Evinizi Pembe ve Gri Çekiciliğine Bırakın

Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri 

Eviniz için renk seçimlerinizde kararsız kalıyorsanız ve hem şık hem de ferah bir görünüm arıyorsanız pembe ve gri ikilisini mutlaka denemelisiniz. Harika sonuçlar alabileceğiniz bu iki harika renk ile ister yatak odanızda , ister oturma odasında şık ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Evde kombinleyeceğiniz uyumlu renkler arasında yer alan pembe gri ikilisi için önünüzde bir çok farklı alternatif bulunuyor , galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz pembe gri ev dekorasyon ipuçlarını inceleyerek sizde bu şıklığı rahatça evinizde yaşayabilirsiniz. Pembe incelik hissi uyandırırken gri alana derinlik katacaktır. İki rengin bir arada kullanıldığınızda evinize gelen kendilerini mutlu hissedecektir. Yaşam alanında huzuru ve inceliği yakalamak istiyorsanız mutlaka iki rengi birlikte bir yerlerde kullanmalısınız. Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri son zamanların favori tercihleri arasında yer almaktadır.

Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri

Aksesuarlar ile İşe Başlayın

Griyi her türlü renkle kombinleyebilirsiniz. Cesur bir renk olan pembe ile birlikte şık bir ortam oluşturursunuz. Muhteşem uyumu ile evinizde şık bir stil oluşturma için işe aksesuar seçimleriniz ile başlayabilirsiniz. Pembe ve gri tonlarında tercih edeceğiniz yüzerce farklı seçenek sizleri bekliyor. Oturma odanıza ekleyeceğiniz şık ve zarif aksesuarlarda pembe ve gri tonlarını uygulayabilirsiniz , dekoratif çerçeveler, baskılı yastıklar ve hatta duvarda pembe gri raflar fazlasıyla dikkat çekici olabilir. Aksesuarın yanı sıra mobilyalarla uyumu olacak şekilde duvar kağıtlarını da gri pembe seçebilirsiniz.

Oturma Odası İçin Pembe Fikirler 

Oturma odanız için bu iki rengin şık ve zarif havasını yansıtmak için bir çok değişiklik yapabilirsiniz , gri köşe koltuklar yada gri oturma takımları ile pembe dekoratif yastıklar mekana farklı bir hava katmak için alternatifler arasında.Yada gri tonları berjer koltuğun yanında zarif ve dekoratif pembe lambader modeli ile bu uyumu en net şekilde yansıtabilirsiniz.  Oturma odasına renk katacağını düşündüğümüz pembe puf ve dekoratif zigon sehpalar ile tam anlamıyla bir uyum yakalayabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu içinde pembe ve gri ikilisini deneyebilirsiniz , tabi bunun için pembenin hafif tonları seçmeniz daha doğru olacaktır. Özellikle dekoratif duvar kağıtları arasında pembe gri uyumunu yansıtan bir çok farklı model bulunuyor , pembe ve gri tonlarında çizgili duvar kağıtları ile oturma odanızın görünümünü baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri yatak odaları için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Pembe gri yatak Odası Fikirleri

Yatak odanızda size özel ve zarif bir tarz için pembe gri ikilisini öne çıkarabileceğiniz bir çok farklı bölüm bulunuyor. Yatak odasına son derece yakışan pembe tonları grinin modern ve çekici stili ile birleşince stil sahibi , uyumlu bir tema çıkacağından emin olabilirsiniz. Yatak odanızda en dikkat çeken alanlar ile işe başlayabilirsiniz , perdeler ! Yatak odası perdeleri pembe tonları kullanıp , yatak örtülerinde geri tonlar ve desenler kullanarak tamamlayabilirsiniz.  Yatağınızda yastıklarda pembe desenler , örtülerde ise gri tonlar tercih ederek dengeyi sağlayabilirsiniz. Pembe makyaj masası seçimleri ile yatak odasında farklılık yaratırken , gri puf ve dekoratif sandalye ile bir takım oluşturabilirsiniz.

Yatak yanında tercih edeceğiniz pembe abajurlar , tavan için dekoratif avizeler ile hem daha romantik bir hava hemde istediğiniz çekici etkiyi rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Bu değişiklikleri yaparken beyaz ağırlıklı detayları mutlaka kullanmalısınız , duvarda yada mobilyalarda pembe ve griyi tamamlayacak en uyumlu renk beyaz olacaktır , bu şekilde göz yormayacak daha zarif ve şık bir etki yaratacaktır.

Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden güzel pembe ve gri tonlarına sahip aksesuar ve mobilya fikirleri hazırladık. Merak ettiğiniz detaylar için konu altından bize yazabilir ve uzmanlarımızın tavsiyelerini alabilirsiniz.

Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri

Salonlarda Gri Pembe Uyumu

Gri salonlarda en çok tercih edilen renktir. Çünkü nötrdür. Bay ve bayanın genelde ortak verdikleri kararlarda genellikle salon gri olur. Salonda bu nötr havayı bozmadan pembenin sıcaklığını yansıtabilirsiniz. Bunun için pembeyi ağırlıklı olarak değil azınlıkta kullanmalısınız. Örneğin koltuklar gri, vazo veya birkaç aksesuar pembe olabilir. Perdeleri ve kırlentleri de pembe kullanabilirsiniz. Ayrıca halınızın içinde az ve küçücük pembelerin olması uyumu yakalamanız için güzel olabilir.

Gri ve Pembenin Kullanım Oranı

Evlerde kullanılan pembe ve gri kadınsı duygularınız yansıması olarak görülür. Gri ve pembe ile dekore ettiğinizde modern aynı zamanda feminen bir tarz yakalarsınız. Bunun için kız çocuğunun, kız bebeklerin odasında kesinlikle iki renk uyumlu bir şekilde kullanılmalıdır. Fakat erkek çocuklarının odasında ağırlığı griye kaydırmalısınız. Pembeyi ise diğer renklerle harmanlamanız daha doğru olacaktır. Kanepeleriniz koyu gri ise duvarlarınızı açık boyamalısınız. Böylece ortamın havasını aydınlatırsınız. Pembe Gri Ev Dekorasyon Fikirleri konusunda bilgiler sunduk.

Pembe Gri Dekorasyon

Yapısı itibariyle hem daha güzel görünmesi mümkün oluyor hem de mobilyaların yanı sıra, tablolarda ve biblolarda bu renklere sahip olan ürünlerin kullanımı öneriliyor. Çocuk odaları veya mutfak yerine, oturma gruplarında bu şekilde bir modelle birlikte, çok daha ferah ve şık bir oda dizayn edebiliyorsunuz.

Pembe Gri Dekorasyon

Pembe ve Gri Mobilya Uyumu

Mobilyalarda pembe ve gri yastıklara yer verilmesi halinde, halıda da bu renklerin uyumlu olduğu modellerin seçilmesi gereklidir. Ayrıca kontrast oluşturmak için, lacivert veya siyah renkli olan berjerden veya halıdan yararlanılması, ortamdaki görünümü doğrudan değiştirecektir. Orta sehpanın şıklığı, pembe ve gri rengin bir arada kullanımına son derece büyük bir katkı sağlayacaktır.

[galeri]