Genç Odası Süsleme Fikirleri

Modern tarzda yapabileceğiniz genç odası dekorasyonlarında sade bir tarz ya da hareketli ve canlı bir tarzda dekorasyon yapabilirsiniz. Ayrıca modern tarzı farklı tarzlar ile de bir araya getirip harmanlayarak kullanmanız mümkündür. Örneğin modern tarzın son zamanlarda en çok harmanlanarak kullanılan tarzlardan biri de country tarzı dekorasyonlardır. Bu sayede genç odasında eski ve yeniyi bir arada kullanarak çarpıcı bir görüntü yakalayabilirsiniz.

2020 Genç Odası Dekorasyon ve Süsleme

Modern tarzda dekore edilen genç odalarında dekorasyon rengi olarak yoğunlukta gri ve tonları tercih edilir iken canlı renk tonları ile de gri renk kombinasyonu sağlanmaktadır. Son zamanlardaki dekorasyon ilgisi ile beraber pek çok renk dekoratif anlamda kullanılmaya başlanmıştır.

Gri de modern tarzdaki dekorasyonun ruhunu yansıtan moda renk haline gelmiştir. Ancak grinin tek başına kullanımı ortamda tek düze ve sıradan bir görüntüye neden olacağı için hareketli, canlı ve sıcak renkler ile bir arada kullanımı daha doğru olacaktır. Gri renk ile uyumlu renklerden bir tanesi de sarı renktir. Enerjisi ile pozitif bir çağrışım yapan sarı renk gri renk ile nötrlendiğinde hem psikolojik olarak insanı daha iyi hissettirecek olmak ile beraber hem de dekorasyonda şık ve modern bir görüntü sağlayacaktır.

2020 Genç Odası Dekorasyon ve Süsleme

Gri ve sarının bir çok tonunu görmek mümkündür. Genel olarak gri renk dendiğinde donuk, sıradan, sıkıcı ve kasvetli bir renk olduğu düşünülse de farklı gri tonlarının bir arada kullanımı ile modern ve şık bir dekorasyon oluşturmak mümkündür. Kullanılacak olan aksesuarlar ile sarı rengi de gri ile uyumladığınızda ortaya çok şık bir görüntü çıkacaktır.

Dekorasyonda grinin kullanımı genç odasında zarif, asil, dingin ve cool bir hava yaratmaktadır. Örneğin gri parke zeminine desenlerinde sarı renk bulunan bir halı ile zemin dekorasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca bu dekorasyona yine sarı renkte bir saksı da ekleyebilirsiniz. Bunun yanında yine grinin farklı tonları ile bir mobilya satın alabilir yatak takımına da sarı ve sarı ile uyumlu yata örtüsü koyabilirsiniz. Bu anlattığımız dekorasyona siyah ya da sarı bir lambader ekleyebilirsiniz.

Genç Odası Dekorasyon ve Süsleme

Yatak takımı rengini açık bir gri renkten yana kullandıysanız fon perde renklerini koyu gri yapabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda ise ortama sıcak bir hava katmak adına duvarın bir cephesini dekoratif şekilde kullanarak sarı renge boyayıp sarı ile uyumlu yine birkaç canlı renkte aksesuar kullanabilirsiniz.

Genç Odasında En Çok Tercih Edilen Duvar Renkleri

Dekorasyona olan ilginin giderek artması ile beraber moda da sürekli değişebilmektedir. Dekorasyona ilgi arttıkça gerek iç mekanlarda gerek de dış mekanlarda birbirinden farklı ve dekoratif ürünler kendini yenilemeye başlamış ayrıca farklı ve yaratıcı renk ve tarzlarda mekanlardaki yerini almıştır. Dekorasyonun en önemli yerlerinden biri de duvarlardır.

2020 Genç Odası Süsleme Dekor

Duvar dekorasyonunda da moda sürekli değişebilmekte bunun yanında ise geçerliliğini sürekli olarak koruyan renkler de bulunmaktadır. Duvar dekorasyonu için duvarlara boya badana yaparken öncelikle genç odasında kullanılacak olan tarzın belirlenmesi ve bu tarz ile bütünlük sağlayacak renkler arasından bir renge karar vermek çok önemlidir.

Genç Odası Süsleme Dekor 2020

Nerede ise her yıl değişen boya ve badana renkleri arasında bu yılın en çok tercih edilen renkler yine iç mekanın tarzına göre değişmektedir. Ancak küçük ve dar olan genç odalarında açık ve soft renkler tercih edilir iken geniş ve büyük olan genç odalarında sıklıkla dekor boyaları olarak da koyu renkler tercih edilmektedir. Örneğin yeşil rengin canlı tonları bu yıl oldukça moda olan renkler arasında bulunmaktadır.