Genç Odası Dekorasyonu

Genç odası dekorasyonunda farklı bir çok renk bir araya getirilebileceği gibi sade bir tarz çizgisinde de dekorasyon yapılmaktadır. Genellikle kız ve erkek genç odasının ayrı bulunduğu evlerde kız genç odası tarzı renkli ve canlı olarak dekore edilirken erkek genç odası odası daha rahat ve konforlu ve sade renklerde modern çizgide dekore edilmektedir. Son zamanlarda dekorasyona ilgi oldukça fazla artmaktadır. Bu da dekoratif ürünlerin her geçen gün kendini yenilemesine ve dekorasyonda kullanılacak farklı renklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

2020 Genç Odası Dekorasyon Çeşitleri

Genç odası için renkli bir dekorasyon isteyenler için modern tarzda üretilen mobilyalar oldukça idealdir. Ayrıca sade renklerde alacağınız mobilyaları da yatak örtüsü ya da yastıklar ile canlandırabilir ve renklendirebilirsiniz. Yine renkli ve canlı bir genç odası dekorasyonu isteyenler için duvar dekorasyonu da çok önemlidir. Dekoratif duvar kağıtları, 3D duvar kağıtları, desenli duvar kağıtları, dijital baskılı duvar kağıtları gibi pek çok tarz ve modelde bulabileceğiniz duvar kağıtları ile de genç odasını renklendirmek mümkündür. Bunun yanında perde ve halı seçimi ile de genç odasını renklendirebilirsiniz. Sade tonlardaki mobilyaları hareketli canlı renklerin olduğu desenli ve şık olan perde ve halılar ile renklendirebilirsiniz. Bunun yanında canlı ve renkli bir genç odası dekorasyonu için aksesuarlar da oldukça önemlidir. Sade renkler ile dekore edilen genç odası aksesuar yardımı ile renklendirilebilmektedir.

Genç Odası Tasarımları

Genç odanızın dekorasyonunu tamamladıktan sonra aksesuarlarla genç odanızı renklendirebilir ve daha canlı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Genç odalarının aksesuar çeşitleri arasında en can alıcısı şık ve genç odanızın tarzının tamamlayıcısı lambader modelleridir. Birbirinden farklı ve çeşitli tarzlarıyla üretilen lambaderlerden istediğiniz modeli bulmanız oldukça kolaydır.

2020 Genç Odası Dekorasyon Modelleri

Lambader modelleri hem genç odanızın dekorasyonunu tamamlarken hem de genç odanızı ışıklandırmanızda size oldukça yarar sağlayacaktır. Değişik ve farklı tarzlarıyla da dikkat çeken lambader modelleri tarzınızı özgürce yansıtmanız konusunda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Genç odası dekorasyonlarında dekorasyonun tamamlayıcı parçaları aksesuarlardır. Modern ve şık bir görüntü sağlayan ayrıca genç odasının daha hareketli ve canlı görünmesini sağlayan aksesuarlar arasında olmaz ise olmaz parçalardan biri de lambader modelleridir. Her tarza her kesime ve bütçeye hitap eden lambader modellerini gerek yapı marketlerden gerek ev eşyalarını satan mağazalardan ya da internetten kolayca demonte olarak temin edebilirsiniz. Ayrıca biraz uğraş ile kendi lambader modelinizi kendi zevk ve tarzınıza göre kendiniz de yapabilirsiniz. Ya da satın alacağınız bir lambader modelini üzerinde birkaç oynama ile özelleştirebilirsiniz.

Her tarza ve stile uygun olarak üretilen binlerce model ve çeşitte lambader arasından seçim yapmak oldukça zordur. Bunun için alacağınız lambader modelini seçerken eleme yöntemini kullananız sizi istediğiniz doğru lambader modeline götürecektir.

Genç Odası Fikirleri

Genç odası dekorasyonunda seçilen renk kombinasyonu üzerinde önemle durulmalıdır. Birden fazla kullanılacak canlı renkler için mutlaka sade bir renk ile geçiş rengine yer verilmelidir. Örneğin turuncu, krem rengi ve turkuaz üçlü renk kombinasyonu ile genç odası renklendirilebilmektedir. Ya da yeşil, sarı ve turuncu renk kombinasyonu için beyaz gibi bir renge de yer verilmelidir. Bununla beraber genç odasını canlandırırken bir kargaşa ve kafa karışıklığı yaratmamak da gerekmektedir. Genç odası dekorasyonu için kullanılacak renk sayısı genç odasının büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

2020 Genç Odası Dekorasyonu

Küçük genç odalarında çok fazla canlı renge yer verilmesi genç odasını daha küçük gösterecek ve boğucu bir görüntüye neden olabilecektir. Bunun için kullanılacak renk kombinasyonundaki canlı renkleri seçerken genç odasının büyüklüğü ya da küçüklüğü göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca dekoratif duvar kağıtları ile de genç odası dekorasyonu renklendirilebilmektedir. Örneğin gri bir yatak takımını mor, pembe, eflatun, fuşya gibi renkli aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında yine bu aksesuar renklerinden biri ile de dekoratif bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Perde seçimini açık gri tonlardan yana yaparak halı seçimini de yine dekorasyona uyumlu bir tarzı ile satın alabilirsiniz. Genç odası dekorasyonu için sade renklerde alacağınız mobilyaları aksesuarlar ile zenginleştirebilirsiniz.

Genç Odası Boyama Fikirleri

Modern tarzın harmanlanarak iç mekanlara yansıtıldığı bir başka tarz da retro tarzdır. Zıt renkleri bir arada kullanma özgürlüğü tanıyan retro tarzı modern dekorasyon ile harmanlamak mümkündür. Modern tarzın soluk renklerinden biri olan gri ile retro tarzın canlı renklerinden turuncu ve sarı renkleri bir arada kullanarak genç odası dekorasyonunuza ayrı bir enerji kazandırmanız mümkündür. Dekorasyonlarda retro tarzını yansıtmanın en güzel yollarından biri renklerdir. Canlı ve zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi soluk ve canlı renkleri de bir arada kullanmanız mümkündür.

Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek genç odaları daha koyu tonlarda ve daha net çizgilerde dekore edilmektedir. Örneğin gri, mavi, antrasit, siyah gibi renklerin erkek genç odasında sıklıkla kullanıldığını görmek mümkündür. ayrıca duvarı büyük bir ölçüde kaplayan poster ya da tablolar da genellikle erkek genç odalarında bulunmaktadır. Erkek genç odalarında en önemli mobilya çalışma masasıdır. Genellikle bilgisayar başında fazlasıyla zaman geçirerek oyun oynayan erkek gençler için çalışma masaları son derece önemlidir. Bu nedenle daha fonksiyonel ve işlevsel özellikte ayrıca uzun ömürlü çalışma masaları seçmek daha doğru bir tercih olacaktır. Bunun yanında kas kuvveti gelişmekte olan gençler için daha iyi ve kaliteli malzemeden yapılmış çekmece ve kapaklarda stoplama özelliği olan mobilyalar kullanmak daha doğru olacaktır.

Kız Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız genç odaları genellikle romantik tarzda ya da modern tarzın renkli çizgisinde dekore edilmektedir. Kız genç odalarında en önemli mobilya ürünleri ise ayna ve makyaj masalarıdır. Bunun yanında genç kızların takı ve aksesuara olan ilgisi de bir hayli fazla olduğu için aksesuar dolabının da ihmal edilmemesi odayı aksesuarların açık alanda sergilenerek dağınık bir görüntü yaratmasından kurtaracaktır. Ayrıca aynalı aksesuar dolapları küçük ve dar olan genç kız oda dekorasyonunun kurtarıcı parçalarından bir tanesi olacaktır. Bunun yanında genç kızların kıyafet ilgisi de bir hayli fazla olduğu için gardıropların daha işlevsel ve daha fazla eşya alan özellikte bulunması gerekmektedir.

2020 Genç Odası Dekoru

Genç Odası Süsleme Fikirleri

Genç odasında dekorasyon yaparken en önemli konulardan bir tanesi dekorasyonda kullanılacak renkler ve genç odasını daha hareketli hale getirecek duvar dekorasyonudur. Ancak unutulmamalıdır ki, her renk boya badana rengi her tarza uyum sağlamayabilmektedir. Bunun için de genç odasına uygulamak istediğiniz tarzın renklerini iyi analiz etmeniz size doğru bir dekorasyonu sağlayacaktır. Country tarzı dekorasyonlarda genellikle doğal ve göz yormayan renkler tercih edilmektedir. Örneğin yeşil ve bej tonları country tarzı dekorasyonlarda çok sık kullanılmaktadır. Aynı zamanda beyaz renk country tarzı dekorasyonlarının ana rengidir. Açık mavi bir iç cephe duvar boyası ile de beyaz renkteki genç odası takımınız mükemmel bir uyum içerisinde olacaktır. Bununla beraber country tarzı dekorasyonlarda genellikle sade renkler tercih edildiği gibi sade eşya ve mobilyalar da tercih edilmektedir.