Ev Girişi Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev giriş dekorasyonlarını doğru yaptığınız zaman zevkinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Ev giriş dekorasyon fikirlerinizi geliştirmek isterseniz bu konuda yardımcı olabiliriz.
Ev girişi dekorasyonu nasıl yapılır? Sade ve şık çözümlerle tahmininizden çok daha güzel bir uyum yaratabilirsiniz. Ev giriş dekorasyonlarında nasıl hareket edilmelidir. Evlerin giriş bölümünü değiştirerek sizde çok özel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evlerin girişinde derinlik kazandıracak bazı çözümlerden yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri sizlere açıklıyoruz.


Giriş Dolaplarında Doğallığı Yakalayın
Günümüzde ev dekorasyonlarında doğallık ön plana çıkıyor. Ahşap dolaplar ya da eski tip ayakkabılık modellerini giriş bölümünde tercih edebilirsiniz. Açık tonlarla uyumlu olan dolap modelleri aradığınız görüntüyü sizlere sunabilir. Duvarlar askı monte ederek bu bölümdeki kalabalık görüntüden de kurtulabilirsiniz.


Doğal Süs Eşyaları Kullanın
Görüntü kirliliğine neden olan duvar süsleri yerine doğal görünen bitki dekorlarından yararlanabilirsiniz. Minimal tablolar özellikle süs bitkileriyle son derece uyumlu olacaktır. Doğal gözüken eşyaları tercih ettiğinizde evinizde bambaşka bir hava yakalayabilirsiniz.


Şık Zeminler Oluşturun
Ev giriş dekorasyonu için farklı duvar renkleri ya da özel kaplamalardan yararlanabilirsiniz. Giriş bölümünde yer kaplaması kullanabilirsiniz. Bu bölümde dekoratif halılar kullanabilirsiniz Antreye özel yer döşemesi seçerken koyu renklere dikkat etmelisiniz.


Doğru Aydınlatma Ürünleri Seçin
Işıklandırmanın evin her noktasında farklı düşünülmesi gerekir. Antre eve ilk adım atılan yerlerden bir tanesidir Girişlerde karanlık görüntü asla hoş gözükmeyecektir. Bununla beraber yüksek parlak ışıkta gelen misafirlerin rahatsız olmasına neden olabilir. Bu bölümde LED aydınlatmalar daha mantıklıdır.
Duvar ve tavan aydınlatmaları, göz almayacak şekilde konumlandırılmalıdır Parlak bir zemin döşemesinde güçlü ışık gerekli desteği verecektir. Ancak ahşap ürünlerde yüksek ışık tam ters etki sunacaktır.


Dekorasyonda Ahşap Kasa Kullanın
Giriş bölümünde vestiyer kullanmak sadece alanların kapanmasına neden olacaktır. Bunun yerine modern ayakkabılık tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Ayakkabılık modellerinde pastal tonlar hoş bir etki bırakacaktır.


Ev Girişinde Ayna Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Ev dekorasyonunda ayna kullanarak mekanları büyütebilirsiniz. Dar ve küçük bir girişe sahipseniz büyük aynalar tercih etmelisiniz.


Konsol Seçimi
Ev girişi için konsol tercih edecekseniz ince modellere göz atabilirsiniz. Ev girişi konsol seçiminde vestiyer tercih etmek yerine ince konsollar kullanabilirsiniz.


Ev Girişinde Zemin Kullanımı
Zemin rengi evinizin izlenimi hakkında bilgi verir. Giriş zemininde halı tercih etmek yerine renkli zemin kaplamaları kullanabilirsiniz. Ev girişi evin en sık kullanılan bölümlerden bir tanesidir. Bu yüzden sürekli kirlenmektedir. Girişte koyu renkli zemin kaplamaları tercih ederek kir sorununun da önüne geçebilirsiniz.


Hareketli Duvar Görüntülerinden Yararlanın
Antre duvarlarına tablo asabilirsiniz. Modern mimari de ev girişleri için genellikle tuğla görünümlü duvar kağıtlarından yararlanılır. Tuğla görünümü insanlara dışarıdaymış hissi verecektir.


Ev Girişinde Bitki Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Evinizin girişinde renkli çiçekler kullanarak bambaşka bir hava yakalayabilirsiniz. Eğer dar bir ev girişine sahipseniz duvarlarda saksı modellerini tercih edebilirsiniz. Ev girişi bitki seçiminde saksılıkları duvara asarak ferah bir alan oluşturabilirsiniz. Dar giriş bölümlerinde bu dekorasyon fikri oldukça işe yarayacaktır. Saksıları ister asabilir isterseniz raflarda kullanabilirsiniz.


Antre Dekorasyonuna Dikkat Edin
Evin her odası özenle dekore ediliyor. Ancak insanlar evin giriş bölümlerine çok fazla odaklanmıyor. Evin girişi gelen misafirlere ev hakkında ön izleme sunar. Bu yüzden antreleri özenle dekore etmek gerekiyor.


Şıklıktan Vazgeçmeyin
Renkli duvar kağıtları ve mobilyalar antreler için uygun değildir. Bu bölümleri dar ve sıkıcı gösterir. Eve giriş bölümünde mutlaka açık tonlardan yararlanmanız gerekir. Açık renklere sahip duvar ve fayanslar antrenizi şık gösterecektir. Alan küçük olduğu olması nedeniyle fazla aksesuar seçiminden de uzak durmalısınız. Antrede hareket etmenizi engelleyecek konsollardan uzak durmanız gerekir.


Antre Aydınlatmasına Dikkat Edin
Ev girişinde antre aydınlatmasında göz yormayan üniteler seçilmelidir. Antre bölümünde soft tonlarda renk tercihi alanları ferah gösterir. Giriş bölümünü aydınlatmak için beyaz tonları daha uygundur. Antre aydınlatması için duvara monte edilen lambalar tercih edebilirsiniz. Böylece dekoratif ve şık aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Antre aydınlatması duvar ve zemin renklerini yansıtacak tonda bir ışık daha mantıklı olacaktır. Ev girişi dekorasyonunu bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Doğru giriş dekorasyonları ile evinizi tamamen değiştirebilirsiniz.