Farklı Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Mutfak evin en rahat ve en kullanışlı alanlarından biridir. Dekorasyonunu da buna göre yapmanız gerekmektedir. Mutfak dekorasyonunda kullanışlı mobilyalar ve açık tonlar kullanmanız, dekorasyonunuzda önemli ayrıntılar arasındadır. Eğer mobilyalarınız koyu renk ise duvarlarınızın dekorasyonunun açık renk olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

2020 Farklı Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda kullandığınız aksesuarların da hem kullanışlı hem de şık olmasına dikkat edin. Perde seçiminiz, mutfak dekorasyonunda eğer sade renkler kullandıysanız hareketli olması mutfağınıza canlılık katacaktır. Eğer mutfağınız küçük ise fonksiyonlu dolaplar ve pencerenize uygun bir perde seçimi yapmanız mutfağın kalabalık görüntüsünü engelleyecektir. Mutfak halısı seçiminde de perdenizle uyumunu yakalamanız mutfak dekorasyonunu tamamlamanız için önemlidir. Mutfak masanızda da eğer mutfak dekorasyonunuzda canlı renkler kullandıysanız sade bir masa almanız gerekmektedir.

Mutfak Mobilyaları Nasıl Seçilmelidir

Mutfak mobilyası mutfak dolapları, halı, perde, mutfak masası, aksesuarlar ve eğer ankastre bir mutfak değil ise beyaz eşyalardan oluşmaktadır. Hepsi için farklı tarz ve modellerde ürünler bulunabileceği gibi farklı renklerde de bu modelleri bulmak mümkündür. Mutfak mobilyası seçer iken öncelikle mutfakta belirlenen tarz ve kullanılacak renklere göre seçim yapılmalıdır. Tarz belirlenir iken ise mutfağın mimarisi göz önünde tutulmalıdır.

2020 Farklı Mutfak Modeli

Mutfağın tarzı ve kullanılacak renkler belirlendikten sonra da alınacak ürünlerin kalitesi, uzun ömürlü olması, leke ve toza karşı dayanıklı olarak kolay silinebilir özellikte olması, çizilmeye ve darbeye karşı dayanıklı malzeme ile üretiminin yapılmış olması, suya ve neme maruz kaldığında kolay deformasyona uğramaması gibi özellikleri taşıyor olması gerekmektedir. Mutfak dekorasyonu yaparken mutfak dolapları kadar önemli olan kısım duvar dekorasyonudur. Kullanılacak duvar kağıdı ya da duvar boyasının da fonksiyonel işlevsel özelliklerinin bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda da mutfak dekorasyonuna uyumlu olması ve dekorasyonda bütünlüğü sağlaması gerekmektedir.

Mutfak İçin İç Cephe Boyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç cephede seçeceğiniz boya çok önemli bir konudur. Yüzlerce alternatif arasından aklınızı karıştırmadan bir tanesini seçmeniz gerekmektedir. Eğer boyayacağınız yer evinizin bir odası ise evin bütününü bozmayan bir renk seçmeniz gerekmektedir. Evin tamamını boyamak istiyorsanız işiniz biraz daha kolaydır. Çünkü birkaç farklı renkten faydalanabilirsiniz. Ofis ya da bir işletme için iç cephe boyası arıyorsanız alternatifleriniz biraz daha daralacaktır. Bu da seçim yaparken sizi biraz daha rahatlatacaktır.

2020 Farklı Mutfak Modelleri

Ev için aradığınız boyada evi bölümlerine göre değerlendirmelisiniz. Salon sizin ruhunuzu yansıtacağınız ana mekan olurken, Çalışma odası ve mutfak için açık renkler tercih etmeniz gerekmektedir. Çalışma odası daha yumuşak ışığı yansıtacak renkler olmalı mutfak ise daha canlı renkler için ideal bir mekandır. Yatak odanız, hemen uykunuzun gelmesi açısından koyu renklerle boyanması gereken bir mekandır.

2020 Farklı Mutfak Örnek

Ofis ya da işletme için tercih etmeniz gereken renkler daha ağır tonlardır. Etkileyici ve karakteristik bir hava katmak için güçlü tonlardaki renkler müşterilerinizin ilgisini kolaylıkla çekecektir.

Boyalar renkleri ile beraber kendi içlerine de çeşitlilik göstermektedir. Evde küçük yaşta çocuklarınız varsa kolay silinebilir özelliği olan boyalara yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sonrasında ise duvarlarınızın parlak mı yoksa mat mı görüntüsü olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Boya çeşitleri arasında seçim yaparken bu tip hususlar karar vermenizi etkileyecektir.

2020 Farklı Mutfak Örnekleri

Farklı Tarzda Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu yaparken farklı bir çok tarzı bir araya getirebileceğiniz gibi kendi tarzınızı da mutfak dekorasyonunda yansıtabilirsiniz. Örneğin İskandinav tarzı mutfak dekorasyonu, country tarzı mutfak dekorasyonu ya da retro tarzı bir mutfak dekorasyonu ile kendi tarzınızı harmanlayarak mutfakta çarpıcı ve yaratıcı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

[haber id=”25721″]