2020 Geniş Yatak Odası Dekorasyonu

2020 Geniş Yatak Odası Dekorasyonu yatak odalarına konforu, şıklığı ve zarafeti getirecektir. Yatak odalarının geniş ve ferah bir hava sunması, ‌herkesin tercihidir. Bu tip odalara sahip olanlar, doğru bir dekorasyon ile odalarını keyifli bir alana dönüştürebilir. Dekorasyon trendlerinde 2020 yılı, mekanlarda mümkün olabildiğince az ve öz eşya bulundurup, şık detaylarla ortamları güzelleştirmeyi hedefliyor. Bu trendlerden, geniş yatak odaları da elbette etkilenecek.

2020 Geniş Yatak Odası Dekorasyonu2019 ferah yatak odası dekorasyonları eri

Nefes Alacak Geniş Alanlar

 Bu yılın yatak odalarında minimalist dekorasyon hayli baskın bir role sahip. Buna göre iddiasız ama şık yatak takımları ve basit görünen komodinler oldukça revaçta. Yatak takımı modellerinde klasik görünen tasarımların yeniden kullanımı dikkat çekiyor. Buna göre ceviz mobilyalar her zamanın olduğu gibi bu sezonun da gözdeleri arasında yer alacak.

[haber id=”13720″]

 Odanın tasarımında birkaç sade eşya dışında kalabalık oluşturacak şeylerden kaçınmak gerekiyor. Bu dekorasyonun amacı, ortamı geniş ve ferah bir kullanım alanına dönüştürmek. Köşelerde kullanılan büyük bitkiler ve gösterişsiz minik bir koltuk, yatak odalarının dekorasyonunu tamamlamak için uygun ögeler.

Renkli Dekorasyon Ögeleriferah 2019 yatak odası

 Büyük alana sahip yatak odaları için 2020 Geniş Yatak Odası Dekorasyonu sade ögelerin dışında canlı renge sahip tasarımlar da mevcut. Buna göre biraz daha renkli tasarımları sevenler de unutulmadı.

Pembe renk, bu yılın dekorasyon trendlerine keyifli bir hava katıyor. 2020 Geniş Yatak Odası Dekorasyonu duvar rengi olarak açık pembeleri kullanmak mümkün. Buna uygun biçimde seçilen mobilyalar da uyumlu bir alternatif olacaktır. Pembe dışında yeşil tonları, yeşil ve açık sarı, mavi tonları yatak odalarını renklendirecek.

Yatak Odalarında Asma Tavan Modasıferah yatak odası dekorasyonu çeşitleriyatak odası asma tavan 2019

 Geniş yatak odalarının tavanlarında bu yıl, asma tavanlar sıkça uygulanacak. Özellikle alçak tavana sahip alanlar, asma tavan ile daha şık bir hale dönüştürülebilir. Asma tavanlarda hayli modern çizgiler kullanılıyor.

[haber id=”14344″]

Buna göre mavi tonları yatak odalarında huzuru çağrıştırdığından tavanlarda da tercih edilebilir. Bu tonların kullanıldığı asma tavanlarda genelde LED aydınlatmalar tercih ediliyor. Spot aydınlatma da bu yıl oldukça sık karşımıza çıkacak.

Modern Yatak Odası TasarımlarıModern yatak odası dekorasyonu

 Büyük bir yatak odanız varsa, rahatlıkla modern bir dekorasyon uygulayabilirsiniz. Modern dekorasyonu içeren yatak takımlarında siyah, kahverengi, gri ve beyaz kullanılıyor. Hayli geniş, rahat karyolalar bu sezona imzasını atmaktadır.

Ayrıca bu tip yatak odalarında geniş aynaların kullanımı, ortama bir ferahlık sağlamaktadır. Shaggy olarak tanımlanabilecek tüylü halılar, tuğla desenli duvar kağıtları, modern dizayna sahip yatak odalarının vazgeçilmezleri arasında kabul edilmektedir.

 Duvarlarda Duvar Kağıdı Ve Boyanın BirleşimiModern yatak odası dekorasyonu özellikleri

 Geniş bir yatak odasını aydınlık ve ferah gösterirken, seçilen duvar rengi önemli bir unsurdur. Bu yıl genelde açık renklerin olduğunu biliyoruz. Bu sene duvarların bir bölümünde duvar kağıdı, diğer tarafında ise boya kullanımı hayli yaygınlaşıyor.

[haber id=”14064″]

 Örneğin; yatağın baş kısmının yaslandığı duvarda koyu renkli bir duvar kağıdı uygulanırken, diğer kısımlarda açık renkli bir boya uygulanabilir. Böylelikle duvarlarda mükemmel bir uyumla renkler desteklenmiş olur. Yeni trendlerde bu tasarımlar fazlasıyla mevcut.

 Uzun Perde ModasıModern yatak odası dekorasyonları

 Uzun perdeler, geniş yatak odaları için en ideal seçimdir. Bu yılın geniş yatak odası dekorasyonunda uzun perdeler kullanılıyor. Genellikle mavi tonları, pembe, sütlü kahve tonları perdelere hakim olan renkler. Perde seçiminde özellikle yatak örtüsüyle uyumlu olması, bu yılın trendleri arasında.

Sürgülü Dolaplarferah yatak odası dekorasyonu dolapları

 Geniş yatak odalarında daha fazla kullanılacak alan kalması için sürgülü dolaplar önemli bir yere sahiptir. Yeni sürgülü dolap modelleri, oldukça modern tasarımları içermektedir. Renk olarak açık ve koyu tonların birleşimi özellikle bu yıl en çok tercih edilen olacaktır. Dolap kapaklarında kullanılan aynalar, ortamı geniş, ferah ve aydınlık hale dönüştürerek ortama hoş bir hava katacaktır.

Geniş Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir

Evlerde bulunan yatak odalarının dekorasyonlarında genellikle odanın daha büyük ve daha derin görünmesini sağlayacak dekorasyon ve duvar boyaları kullanılmaktadır. Ancak evin yatak odaları geniş ise dekorasyon konusunda farklılıklara gidilebilir. Geniş yatak odası nasıl dekore edilir sorusunun cevabı ise; geniş odayı olduğundan daha samimi ve sıcak gösterecek dekorasyon önerilerinin kullanılmasıdır.

Geniş Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir

Küçük yatak odalarında büyük göstermek adına kullanılan açık renklerin tam zıttı olarak koyu renkler geniş odalarda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda renklerin birbirine uyumlu olması odada bir kontrast oluşturabileceği gibi daha derin bir görünüm elde edilmesini sağlayabilir. Yatak boyutu, dolapların boyutu büyük olarak kullanılabilir. Aynı zamanda büyük odalarda büyük ayna kullanımı da odayı çok daha zevkli bir görünüme sokacaktır.

[galeri]