Evde Ofiste Her Yerde: Akıllı Sehpalar 

Birçok farklı amaç için kullanılması açısından akıllı sehpalar, her evde ya da işyerinde bulunması gereken fonksiyonel ürünlerden birisidir. 

Akıllı sehpaları hem yemek masası olarak hem bilgisayarınız ile çalışırken hem depolama alanı olarak hem de dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Yaşam alanında ya da ofis ortamında kullanışlı mobilyalar, birden çok kullanım alanları nedeniyle tercih edilmektedir. Küçük ya da büyük her türlü ortamda akıllı sehpalar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Akıllı sehpalar, evlerin derli toplu görünmesine yardımcı olur, içine dergiler, kitaplar, oyuncaklar ya da ortalıkta bulunmasını istemediğiniz objelerinizi, tercih ettiğiniz saklama alanı olan akıllı sehpalarda depolayabilirsiniz.

Akıllı sehpalar büyük, küçük, kare, dikdörtgen, dolaplı, tepsili, tekerlekli, sandıklı, iç içe geçmeli, puflu, raflı, sehpalı, çerçeveli, mermer, metal, ahşap, akrilik, cam vb gibi birçok farklı malzeme çeşidi ile ve birçok farklı tarzda imal edilmişlerdir. Yazımızın devamında bu farklı tarzlara değinelim.

Akıllı Sehpa Çeşitleri

Firkete Ayaklı Akıllı Sehpa, İç İçe Geçen Rustik Sehpa, Akrilik Akıllı Sehpa, Dönüştürülebilir Küçük Osmanlı Sehpası, Sandıklı Sehpa, Tekerlekli Akıllı Sehpa, Depolamalı Akıllı Sehpa, İçinden Puf Çıkan Akıllı Sehpa, Teknolojik Akıllı Sehpa (Dolap, ses sistemi vb gibi teknolojik araçlara dönüştürülebilen) vb gibi birçok farklı seçenekte akıllı sehpa çeşitleri bulunmaktadır. Akıllı sehpayı kullanacağınız alanın büyüklüğüne, küçüklüğüne, kullanım beklentisine, renk seçeneğine ve daha birçok alternatif seçeneğine göre akıllı sehpa çeşitleri içinden dilediğinizi seçebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Firkete Ayaklı Akıllı Sehpa

Çok fazla yer kaplamayan firkete ayaklı akıllı sehpalar, kıvrımlı yapısı sayesinde sehpanın üzerinde tepsi varmış izlenimi verir. Bu tepsi görünümlü sehpanızı, günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İç İçe Geçen Rustik Sehpa

Doğal ahşaptan imal edilmiş iki parçadan oluşan akıllı sehpa takımı, yeri küçük olan kişiler için yer imkanı sağlamaktadır. İç içe geçen masalar, üzerlerine obje koyularak, salonun ya da oturma odasının ortasında değerlendirilebilir veya gelen misafirlerin önüne servis sehpası olarak kullanılabilir.

Akrilik Akıllı Sehpa

Şeffaf görünümleri nedeniyle hem küçük alanlarda hem de büyük alanlarda rahatlıkla kullanılabilen akrilik akıllı sehpa, şeffaf görüntüsü sayesinde hem şık hem de fonksiyonel olarak tercih edilmektedir.

Dönüştürülebilir Küçük Osmanlı Sehpası

Dönüştürülebilir küçük Osmanlı Sehpası, çok amaçlı bir kullanım için tasarlanmıştır. Dönüştürülebilir yapıda olması nedeniyle alandan tasarruf sağlamaktadır. Lüks tasarımlı dönüştürülebilir küçük Osmanlı Sehpası, dönüştürülebilir tarzda tasarlanmıştır. Akıllı sehpanın üst bölümünde aksesuarlarınızı sergileyebilirsiniz, taban bölümünü de dekoratif amaçlı saklama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Sandıklı Sehpa

Hem dekoratif hem de kullanım kolaylığı sağlayan sandıklı akıllı sehpalar, depolama açısından oldukça kullanışlıdır. Şık görüntüsü ve geniş saklama alanı ile en çok tercih edilen sehpa çeşitlerindendir. Sandığın üzerine obje koyup hoş bir görsellik sunabilir, üzerinde yemek yiyebilir, bilgisayarınızla çalışabilir ya da farklı bir amaç için kullanabilirsiniz.

Tekerlekli Akıllı Sehpa

Tekerlekli akıllı sehpalar, yemek masasına en rahat dönüştürülebilen sehpalardır. Yaşam alanının küçük olduğu ortamlarda dileyenler bu fonksiyonel sehpaları yemek masası olarak kullanabilirler.

Depolamalı Akıllı Sehpa

Depolama alanı olan akıllı sehpalar, üstlerindeki temperli cam sayesinde salonunuzun ortasında şık bir aksesuar olarak yer alırken, etrafta fazlalık olarak gördüğünüz nesneleri de toparlayacaktır.

İçinden Puf Çıkan Akıllı Sehpa

Salonunuza hem orta sehpa olarak hem de içinden çıkan 2 adet sehpa ve 2 adet tabure sayesinde gelen misafirlerinize ekstra sehpa ve oturma alanı sunan bu sehpa türü, en çok tercih edilen akıllı sehpa seçenekleri arasındadır. Kare masanın dört bir köşesinden içeri girerek saklanan sehpalar ve tabureler, dağınık bir görüntünün oluşmasını engelleyerek, fonksiyonel bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Kimi akıllı sehpalar, teknolojiyi üst düzeyde kullanmaktadır. Bazılarında çift taraflı bluetooth entegre hoparlör bulunmaktadır. Bu hoparlör sayesinde ses, akıllı sehpadan gelir ve evde sinema izliyormuş etkisi yaratır. Bazı akılı sehpaların altına da led ile aydınlatma yapılmaktadır. Bu aydınlatma odaya loş bir ışık vererek ortamın daha sofistike olmasını sağlayabilir. Bazı akıllı sehpalara da soğutucu bölüm ilave edilmiştir. Bu soğutucu sayesinde mutfağa gitmeden içeceklerinizi soğutup, arkadaşlarınız ile yaptığınız sohbet esnasında sohbetinize ara vermeden serin içecekler içebilir ve dostlarınıza servis edebilirsiniz.