Ev Dekorasyonunda Halı ve Aydınlatmanın Gücü

Ev dekorasyonu herkesin severek ilgilendiği bir alandır. Çünkü herkes az ya da çok evinde vakit geçimektedir. Kimileri kalsik tarzlardan yana tercihini kullanırken kimileri de farklı olan ürünlerle tarzını konuşturmaktadır. Geri dönüşüm malzemeleri, değişik aydınlatma araçları, berjerler ile bu farklı tarza siz de ortak olabilirsiniz. Bunun  için sadece hayalgücünüzü kullanmanız yeterlidir.

Aydınlatma ve Halının Gücü

En rahat hareket edilen alan genellikle aydınlatma olmaktadır. Aydınlatmada kullanacağınız ürünler ne kadar farklı olursa evinizin havası o kadar değişecektir. Özellikle boş soda şişeleri, cam şişeler çok kullanışlıdır. Bunun için kullanılmayan cam şişeler tercihe göre halat ve ampul işinizi görecektir. Bu üçünü kullanarak evinizi salaş bir mekana dönüştürebilirsiniz. Masa lambası olarak da kullanabileceğiniz şişeler için tahta bir altlık kullanabilirsiniz. Altlığı istediğiniz modelde kestirebilir, boyatabilirsiniz. Yanına metal aksamlı bir biblo ekleyerek gayet cool bir hava verebilirsiniz. Gördüğünüz üzere ev dekorasyonu birkaç malzemenin sıra dışı kombinasyonu ile yapılabilir. Burada unutulmaması gereken nokta aydınlatma gücünü ne kadar kullandığınızdır. Dar, küçük şişeler daha fazla aydınlatma sağlamaktadır.

Halılar veya kilimler de farklı tarz arayanların en çok kullandığı ürünlerdendir. İster etnik desen ister çiçekli desenler kullanılabilir. Ancak en çok tercih edilen modeller klasik modellerdir. Ninelerimizin evlerinde kullandığı eskitme modeller evinizde çok şık durabilir. Halıflex yerine büyük iki etnik desenli halı hem evinizi hareketli gösterecek hem de tarihibir hava oluşturacaktır. Tarihi esintilerden pek hoşlanmıyorsanız odada kullandığınız kitaplık, masa gibi büyük parçaları sarı, turuncu gibi renklerden seçebilirsiniz. Böylelikle karışık parçaların oluşturduğu düzeni çok net görebilirsiniz. Büyük parçalarda risk almak istemiyorsanız tablolarla da bu havayı yakalamak mümkün. Ev dekorasyonu küçük parçaların orijinalliği ile sağlanabilir.