Ev Aksesuarları İçin Öneriler

Ev Aksesuarları İçin Öneriler

Ev Aksesuarları İçin Öneriler konusu, evini yenilemek veya dekore etmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilir. Aksesuar seçiminde nelere dikkat edilmeli, hangi oda için hangi aksesuarlar seçilmeli gibi birçok farklı konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız.
Ev dekorasyonu için aksesuarlar olmazsa olmaz tamamlayıcı parçalardır. Dekorasyonu tamamlayan parçalar olduğu için dekorasyona uygun bir şekilde aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Doğru aksesuar seçimi evinizi istediğiniz tarz ve dekorasyonda görünmesine yardımcı olur. Aksesuar denildiğinde ilk akla gelenler halı, ayna, avize gibi ürünler gelse de birçok farklı aksesuar modeli bulunmaktadır.

Ev Aksesuarı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk en önemli noktalardan biri; evinizin dekorasyonuyla uyumlu olmasıdır. Evinizin dekorasyonu modern parçalardan oluşuyorsa geleneksel veya etnik desenli ürünler seçmeniz önerilmez.
Ev aksesuarı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da aksesuarı konumlandıracağınız odanın genişliğidir. Dekorasyon işleriyle uğraşan kişilere göre küçük ve dar odalara sahip olanlar büyük ve geniş aksesuar modellerinden kaçınmalıdır. Büyük aksesuarlar, küçük odaları olduğundan daha dar ve küçük göstereceği için bunun yerine minimal tarzda aksesuarlar tercih edilmelidir.
Klasik tarzda bir dekorasyona sahipseniz açık renk tonlarda aksesuar seçimi yapabilirsiniz. Evde yaşayan kişilere göre de uygun aksesuar seçimi yapmak faydalı olacaktır. Küçük çocuklarınızın kırıp zarar verebileceği aksesuarlar tercih etmek yerine daha güvenli ve şık aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Aksesuar Seçiminde Uygun Renkler

Dekorasyonunuzun bir bütün oluşturabilmesi aksesuarların renk seçimleri de oldukça önemlidir. Açık renklerde tercih edeceğiniz aksesuarlar küçük yaşam alanlarını olduğundan daha geniş gösterebilir. Bunun yanı sıra koyu renkler tercih ederseniz küçük odalarınızı daha dar ve kasvetli gösterebilir. Aksesuarlar ev için oldukça önemli olmasından dolayı aksesuarların renk seçimlerine de özen göstermek gerekir.
Küçük ve dar odalarınız için açık renk halı modeli tercih edebilir, masa ve konsol üzerinde tercih edeceğiniz bibloları daha açık tonlarda seçebilir veya aydınlatma için daha parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Halı rengi, biblo büyüklüğü, ayna gibi birçok farklı aksesuarların seçimi evin dekorasyonunun tamamlanmasında oldukça büyük rol oynar.