smeg” ,  1950’li yıllarında ikinci yarısında, Smeg fırın güvenlik valfli, pişirme programlı ve otomatik çalışan ilk gazlı kuzinelerden birini tanıttı.

1963 yılında, yıkama ve bulaşık grubu tanıtılarak, 1970 yılında dünyada ilk üretimi yapıldı: 60cm, 14 programlı bulaşık makinesi. 1970’li yılların ortası ilk ankastre ocak ve fırınların ve ayrıca uluslararası ünlü mimarların ve tasarımcılarla ortaklığın habercisi oldu. 1990’lı yıllarda, Smeg varolan ürün grubuna daha fazla ürün ekledi; evyeler, davlumbazlar ve dünya çapında ikon ürünler olacak renkli 50’li yılların buzdolapları.

Marka gelişimine devam ettiği bu yıllar içinde birbirinden değişik buzdolabı ve dondurucu modelleri ile sık sık gündeme gelmiştir, örnek verecek olursak Amerikan stili buzdolapları kombine buzdolabı/dondurucu ve çift kapılı buzdolabı modelleri gibi. Aynı zamanda tezgah altı modeller olarak isimlendirilen küçük buzdolabı ve dondurucular bir çok farklı yaşam alanı için rahat bir kullanım imkanı sunuyor.

Tuğla duvarlar ile çekici mutfak dekorasyonu

Retro Mutfak Dekorasyonu

Markanın tüm tasarımları son teknoloji özelliklere sahip, yüksek performans ve enerji verimliliği konusunda 1. sınıf özelliklere sahip ancak dünyada bir ikon haline gelen renkli retro buzdolabı modelleri en büyük ilgiyi gören tasarımlar. 50 lilerin sıcak ve zarif tarzını yansıtan renkli buzdolapları günümüzde modern iç mekan dekorasyonu yada klasik country tarzı için son derece uygun ve zarif bir tarza sahip. Yani hem İtalyan hem de retro bir tasarım düşünenler için ideal ürünler diyebiliriz. Mutfakta elde etmek isteyeceğiniz o nostaljik görüntüyü sağlamak için yeter de artar. Ayrıca sadece tasarım çizgileri ile değil, farklı renk seçenekleri ile de mutfak dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Galerimizde markaya ait pek çok modeli bulmanız mümkün.

Smeg buzdolabı modelleri bir çok farklı dekorasyon tarzına estetik çizgileri ve canlı renkleri ile başarılı şekilde uyum sağlayabiliyor, bu kadar ilgi görmesinin başlıca sebeplerinden biri diyebiliriz.

Retro tarzı ev dekorasyon meraklıları başta olmak üzere, endüstriyel ve modern loft tarzı iç mekanlar için Smeg renkli buzdolabı modelleri mekanda odak noktası haline gelen stil sahibi bir buzdolabı. Sizler için birbirinden farklı iç mekan dekorasyonlarına tarz katan retro buzdolabı modelleri seçtik, hem görsel açıdan hemde en az enerji kullanan yüksek performansa sahip bir buzdolabı arayanlar için bu tasarımlar ilham verecektir.

[galeri]