Ev Düzenleme ve Pratik Çözümler

Evinizde çok fazla kalabalığın olduğunu ve gereksiz yer kapladığını düşünüyor, ev düzenlemede pratik çözümler arıyorsanız yazımızda ev düzenlemesinin temel noktaları ve evde dağınıklığı ortadan kaldırabileceğiniz pratik önerileri inceleyebilirsiniz.

Ev Düzenleme Pratik Bilgiler

Ev Düzenleme Pratik Bilgiler
Ev Düzenleme Pratik Bilgiler

Öncelikle ev düzenlemenin temel noktası her şeyin olması gerektiği yerde olması ve minimum yeri kaplamasıdır. Yani evinizde önceliklerinizi belirlemeli, en az ihtiyaç duyduklarınız ile en çok ihtiyaç duyduklarınızı belirlemek ilk adımdır.  Biraz daha detaya inecek olursak bir salonda nelere ihtiyacınız olduğunu belirlediğinizde yerleşim ve düzen aşaması daha kolay ve rahat şekilde gelişecektir. Sürekli göz önünde duran ve kullanılmayan eşyalar (  en az ihtiyacınız olan eşyalar) boşuna yer kaplamaktan başka bir işe yaramazlar. Evde gereksiz olduğunu düşündüğünüz eşyaları düzenli bir şekilde kaldırmak ve yer açmak ev düzenlemesi adına atacağınız ilk adım olabilir. Yani ev düzenleme için ilk pratik yöntem, ihtiyacınız olmayan şeyleri ortadan kaldırarak kalabalık görüntüden uzaklaşmak olmalıdır.

Örneklerle devam edecek olursak kullanmadığınız eşyaları düzenli bir şekilde kaldırmak için dekoratif kutular, vakumlu torbalar, hurç ve kutular yardımıyla pratik şekilde kaldırabilirsiniz. Mekan içinde ortada bulunan kitaplar, dergiler yada Dvd gibi gereksiz kalabalıkları ortadan kaldırmak için dekoratif kitaplıkları yada raflı ve çekmeceli Tv üniteleri tercih edebilirsiniz. Kitaplıklar, kitapların, gazetelerin, dergilerin ve çeşitli aksesuarların düzenli tutulması adına büyük kolaylık sağlayan mobilyalar. Tv üniteleri ise salonlarda gereksiz tüm kalabalığı tek başlarına ortadan kaldırabilen, elektronik cihazları bir arada ve düzenli şekilde tutarak mekanda düzen ve rahatlığı sağlayabilir.  Kitaplıklı ve raflı bir model tercih ederek bu dağınıklığı ortadan kaldırabilir ve derli toplu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ev Düzenlemesi Nasıl Olmalı, Pratik Çözümler

Ev Düzenleme : Dağınıklığı toplayacak çözümler

Mobilya seçimlerinizi yaparken evin daha düzenli ve kullanışlı olmasına yardımcı tasarımlar seçebilirsiniz, dağınıklığı ortadan kaldırabilen ve yeni depolama alanları yaratabilen mobilyalar ve eşyalar ev düzenlemesi için oldukça önemlidir. Mesela salon için seçeceğiniz koltukların bazalı olması mekanda daha çok yer açılması ve düzen sağlanması adına doğru bir seçimdir. Sandıklı puflar evin hemen her köşesinde kullanılabilir ve göze çarpan tüm ıvır zıvırı kolayca ortadan kaldırabilir. Artık evlerde eskisi gibi yüklük tarzı dolaplara çok rastlanmadığı için, bazalı koltuk takımları ve sandıklı puf ürünleri oldukça önem taşımaktadır.

www.dekorblog.net

Mutfak düzeni için pratik çözümler arasında yer alan dekoratif raflar kullanabilirsiniz. Mutfaktaki boş duvarları değerlendirmenin en şık ve dekoratif yolu olarak değerlendirebilirsiniz. Mutfak gereçlerini düzenli tutar ve kolay erişim imkanı sunar, bu açıdan baktığınızda basit bir raf tasarımını ev düzenlemesinde büyük bir rol oynadığını rahatça görebilirsiniz.

Çocuk odasında alışık olduğumuz dağınıklığı ortadan basitçe kaldırmak için dekoratif oyunca kutuları kullanabilirsiniz, bu tasarımlar kalabalığı ortadan kaldırdığı gibi çocuklara düzeni öğreten önemli bir adımdır.

Yatak odası düzenlemesi içinde bazalı yataklar kullanarak mevsimi geçen kıyafetlerin düzenli şekilde depolayarak dolabınızda hatırı sayılır bir yer açabilirsiniz. Aynalı takı dolapları kullanarak kolay kaybolabilen takı ve aksesuarları bir arada tutabilir aynı zamanda harici bir boy aynasına ihtiyacınız kalmaz. Dolap içi düzenleyiciler ile kolayca dağınıklığı ortadan kaldırıp düzen sağlayabilirsiniz. Dolabınızda yeterince yer yok ise kapı arkası askılıklar ile yeni bir alan oluşturabilirsiniz.