Fransız Banyo Modelleri

Ev mimarisinde farklı çizgiler ile beraber farklı tarzları da kendi içerisinde barındıran ev modelleri bulunmaktadır. Bunun ile beraber normal standart tasarımlara sahip evlerde de farklı tarzları bir araya getirebileceğiniz gibi evinize bambaşka bir bakış açısı da yansıtabilirsiniz.

2020 Fransız Banyo Dekor

Banyo dekorasyonlarında da farklı tarz ve stilleri bir araya getirmek mümkün iken standartların dışına çıkarak kendi dekorasyonunuzu kendiniz de yaratabilirsiniz.

2020 Fransız Banyo Dekorasyon

Dekorasyonun önemi günden güne artmaya devam etmektedir. Ev içerisinde salondan oturma odasına, mutfaktan koridora, yatak odasından çalışma odasına, çocuk odasından bebek odasına, tuvaletten banyoya kadar evin her bir metre karesinde belirli bir dekorasyonunun izlerini görmek mümkün. Banyo dekorasyonunun da ev içerisinde ayrı ve önemli bir yeri bulunmaktadır. Klasik ya da modern tarzdaki bir banyo dekorasyonu yerine farklı tarzda bir banyo dekorasyonu yapmak isteyenler için de çok fazla tarz alternatifi bulunmaktadır.

2020 Fransız Banyo Dekoru

Banyo dekorasyonunu Fransız tarzı bir dekorasyon ile yapmak isteyenler için üretici firmalar bu tarz ışında banyo aksesuarı ve mobilyası da üretmektedir. Fransız banyolar aslında hem klasik hem de modern tarzı belirli bir ölçüde bir araya getiren bir tarzdır. Fransız banyo dekorasyonunda banyoda kullanılacak aksesuar ve objelerin seçimi büyük önem taşımaktadır. Her bir parçanın bu tarza hitap etmesi gerekmek ile beraber doğru ürün seçimi yapmak gerekmektedir.

Fransız Tarzı Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Fransız tarzı banyo dekorasyonlarında klasik parçalar ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Modern tarzın izlerini az da olsa yer yer gösteren Fransız tarzı banyo dekorasyonlarında Hilton banyo gibi takım olan ve modern tarzın ağırlıklı izlerini taşıyan modeller bulunmamaktadır. Örneğin klasik tarzın gösterişli işçiliği olan çerçeveli büyük aynaları Fransız tarzı dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Bununla beraber Fransız tarzı dekorasyonlarda lavabo altları açık şekilde bulunmaktadır. Gömmeli lavabo ile beraber dolap özelliği bulunmayan bu lavabo modelleri banyo duvarına monte edilmektedir. Yine aydınlatmada da büyük avizeler ile beraber abajur şeklindeki duvara monteli aydınlatma modelleri kullanılmaktadır. Banyo aksesuarı ve mobilyalardaki detaylarda altın rengine oldukça sık yer verilmektedir. Banyo fayansları genellikle eskiyi çağrıştıran kare şeklindeki fayanslar olmakla beraber bu fayansların desenli modelleri de kullanılabilmektedir. Ancak Fransız tarzındaki banyo dekorasyonlarında beyaz fayanslar daha doğru bir tercih olacaktır. Duvar fayanslarında ise modern tarzdaki dekorasyonlar gibi tavandan tabana kadar fayans kaplamak yerine eski tip evlerdeki duvarın belirli bir yüksekliğine kadar fayans kaplanmaktadır. Geri kalan kısımda ise iç cephe duvar boyası kullanılmaktadır. Ve boya rengi de genellikle sarının açık ve eski dönemlerini çağrıştıran renk tonları ile beraber beyaz renk de tercih edilmektedir.

2020 Fransız Banyo Modelleri

Fransız tarzı banyo dekorasyonlarında duvara monte edilen büyük, geniş ve gösterişli ayna modeli eski tip aydınlatmalar ile zenginleştirilmektedir. Yine bu aydınlatma renkleri de aynanın çerçevesi ile uyumlu renkte olup genellikle ceviz rengi tonlarında ya da altın rengi tonlarındadır.

2020 Fransız Banyo

Fransız tarzı banyo dekorasyonlarında banyonun genişliği ve büyüklüğüne bağlı olarak oturma alanı da bulunmaktadır. Bir berjer ya da puf gibi mobilyalara da dekorasyonda yer verilmektedir. Aynı zamanda Fransız tarzı banyo dekorasyonlarında duşa kabin gibi modern tarzın izlerini taşıyan ürünler yerine monteli olmayan şık ve gösterişli küvet modelleri tercih edilmektedir. Bu küvetler de yine iç mekanın özellikle de lavabonun tarzında ve uyum sağlayan modelinde olmak ile beraber küvet ayakları genellikle gold rengi detaylara sahiptir. Aynı zamanda Fransız tarzı banyo dekorasyonlarında banyo duvarları da dekorasyona dahil edilmektedir.