Evde Bahar Havası Yaratacak Renkli Fikirler

Özlemle beklediğimiz güneşli sıcacık günlere merhaba dediğimiz bu günlerde baharın enerjisini evlere taşıyacak ve motivasyonumuzu arttıracak harika dekorasyon fikirleri için evde bazı düzenlemelere ihtiyacımız var. Uzun geçen soğuk bir kışın ardından baharın sıcaklığını ve enerjisini güçlü şekilde hissetmemek ve enerjiyi evde kalıcı hale getirmemiz gerekiyor. Bu yazımızda hem ilkbahara uygun dekorasyon fikirleri vereceğiz hem de dekorasyonda renk kombinlerinden bahseceğiz.

Ufak dokunuşlar ile evde bahar havası yaratacak düzenlemeler kendimizi daha iyi hissetmek ve üzerimizden kış soğuklarını atabilmemiz için son derece önemli. Evimizde yazın sıcaklığını hissettirecek ve pozitif bir enerji verecek dekoraston için neler yapabiliriz, hangi alanlara ağırlık vermeli ve hangi renkleri tercih etmeliyiz, hangi renkler birbirine uyumlu yazımızın devamında tüm bu soruların cevaplarını ve size ilham verecek 2019 ilkbahar yaz dekorasyon fikirleri bulabileceksiniz.

İlkbaharı karşıladığımız şu günlerde hasret kaldığımız güneşin sıcak yüzünü göstermesi ile enerjimiz ve motivasyonumuz artmaya başladı. Bu enerjiyi kaybetmemek adına evde yada ofiste dekorasyona renk ve hareket katacak bir çok farklı fikirden yararlanabiliriz. Peki nereden başlamalı?

2019 İlkbahar Yaz Dekorasyon Trendleri

Yaşam alanları arasında en fazla zaman geçirdiğimiz oturma odaları ve salonlar için çeşitli düzenlemeler ile baharın sıcak ve keyifli enerjisini kolayca yansıtabiliriz. 2019 ilkbahar yaz dekorasyon trendleri arasında yer alan canlı renkler ve desenler oturma takımları dahil olmak üzere bir çok detayda karşımıza çıkıyorlar. Cıvıl cıvıl bu renkleri tercih etmemiz, bize enerji katacak ve evde geçirdiğimiz sürelerde daha enerjik hissedeceğiz.

Rengarenk desenleri ile mekanı ısıtan aynı zamanda dekorasyona tazelik kazandıran desenli kanepeler ve koltuk takımları ile salonda tam bir bahar havası yaratabilirsiniz. Kırmızı, mavi, turuncu, sarı, turkuaz ve parlak yeşiller baharın enerjisini yansıtacak parlak renkler. Bu renklerin birbiriyle kombini ise bambaşka bir görüntü almanızı sağlıyor.

Bu renk tonları hem döşemelerde hemde koltuk kanepe gibi mobilyalara hayat veren renkler. Sıcak renkler ile salonda aradığınız ve özlediğiniz enerjiyi kolayca elde edebilirsiniz, duvara asacağınız rengarenk bir tablo bile tek başına mekana renk katabilecek dekoratif bir fikir. Ayrıca mobilyaları değiştirmek istemeyenlerin de yalnızca kırlentlerde tercih edebileceği bu renkli modelleri, odanın havasını değiştirmeye yetecektir.

Dekorasyonda renk kombinleri

Dekorasyonda Renk Kombinleri
Dekorasyonda Renk Kombinleri

Oturma odasında yemek bölümüne sahipseniz ahşap dokulu yemek masaları tercih edip, rengarenk dekoratif sandalyeler ile harika bir kombin elde edebilirsiniz. Ayrıca ilkbahar yaz aylarında ortaya çıkan rengarenk çiçek desenlerine sahip masa örtüleri kullanabilir, bu bahar temasına rengarenk çiçekler dahil ederek mekanın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Oturma alanlarına derinlik katmak ve ferah bir görüntü oluşturmak için; duvarlara açık renk boya uygulanabilir. Bir bölümü açık renk, diğer bölümü pastel tonlara boyanan duvarlar sayesinde, küçük alanlarda dengeli bir tezatlık oluşturmak da diğer bir seçenek. Ayrıca mobilyaları, duvara paralel konumlamakta fayda var. Böylece baharın tazeliği ve ferahlığını yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz.

Halı seçimleri bahar temalı evler için diğer önemli bir etkendir, son dönemde evlerde rengarenk farklı desenlere sahip dekoratif modern halılar oldukça rağbet görüyor. İster renkli çizgileri, isterseniz eskilerin kırk yama, günümüz ismiyle patchwork halıları ile bahar dekorasyonuna hızlı bir adım atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Turkuaz Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri

2019 ilkbahar yaz dekorasyon trendlerine ayak uydurmak için renk konusunda özgür seçimler yapabilirsiniz, hatta evinizi eklektik çizgilerin hakimiyetine bırakabilir ve evinizde farklılıklar yaratabilirsiniz. Sade ve mat renkler yerine bu canlı renklerin sizin üzerinizde bırakacağı etkiye siz bile inanamayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey hangi rengin hangi renk ile uyumlu olduğu konusuna göz atmak.

Farklı formlardaki renkli sandalyeler,dekoratif tabureler ve renkli sehpalar ile yaşam alanlarında ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Özellikle çok amaçlı kullanabileceğiniz birden fazla renge sahip dekoratif sehpalar ile ilkbahar dekorasyonu için önemli bir adım atabilirsiniz. Renkli dekoratif tabureler son dönemde oldukça ilgi görüyorlar ve ayrıca sehpa olarak kullanıldığından dolayı büyük iş görüyorlar, renkli ve modern tasarımları ile bahar dekorasyonu için ideal parçalar arasındalar.

Aydınlatma, ortamın en önemli unsurlarından biri. Dairelerin özelliğine göre aydınlatma seçimleri de farklılık gösterecektir. Loft, modern, rüstik, country veya Retro dekore edilmiş bir evde yaşıyorsanız, aydınlatma seçiminizde metal ön planda olabilir. Metalin soğukluğu ışık ile kırılıyor ve iç mekânda sıcak bir atmosfer oluşuyor.

Bahar dekorasyonu için ufak detaylar çok önemli, aksesuar seçimlerinizi yaparken klasik çizgiler yerine daha karakteristik farklı malzemeler ile tasarlanmış dekoratif ürünler seçebilirsiniz. Hem mekana modern bir hava katar hemde canlı renkleri ile mekana hareket katabilirsiniz. Yine ilkbahar yaz dekorasyonu vazgeçilmez parçaları arasında gelen dekoratif aynalar ve modern renkli tablolar evinizin her bölümünde yer vermeniz gereken dekoratif parçalar arasında.

Özellikle aynaları mutlaka bu yaz farklı renk ve formları ile öne çıkan tasarımlar arasında seçmelisiniz, kalın renkli ve desenli çerçevelere sahip dekoratif aynalar kullanıldıkları yaşam alanına tarz ve derinlik kazandırır. Duvarları hareketlendiren ve stil kazandıran dekoratif tabloları duvar renginiz ile bütünlük sağlayacak renklerde seçmeniz çok önemli.

Dekorasyonda Doğru Renk Nasıl Seçilir?

[galeri]