Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Ev dekorasyonu yaşamış olduğumuz binanın özünü ve dışını oluşturan bir düzenleme eylemidir. Ev gibi en önemli yaşama, barınma, korunma dediğimiz bu alan güzel, kullanışlı, ferah olması bizim ve misafirlerimiz açısından önemlidir. En önemlisi yaşayacağımız mekanın ferah ve aydınlık olması, eşyalar üstümüze gelmemesi, bizi enerji açısından yükseltecek bir mekan olmasına dikkat edilmesi gerekir. Zira dekorasyonda yapılan hatalar, yaşadığımız bu evi ve kendi enerjimizi düşürmeye sebebiyet verecek ve mutluluk oranımız azalacaktır.

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler

Alanımız metre kare olarak küçükse ona göre küçük eşyalar büyükse de düzenlemeyi gerektirecek eşyalar tercih etmeliyiz. Geniş bir evimiz varsa onu dolduracak seviyede eşyalar, aksesuarlar seçmeliyiz. Zevkimizi güzel yansıtacak ama karmakarışık bir dizayn olmaması için elimizden geleni yapmalıyız. Her eşyayı ihtiyacımız gereğinde almalıyız. İhtiyaç dışı olan mobilyalar dekorasyon da fazlalık tesir edecek ve alan kısıtlanacaktır. Mobilyalarımız, halımız ve perdemizle uyumlu olan renkler tercih etmeliyiz. Veyahut bu renklerin bir alt, bir üst tonunu tercih etmek, hem göz yormayacaktır.

-Sade bir düzen oluşturmak

-Açık renk tercih etmek

-Kibar, zarif eşyalar satın almak

-İhtiyaç olan eşya bulundurmak

-Doğru aksesuar kullanımı

-Alanı geniş gösterecek çizimler, duvar kağıtları yapıştırmak

Ev Dekorasyonunda Yapılmaması Gerekenler

Aşağıda sıralamış olduğumuz bu maddeler ev dekorasyonunda yapılması yanlış olan maddeleri içermektedir. Bu maddelerden uzak durursak dekorasyonumuz o denli güzel olacaktır. Yahut ısrarla bu maddeleri yapmaya devam edersek zevkimiz ve yaşantı kalitemiz bir o kadar düşecektir. Yanlış aksesuarla evi komik duruma düşürmek hatalı bir dekorasyondur.

-Dar alanlarda koyu renk mobilya tercih etmek

-Büyük eşyalar satın almak

-Karmakarışık eşya yığınına sahip olmak

-Güzel gördüğümüz her aksesuarı almak

-Duvarları koyu renge boyamak

-İhtiyaç dışı mobilya satın almak

-Uyumsuz renkler tercih etmek

Misafirlerimizi de baz alarak bu maddelere uymak, dekorasyonda bize yardımcı olacak, yaşadığımız mekanda mutlu olacağımız bir ev dizaynı oluşacaktır. Çünkü renlerin ve eşyaların insan üzerinde tesirleri psikolojide görülmektedir. Sade bir düzenle koyu bir düzenin nasıl görüldüğü, zarif eşyaların yansımasıyla kaba eşyaların kötü görünümü birçok birey tarafından bilinmektedir.