Farklılık Yaratan Şehir Temalı Posterler

Standart duvar dekorasyonu fikirleri yerine daha dikkat çekici, sıra dışı bir fikir arıyorsanız evinizde farklılık yaratabileceğiniz şehir temalı posterler tam size göre. Büyük posterler duvarlarınızı hiç olmadıkları kadar ön plana çıkacak aynı zamanda mekanı tarzınıza göre dekore etmenize imkan verecektir. Dekoratif poster modelleri arasında bir çok farklı tema var ancak bugün yazımızda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden dikkat çekici şehir temalı posterlere yer veriyoruz.

Büyük posterler dekorasyona dahil etmekte kararsız kalabileceğiniz türden ancak amacınız farklı ve kişisel bir stil yaratmak ise rahatça kullanabileceğiniz dekoratif tasarımlar olarak değerlendirebilirsiniz. Standart dekorasyon örneklerinden uzaklaşmak ve mekana derinlik kazandırmak için dev şehir temalı posterler oldukça kullanışlı ve etkileyici bir seçim olabilir.

Farklılık Yaratan Şehir Temalı Posterler

Dekoratif posterler özellikle son bir kaç yıldır dekorasyonda sıkça tercih edilen artık popüler hale gelen tasarımlar diyebiliriz. Aynı zamanda duvar kağıdı olarak satılan dev posterler duvarlarınızın yüzeyini bozmadan kolay bir şekilde uygulanabiliyor.

şehir temalı duvar kağıtları 2017
şehir temalı duvar kağıtları 2017

Büyük duvar posterleri arasında binlerce farklı model ve tema seçeneği var,  örneğin seçeceğiniz model 3 boyutlu (3D) bir tasarım ise kullanacağınız ortamda derinlik algısı yaratabilirsiniz. Diğer manzara yada şehir temalı posterler ise mekanda hem farklılık yaratacak hemde mekanın kişiselliğini ön plana çıkaracaktır.

Dekoratif Posterler Duvara Nasıl Uygulanır?

Dev posterler tıpkı duvar kağıtlarında olduğu gibi tutkal ile duvar uygulanıyor, yani duvar kağıdı tutkalı satın alınmalıdır. Duvar yüzeyini bozmadan rahatça uygulanabilir ve sökülebilir özelliğe sahiptir. Satın alırken su bazlı ve çevre dostu mürekkeplerin kullanıldığından emin olmanızı öneririz.

şehir temalı posterler 2017
sehir temalı poster modelleri 2017

Bu tarz büyük posterler tek parça olarak gelmezler, üretici firmaya göre farklılık gösterebilir, genelde 100 cm lik parçalar halinde rulo şeklinde satışı gerçekliyor. Rulo şeklinde elinize ulaşacak olan bu parçaları desen birbiri ile örtüşecek şekilde 1-5 cm bindirilerek uygulanmalıdır.

Kendinden Yapışkanlı 3d Duvar Kağıdı Modelleri

kendinden yapışkanlı 3d duvar kağıdı
kendinden yapışkanlı 3d duvar kağıdı

Eğer dekoratif posterler ihtiyacınızı karşılamayacak nitelikteyse veya daha büyük alanlarda uygulamak istiyorsanız kendinden yapışkanlı 3d duvar kağıdı modellerini tercih edebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte artık duvar kağıtları 3d olarak ve kendinden yapışkanlı olarak satışa sunulmuş durumda. Duvarın tamamını kaplamak her ne kadar meşakkatli ve ustalık gerektiren bir iş olsa da, kendinden yapışkanlı duvar kağıdını kendiniz uygulamanız çok daha kolay. Birazcık el becerisiyle satın almış olduğunuz kendinden yapışkanlı 3d duvar kağıdını istediğiniz alana uygulayabilirsiniz. Tam duvar çalışmayacaksanız mutlaka metre kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Zira yamukluk olması durumunda sorun yaşayabilirsiniz. Uygulayacağınız alana kurşun kalem marifetiyle birkaç çizik atarak istediğiniz alana yapıştırmanız oldukça kolay olacaktır.

İşte sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel, evinize farklılık katacak dekoratif şehir temalı poster modelleri galerimizde sizleri bekliyor.

[galeri]