Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikirler

 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikirler; İnsan hayatta her şeye alışır. Alışmak belki de insanı en çok anlatan özelliklerin başında gelir. Alışmanın bir başka deyişi olan uyum sağlama kabiliyeti ise insanı asırlardır ayakta tutan temel faktördür. Aksi halde fiziksel olarak bu kadar zayıf olan bir canlının asırlar öncesi çağlardan sağ çıkabilme olasılığı olmazdı. Fakat modern insan için artık alışmak pozitif değil daha çok negatif düşünceleri çağrıştırıyor. Çünkü alışmak aslında çoğu kez sıkılmak anlamına da geliyor.

 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikir
 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikir

Örneğin içinde yaşadığınız evi çok seviyor olabilirsiniz. Her köşesine ayrı ayrı özenerek büyük bir emekle tasarladığınız evinizi elbette seveceksiniz. Fakat ne olursa olsun bir noktada ona alışacak ve artık hoş yanlarını görmemeye başlayacaksınız. Ev dekorasyonunuzda değişiklikler yapmak kesinlikle kötü bir fikir değildir. Eğer kesenizi zorlamaz ve doğru tercihler yaparsanız, yapacağınız yatırım asla gereksiz bir yatırım olmaz. Çünkü ev, yaşam kalitesine en çok etki eden şeydir. Yaşam kalitemizi arttırmak da şüphesiz hayattaki amaçlarımızın en üst sıralarında yer alır. 2019 salon dekorasyonları için muhteşem tasarımlar var.

Geniş ve ferah bir salonunuz mu var?

Oturma odanız veya salonunuz size gereğinden daha mı geniş görünüyor? O halde evinizde bulunan geniş odayı dekoratif bir bölmeyle ikiye bölebilir ve üstelik bu bölmeye inanılmaz şık bir şöminede yerleştirebilirsiniz. Günümüzdeki yeni nesil şömine modelleri çok düşük bakım ihtiyaçları ve muhteşem güzellikleriyle her eve renk katabilir. Şöminenin hemen bitişiğinde bulunan ve kesilmiş odunlar için ayrılan bölmeyi de sakın unutmayın, çünkü farkında olmasak da aslında bu çerçeveyi tamamlayan en önemli öğelerden biri. Eğer dekoratif bir bölme istemiyorsanız farklı niş modelleri ile de odayı ikiye bölebilirsiniz.

Mutfakta bir kara tahta

 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikir
 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikir

Çoğumuzun kara önlüklerle okula gittiği ilkokul günlerimizden hatırladığımız kara tahtalar son günlerde dekoratif özellikleriyle yaşamımıza yeniden girmeye başladı. Hemen hemen her yüzeye kolaylıkla uygulanabilen kara tahta boyaları piyasadan oldukça ekonomik rakamlara kolaylıkla temin edilebiliyor.

Evinizin her odasında olabilir duvara isterseniz bu iş için özel olarak kesilmiş ahşap bir plakaya uygulayabileceğiniz kara tahta boyaları özellikle mutfakta gerçekten harika bir hava yaratmayı başarıyor. İster alışveriş listenizi ister günün menüsünü yazabileceğiniz bu duvarı muhtemelen çocuklarınız da çok sevecek.

Antrede bir soyağacı

soy ağacı
soy ağacı

Basılı fotoğrafların geçmişte kaldığını düşünüyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz. Telefonumuzda veya bilgisayarımızda bulunan binlerce basılı fotoğraf, basılı olarak duvarımızda duran birkaç fotoğrafın yerini kesinlikle tutmaz.

Aile bireylerinin veya yakın dostların fotoğraflarını evin duvarında sergilemek gerçekten harika bir görüntü elde etmenizi sağlar. Mesela gri bir duvar kağıdı üzerine kahverengi ağaç. Kahverengi gri uyumu gerçekten harika olacaktır.

İlla fabrikasyon mobilya mı?

 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikirler 2019
 Ev Dekorasyonu İçin Sıra Dışı Fikirler 2019

Maalesef günümüzde özel olarak sipariş verip ömür boyu kullanılan el yapımı mobilyaları unutmaya başladık. Hatta bazılarımız o yıllarda henüz doğmamıştık bile. Şunu unutmamak gerekir, mobilyalarımız illa fabrika üretimi olmak zorunda değil. Muhteşem bir fikir ve biraz emekle siz de kendi mobilyanızı kendiniz yapabilirsiniz.  Duvarlarınızda da su geçirmeyen duvar kağıdı kullanarak harika tasarımlar elde edebilirsiniz.

Duvar tablolarında yeni ufuklar

Özel olarak yapılan duvar tabloları ve çeşitli temalardaki duvar çıkartmaları son yıllarda sıkça karşımıza çıkıyor.

[haber id=”283″]

Farklı bir balkon tasarımı

Tavana sabitlenmiş rahat bir salıncak ve duvar boyunca yerleştirilmiş saksılardan oluşan bir dikey bahçe. Küçük alanlar içi harika bir çözüm sunan dikey bahçeler son yılların en popüler trendleri arasında. Tasarımınızı ağaçtan yapılan süs eşyalar ve ahşap zemin döşemesi ile tamamlarsanız adeta bir tatil köyü havası yakalayacak ve günün yorgunluğunu atacak muhteşem bir yer elde edeceksiniz.

Değişik Dekorasyon Fikirleri

Ev ve ofisiniz için yeni bir dekorasyon yapmak istiyorsunuz ve bunu gerçekleştirir iken de farklı olmayı istiyorsanız değişik dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız. Sizlere standart öneriler yerine daha farklı ve yapacağınız çalışmayı bir adım öne çıkartacak işlemler önereceğiz. Öncelikle kendin yap fikirlerinden yararlanarak değişik ve ilginç aksesuarları normal aksesuarlara tercih etmelisiniz.

Değişik Dekorasyon Fikirleri
Değişik Dekorasyon Fikirleri

Değişik dekorasyon fikirleri arasında eviniz için ideal seçeneklerden biri de birbirine zıt renkler kullanmak geliyor. Eğer farklı olmayı seviyorsanız bizim de önerimiz zıt renkleri kullanın. Bunun dışında duvar dekorasyonu olarak çok farklı aksesuarlar ve tablolar tercih ederek de sıradanlıktan kurtulabilirsiniz.

[galeri]