Ev İçi Merdiven Tasarımları

Ev İçi Merdiven Tasarımları

Ev İçi Merdiven Tasarımları ile evinizde daha romantik ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Son dönemlerin yeni dekorasyon çılgınlığı olarak ev içi merdiven tasarımlarını gösterebiliriz. Günümüzde ise evlerin pek çoğunda yapım aşamasında iken merdiven detaylarının yer aldığını da görebilmekteyiz. Kullanışlı bir alan elde etmek için tercih edebileceğiniz ev içi merdiven tasarımları gereksinimlere ve alana göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Ev İçi Merdiven Tasarımları

Evinizin büyüklüğüne ve yapısına göre yaptırmayı düşündüğünüz ev içi merdiven modelleri değişiklik gösterebilmektedir. Her ev için tek tip bir merdiven tasarımı yoktur. Hem evinizin iç yapısını koruyacak hem de ihtiyacınıza yönelik ve alanı daraltmadan çözüm üretecek ev içi merdiven modellerini değerlendirmelisiniz.

Döner Merdiven Modeli

Genellikle dar alanlar için tercih edilen döner ev içi merdiven tasarımları mermer ve ahşap yapısı ile dikkat çekmektedir. Diğer merdiven türlerine göre oldukça estetik bir yapıya sahip olan döner merdiven modelleri arzu edilirse sahanlık eklenerek yarım döner merdiven haline de dönüştürülebilmektedir. Döner merdiven modellerinin tek dezavantajı ise üst kata eşya taşırken çıkartabileceği zorluklardır.

Loft Tipi Daire Merdiven Modeli

Asma katlı daireler için tercih edilen loft tipi merdiven modeli alanın daha işlevsel bir şekilde kullanılması için tercih edilmektedir. Basamak genişlikleri alanda kullanılacak olan merdivenin uzunluğuna göre ayarlanabilmektedir. Yan taraflarında korkuluk detaylarını barındıran loft tipi merdiven modelleri dar daireler için en büyük kurtarıcı çözümlerinden biri olarak tercih edilmektedir.

Estetik Cam Merdiven Modeli

Ofisler ve iş yerlerinde sıkça görmekte olduğumuz cam merdiven modelleri artık evler içerisinde de tercih edilmektedir. Döner merdiven tipli merdiven modellerinde tercih edilen cam detayı ile sizler de şeffaflığın getirmiş olduğu şıklığı yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Ahşap Merdiven Model

Ev içi merdiven tasarımları içerisinde en sık tercih edilen merdiven modeli olarak bilinmektedir. Hem oldukça dayanıklı hem de alana estetik bir görünüm kazandıran ahşap merdiven tasarımları uzun süreli kullanım sunar. Ayrıca ahşap merdiven tasarımlarında merdiven boşlukları da yine ahşap dolaplar veya kitaplıklar ile tamamlanarak daha kullanışlı alanlar oluşturulmaktadır.