Estetik Oda Bölücüler ( Seperatörler)

Yaratıcı Oda Bölme Fikirleri

Büyük alanlarda yapılan dekorasyon çalışmalarında mekana zengin ve şık bir tarz katan estetik oda bölücüler ( Seperatörler) birbirinden yaratıcı dekorasyon fikirleri arasında son derece kullanışlı ve şık bir seçenek. Oda bölücüler her tarz yaşam alanına uyum sağlayan, renk ve tarzı ile görselliği zenginleştiren parçalar. Büyük alanlarda kullanıldığı kadar küçük alanlar içinde son derece yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayabiliyor, evde, ofiste yada diğer alanlarda odayı bölmek isteyenler için daha az maliyet ve daha şık bir görünüm için oldukça akılcı bir çözüm diyebiliriz. Yazımızda bugün estetik tarzları ile yaşam alanlarına farklı bir hava katan dekoratif oda bölücü separatör, paravan modelleri ve oda bölücüler ile ilham veren dekorasyon örneklerine yer veriyoruz.

Seperatör Dekorasyon

Kullanım alanları genelde açık planlar olsa’da oda bölücüler orta ve küçük büyüklükte yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Çocuk odalarında, banyolarda, salon ve oturma odalarında, yatak odası  ve mutfak gibi hemen her alan için birbirinden farklı ebat ve modelde modern yada klasik separatör modelleri bulabilmek mümkün.

Özellikle oda bölücüler ile büyük salonlarda yaratılan oturma yada çalışma bölümleri son derece rahat ve estetik bir görünüm yaratıyor mekanda.  Mekanda bölünmek istenilen alanda duvar kaplamak yerine tercih edilen oda bölücü modelleri ışığı geçirebilmesi, daha az maliyetli olması ve kolay kurulum imkanı ile kısa zamanda istenilen alanı bölmesi ile dekorasyonda sıkça kullanılan dekoratif parçalardır.

Bir oda içinde farklı bir oda yaratmak isteyen dekorasyon tutkunları dekoratif oda bölücüler ( seperatörler), paneller , paravanlar, kitaplık yada dolaplar ve perdelerden yardım alarak istenilen düzeni hem görsel hem kullanım açısından daha zengin bir hale getirebiliyor. 2017 ev dekorasyon trendleri arasında gösterilen dekoratif seperatörler ile bir oda içinde bir çok farklı yerleşim yapma imkanına sahip olunabilir, üstelik bu işi masrafsız ve herhangi bir tadilat gerekmeden yapılabiliyor.

Oda bölücüler her tarz dekorasyona uygun şekilde bulunabilen yada özel olarak tasarlanabilen dekoratif parçalar. Modern yada klasik, plastikten çeliğe kadar her zevke ve tarza hitap eden dekoratif oda bölücüler dekorasyona işlevsellik ve görsellik kazandırmak adına son derece başarılı tasarımlar.

Amerikan Mutfaklarda Seperatör Kullanımı

Eğer amerikan mutfağa sahipseniz mutfağın bir kısmını gizlemek isteyebilir veya bağlı olduğu odayı bağımsız bir oda gibi göstermek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda seperatör ile amerikan mutfak ayırma oldukça basittir. Salonun dekorasyon stiline ve duvar renklerine uygun bir seperatör tercih ederek amerikan mutfağınızı salondan ayırabilirsiniz. Seperatörleri dilerseniz paravan şeklinde tercih edebilir ya da tam boy yani yerden tavana kadar olan seperatör modellerine göz atabilirsiniz.

Özellikle büyük mekanlarda tercih edilen oda bölücü seperatör, paravan ve paneller mekana biraz gizlilik, büyük oranda görsellik kazandırır. Farklı boy, yükseklik, renk ve model seçenekleri arasından seçtiğimiz modellerin size ilham vereceğini düşünüyoruz.

[galeri]