EVİNİZİ SÜSLEYECEK DEKORATİF KİTAPLIKLAR

EVİNİZİ SÜSLEYECEK DEKORATİF KİTAPLIKLAR

EVİNİZİ SÜSLEYECEK DEKORATİF KİTAPLIKLAR
Dekoratif Kitaplıklar yalnızca kitaplarınızı koyduğunuz ev eşyaları değil, aynı zamanda yaşam tarzınızı, kültürel birikiminizi ve dekorasyon anlayışınızı yansıtan ürünlerdir. Şık ve yenilikçi tasarımlarla üretilmiş, göz alıcı kitaplıklar kullanabilir ve odanıza apayrı bir atmosfer kazandırabilirsiniz.
Seçtiğimiz kitaplar nasıl dünyaya bakışımızı yansıtıyorsa, seçeceğimiz kitaplık modeli de, kimliğimizi ve dekorasyon anlayışımızı o kadar sergileyecektir. Dekoratif kitaplıklar günümüzde çok daha yaratıcı şekil ve modellerde üretilmektedir. Klasik düz görünümlü kitaplık anlayışını bir kenara bırakabilir, yepyeni tasarımlarla benzersiz bir bütünlük oluşturma şansı bulabilirsiniz.
Bu yazımızda sizlere yok göstermesi bakımından modern kitaplık modelleri örnekleri vermeye çalışacağız.

Duvara Monte Edilen Hazır Kitaplıklar

Hem yerden kazanmak hem de aydınlatma ile şık bir tasarım yaratmak için duvara monte edilir kitaplık çeşitlerini kullanabilirsiniz. Mobilya marketlerden temin edebileceğiniz monte kitaplık modelleri size çok daha geniş bir yaşam alanı bırakacaktır. Özellikle duvar aydınlatmaları ile birlikte ışıklandırabileceğiniz bu modeller küçük odalar için ideal bir çözüm olacaktır.

Ağaç ve Dörtgen Tasarımlı Kitaplıklar

Bir kitaplıktan beklentiniz sadece kitaplarınızı yerleştirecek bir mobilya olmasının ötesindeyse, yaratıcı kitaplıklardan birini odanızda kullanmak isteyebilirsiniz. Ahşap ağaç görünümlü kitaplıklar, minimal dekorasyona sahip odalarda ve geniş odalarda oldukça şık duracak seçeneklerden biri.

Ahşap şekillerden oluşan ve daha az yer kaplayan bir diğer örneğimizse, ağaç görünümlü modellerden çok daha fazla kitap taşıyacak olan dörtgen kitaplıklardır. Daha küçük odalarda ahşap ve metal birleşimi olan, bu sade ve şık tasarım modellerden birini tercih ederek kullanabilirsiniz.
Köşe ve Dönüşler İçin Tasarlamış Kitaplıklar

Tek renk, metal profilli veya raf görünümlü kitaplıklar arasında en fazla kullanılan ürünlerden biriyse köşe kitaplıklarıdır. Dekoratif kitaplıklar arasında, başta dönüşlü odalarda tercih edilen şık tasarımlarla evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Raf boyu klasik modellere göre daha kısa olan bu ürünler, az kitap kullanmak ve hatta biblo gibi süs eşyaları koymak için ideal çözümlerden biridir.

Duvar Boyu Kitaplıklar

Odanızın büyük bir bölümünü kitaplarınıza ayırmak veya çalışma odanızı derleyip toparlamak istiyorsanız, genellikle tek renk ve ahşap olan duvar boyu kitaplıkları evlerinizde kullanabilirsiniz. Kitapların yanında pek çok eşyanızı da içine alacak geniş kitaplıkların, diğer dekoratif ürünlerinizle uyumlu renge sahip olmasına ve aydınlık olmasına özen göstermelisiniz.
Dekoratif kitaplıklar seçerken oda boyutu, diğer eşyaların yeri ve rengi gibi birçok özelliği göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır.

Resim ve bazı modeller için bu kaynak kullanıldı: https://www.dekorcenneti.com/evinizi-susleyecek-dekoratif-kitapliklar.html