Evde Keyifli Köşeler : Modern Lambader Seçimleri

Klasik yada modern iç mekan dekorasyonları için günümüzde artık olmazsa olmaz dekorlar arasında yer alıyor lambader modelleri. Ofis, kafe, restoran, otel derken günümüz ev dekorasyon modasına ayak uydurabilen, bulunduğu mekana sıcak ve dekoratif bir tarz kazandıran lambader modelleri ile yaşam alanlarında modern ve keyifli köşeler dekore edebilirsiniz. Özellikle oturma odalarına farklı bir cazibe ekleyen modern lambader modelleri ile birbirinden şık ve rahatlatıcı okuma ve dinlenme köşeleri oluşturabilirsiniz.

Evde daha özel ve rahat köşeler yaratmak için modern lambader tasarımları, dekorasyona dahil edilmesi gereken dekoratif aksesuarlar arasındalar. Son yıllarda karşımıza çıkan ayaklı lambalar artık sadece bir aydınlatma ürünü değil, aynı zamanda dekorasyona şık ve estetik bir tarz katan dekoratif aksesuarlar olarak kabul edilebilir. Mekanın tarzına ve büyüklüğüne bağlı şekilde yüzlerce farklı lambader tasarımını rahatlıkla bulabilirsiniz tabi seçimlerinizi yaparken bazı detaylara özellikle dikkat etmelisiniz.

İç Mekanlarda Lambaderler

Genel olarak lambaderler mekan içinde kolayca dikkat çeken bir tarza sahipler bu anlamda seçimlerinizi yaparken mekanın genel tarzını, rengini ve öne çıkan dokularına uygun bir tasarım seçilmelidir. Örnek verecek olursak country tarzı bir iç mekanda ahşap yada ferforje lambader modelleri en uygun tasarımlardır. Minimalist ve modern iç mekanlarda ise tripot, ahşap & metal yada sarkıt lambader tasarımları doğru bir seçim olacaktır. Metal tasarıma sahip modern lambader modelleri loft, endüstriyel dekorasyon örneklerinde sıkça karşımıza çıkan tasarımlar arasında yer almaktadırlar.

Oturma odaları için tercih edilebilecek en şık ve dikkat çekici aydınlatma tasarımları olan lambaderler, daha çok köşelerde tercih edilir. Ancak iç mekan tarzına göre berjer koltuk yada sehpaların hemen yanında son derece şık ve dekoratif bir görünüm sağlayacaktır. Bahsettiğimiz gibi farklı lambader çeşitleri bulunuyor, tripod lambader, ahşap lambader, ferforje lambader ve modern sarkıt lambader tasarımları her evin tarzına uygun yüzlerce farklı tasarıma sahipler. Bu tasarımları kullanacağınız mekanlarda hangi malzemeler ağırlıkta ise ona uygun bir lambader seçimi ile dekorasyonda bir uyum elde edilecektir.

Seçimlerinizi yaparken zevkinize hitap eden bir tasarım seçmelisiniz, evde sıcak ve doğallıktan hoşlanıyorsanız ahşap tasarım lambaderler size çok uygun olacaktır. Country tarzı gibi romantik detayların öne çıktığı iç mekanlarda ise ferforje aydınlatma tasarımları kesinlikle olmazsa olmazlar arasındalar. Endüstriyel tarzlardan hoşlananlar ise ilk olarak metal lambader modelleri ile aradıkları cool ve asi stile sahip olabilirler.

Lambader Kullanım Alanları

Bir ortamda yapılan dekoratif çalışmayı hak ettiği şekilde yansıtabilmek adına aydınlatmanın olağanüstü yararlarından faydalanılarak lambaderler çok önemli bir parça olmaktadırlar. Gerek iç mimarlar gerekse de ev sahipleri tarafından günümüzde hemen hemen her evde tercih edilmektedir. Lambaderin uygun konumlandırılması sayesinde sıradan tavan aydınlatmalara göre lambaderlerin konumunuza göre arka tarafınızda yer alacak şekilde kullanılması göz sağlığınız için oldukça yararlı olmaktadır.

Yaşam Alanlarında Lambader Modelleri

Lambaderler; oturma odası, yatak odası, mutfak ve diğer odalarınızda kullanıma uygundur.

Oturma odası ve salon kullanımlarınız için koltuk takımlarının yanında veya arkasında konumlandırabilir, boş bir köşe de veya televizyonun bulunduğu duvar için iki köşe tercih edilmektedir.

Yatak odası kullanımları için; yatağın baş tarafındaki duvar köşelerinde veya yatak odasında bulanan tekli koltuğun yanında kullanımı iç mimari tercihleri açısından uygundur.

Diğer odalardaki ya da kapalı alanlarda kullanım için; ışığın nereye yansıtılması gerektiği gözetilmesi ve diğer yandan lambaderin bulunduğu konumda gözde bir aksesuar olarak dikkat çekmesi önemli bir nüanstır.

Yaşam alanlarına ferah bir görünüm kazandırması ve kullanılan malzemenin kalitesi ile birlikte keyif veren bir görüntü oluşturması ile lambaderler yaşam alanlarının gözde objelerinden birisi olmaktadır. Dekoratif çalışmalarda yararlı bir hile olan aydınlatma unsuru lambaderler ile şekil kazanarak son yıllarda oldukça model ve çeşit oluşturmaktadır. Her dekorasyona uygun tasarımları ile her mekanda rahatlıkla kullanılabilir olan lambaderler yaşam alanlarında dinamik bir görünüm vererek ışığın kusursuz ve göz yormayan bir biçimde kullanılmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Koçtaş 2016 Abajur Modelleri

Sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz farklı zevklere ve tarzlara hitap eden birbirinden şık ve dikkat çekici modern lambader modelleri ile dekorasyon fikirleri hazırladık.

Dekoratif Lambader Modelleri

Lambaderler hem iyi bir aydınlatma olarak hem de iyi bir iç mekan dekorasyon parçası olarak kullanılıyor. Dekoratif lambader modelleri ile romantik geceleriniz için loş bir ışık yaratabileceğiniz gibi aksesuar olarak da faydalanabilirsiniz. Lambaderler de aksesuarlar gibi çeşitli tarzlarda ve modellerde üretilmektedir.

Dekoratif Lambader Modelleri

Lambaderler arasında en çok ilgi gören ahşap ve halatlı modellerdir. Rustik tarzın en yaygın kullanımı olan ahşap ürünler modern dekorasyonda da oldukça kullanılmaktadır. Lambaderlerin sehpalı modelleri iç mekanınıza hem şık hem de kullanışlı bir hava katıyor. Lambaderlerin İngiliz çizgisinde  abajur modelleri ise evinize klasik ve romantik bir görüntü sağlıyor. Modern çizgideki küre şeklinde modelleri ya da asimetrik metal lambaderler de dekoratif lambaderler arasında tercihedilen modellerdir.

[galeri]